Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Artemizja 03 kwi 2012, 03:20
tahela, no to nie płacz.Dobra,do Darków,bo się zaraz Off-top zrobi ;)
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez lobosk8 06 kwi 2012, 12:45
Witam! Mam poważny problem i nie wiem jak z nim się uporać.

Zaczęło się to pół roku temu na urodzinach jednego ze znajomych. Solenizant zaproponował wypicie wódki z napojem energetyzującym, zgodziłem się na to, co uważam za NAJGORSZĄ decyzję mojego życia. Słyszałem, że jest to niezdrowe, lecz wcześniej miałem okazję próbować takiego połączenia i mój organizm nie zareagował źle. Po 3 kieliszkach i pół kubku red bulla, poczułem uderzenie gorąca, następne 2 były coraz silniejsze. W pośpiechu udałem się do domu, gdzie sytuacja się pogorszyła. Czułem się jedną nogą w grobie. Moja mama zachowała zimną krew, poleciła lodowaty prysznic, wymuszenie wymiotów i picie dużej ilości wody. Po 30 minutach mój organizm powrócił do normalnego stanu.

Następnego poranka czułem się zupełnie dobrze, lecz w południe złapały mnie dziwne dolegliwości. Miałem zawroty głowy, „kręcenie” w nogach i nadmierną potliwość. Z dnia na dzień sytuacja się powtarzała, lecz z coraz słabszymi objawami, gdy w końcu ustało. Wszystko było dobrze, dopóki nie postanowiłem wypić mocnej czarnej kawy, którą odstawiłem na czas tych dolegliwości. Kawę piłem od wielu lat i nigdy bym nie przypuszczał, że ta filiżanka może tak na mnie zadziałać. Efektem był stan jak po spożyciu wcześniej wspomnianego drinku.

Postanowiłem udać się do lekarza. Dzięki Bogu, mam znajomego kardiologa, który skierował mnie do szpitala, gdzie zrobili mi szereg badań odnośnie ciśnienia i serca. Badania krwi, moczu, kału, próba wysiłkowa, echo serca, holter. Badania nic nie wykazały, lecz przypisali mi lek „nedal” na wyrównanie pracy serca, zapobiegawczo, żeby takie sytuacje się nie powtarzały.

Przez okres od pierwszego ataku, do wizyty w szpitalu, wiodłem bardzo spokojny i cichy tryb życia. Nie wychodziłem na imprezy, nie piłem alkoholu, kawy itp. Swoją aktywność ograniczałem do wychodzenia na uczelnię.

Postanowiłem wybrać się na urodziny do znajomej. Gdy kupowałem prezent (butelkę wódki) poczułem się dziwnie. Lekki przypływ gorąca i wzmożona praca serca. Gdy dotarłem na imprezę, myślałem, że dostaję zawału. Serce kołatało mi jak zwariowane. Nie dotknąłem alkoholu, a większość czasu spędziłem w ubikacji wymiotując i robiąc zimne okłady w okolicy serca.

Od tamtego momentu codziennie czuję jakieś dolegliwości. Przeważnie uczucie słabości i dyskomfortu w rękach (jak bym nie miał nad nimi panowania, bardzo ciężko mi jest to opisać), zawroty głowy i nadmierną potliwość (tak jak po wypici kawy, kilka dni po pierwszy ataku).
Ale najgorsze zaczyna się w momencie gdy nadarza się w okolicznościach gdzie będzie alkohol. Niezależnie, czy to będzie lampka wina, kufel piwa, czy kieliszek wódki, mój organizm wariuje. Wiem, że nie będę go spożywał (bo po prostu się boje), lecz i tak dostaję napadów kołatania serca, wymiotuję i czuję jak bym miał zaraz zemdleć .

Czuję się źle psychicznie, ta cała sytuacja strasznie mnie przytłacza. Zmarnowałem ważny bal dla mojej partnerki, swoje i jej urodziny. Często miewam czarne myśli, nie widzę swojej przyszłości. Gdy w dzień powszednie gorzej się czuję i jestem sam, to często mam łzy w oczach, gdyż nie mogę normalnie funkcjonować.

Przez ten czas doszedłem do wniosku, że faktycznie wódka+ redbull przyczyniły się do pierwszego ataku, ale reszta moich dolegliwości, to dolegliwości psychicznie. Mam strach do wszelkiego rodzaju alkoholu i środków pobudzających (delikatna kawa) nawet osobno. Jest to tak silne, że przekłada się na codzienne samopoczucie. Myślałem o udaniu się do psychologa, lecz przed wizytą chciałem znaleźć informację, poradę, pomoc w Internecie. Co sądzicie o mojej sytuacji?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi!
Ostatnio edytowano 06 kwi 2012, 12:48 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez coldboy 12 kwi 2012, 16:56
lobosk8, To wygląda na nerwicę jak najbardziej... U większości ludzi zaczyna się "od czegoś"... U mnie to były krople do nosa na bazie sterydu... Jednak męczę się już tak ponad 2 lata. Jadłem masę psychotropów 2 razy byłem w szpitalu psychiatrycznym a obecnie jestem rośliną... a przynajmniej tak się czuję... 8 miesięcy nie leczyłem się i to był błąd. Obecnie wróciłem do leczenia. Czy pomoże? Czas pokaże...
Depralin 10mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tahela 12 kwi 2012, 17:25
Hej pierwszy atak miałeś na pewno wywołany czynnikami fizycznymi gdyz jeden napój zweza naczynia krwionośne a drugi rozszerza, wielu ludzi pije i nic im nie jest,ale jak ktoś ma pecha to i na zawał moze zejsc, drugi po kawie moze tez jeszcze był fizyczny wszystko inne to psychika która sie uaktywnia na środek zagrozenia po którym miałeś problem. widisz alko i odrazy bach poswiadomie kojarzysz co się stało i dostajesz ataaku lęku moze leki moze terapia nic innego nie pozostaje.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez coldboy 12 kwi 2012, 17:43
tahela, Ja jakoś nie wierzę w terapię... Może dlatego że byłem na 3 miesięcznej grupowej która niewiele pomogła... Bardziej wierzę w leki czyli chemię...
Depralin 10mg

przez Shrek 12 kwi 2012, 19:01
Witam wszystkich,
chcialabym w skrocie opowiedziec co sie ze mna dzieje czasami....Jestem kobieta 34 lata,zamezna.
Pierwszy raz zdazylo sie dwa lata temu na wakacjach,potworny scisk w gardle,problem z oddychaniem,straszny bol w klatce piersiowej,wrazenie ze serce chce wyskoczyc,odruchy wymiotne,krecenie w glowie,ucisk potworny w glowie.Zdarzalo sie to bardzo zadko po wakacjach.Nastepny raz dopadl mnie w ubieglym roku,to uczucie towarzyszylo mi kilka dni pod rzad...Pod koniec ubieglego roku nasililo sie.W tym roku od miesiaca czuje sie tak juz co drugi dzien,niekiedy codziennie.
Bylam u lekarzy,zrobili wszystkie badania takie jak - tomograf komp.,badanie dna oka,badanie krwi , ekg , itd....I okazalo sie ze nic....Podobno jestem zdrowa.
Az do ubieglego tygodnia.Nie potrafilam wytrzymac ....Dostalam Oxazepan , czuje sie po nim dobrze tylko nie moge go brac codziennie...Wiec wczoraj dostalam Opipramol,narazie nie moge nic powiedziec o dzialaniu...Dzisiaj mam znowu potworny ucisk w glowie.....
Czy moze ktos mi pomoc....Prosze.
Ostatnio edytowano 12 kwi 2012, 19:04 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz

przez mcsteamy4 15 kwi 2012, 15:15
Witam, jestem nowa na forum. Bardzo sie boje wiem, ze mam nerwice, ale teraz nie jestem pewna bo nigdy wczesniej nie mialam takich objawow. Moze z 2 miesiace temu pogorszyl mi sie wzrok- co gorsza tylko na jedno oko-prawe, bylam u okulisty wszystkie badania dna oka itp bardzo dobrze, jedynie stwierdzono wade wzroku wlasnie w prawym oku oraz nadzwrocznosc obu oczu. Oczywiscie przez ten czas zyje w ciaglym strachu przez SM lub guzem mozgu, problem w tym, ze 3 dni temu zaczela mi nie wiem jakby cierpnac reka, przechodza przez nie takie jakby zimne prady teraz doszla do tego prawa noga i lekko lewa reka.To co przezywalam w nocy z czwartku na piatek to koszmar, bolala mnie glowa, wymiotowalam, bardzo sie balam nie moglam spac. W piatek bylam u [url=http://ranking.abczdrowie.pl/c/10,neurolog]neurologa[url] wszystkie badania jakie byl wstanie mi zrobic byly bardzo dobre, sugerowal mi zebym zostala w szpitalu na rozpozaniu napisala "SM SUSP?" Gdy wrocilam do szpitala z rzeczami rozmawial ze mna inny neurolog twierdzac, ze tamten niepotrzebnie straszyl mnie SM, jeszcze raz badanie okulistyczne-wszystko w porzadku i okulistki przekonujace mnie ze nic mi nie dolega powazniejszego i ze to nerwy. Ale to mnie nie uspokoiło- ciagle de uczucie przechodzacego zimna przez konczyny, bak apetytu i niewielki bol glowy, karku i ciagly strach ze to SM lub Guz mózgu ;( Nie wiem co robic, dodam ze mam umowiony Rezonans Magnetyczny na 10 maja- do tego czasu chyba oszaleje ;(

przez piotrekd04 15 kwi 2012, 21:25
Witajcie, chciałbym zapytać czy ktoś oprócz mnie miał może objawy oprócz kołatania serca, jakiegoś takiego dziwnego związku z problemami gastrycznymi (konkretnie wzdęcia), a do różne parestezje i uczucie takiego jakby podrażnienia, nadwrażliwości, czasem pieczenia, uczucia gorąca w rejonach serca i jelit? dodatkowo czuje jakby takie lekkie pobudzenie nerwowe, jakby zaraz moja noga albo ręka miała wykonać jakiś tik :P pewnie jestem sam... i cholera martwie się, czy to nie coś poważniejszego niż nerwica... z drugiej strony objawy zbyt niespecyficzne, żeby to mogła być jakakolwiek choroba, więc pewnie nerwica daje w kość.... zwłaszcza, że egzaminy tuż tuż
Ostatnio edytowano 15 kwi 2012, 21:27 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz

przez eremzet 16 kwi 2012, 10:19
mcsteamy4 napisał(a):Witam, jestem nowa na forum. Bardzo sie boje wiem, ze mam nerwice, ale teraz nie jestem pewna bo nigdy wczesniej nie mialam takich objawow. Moze z 2 miesiace temu pogorszyl mi sie wzrok- co gorsza tylko na jedno oko-prawe, bylam u okulisty wszystkie badania dna oka itp bardzo dobrze, jedynie stwierdzono wade wzroku wlasnie w prawym oku oraz nadzwrocznosc obu oczu. Oczywiscie przez ten czas zyje w ciaglym strachu przez SM lub guzem mozgu, problem w tym, ze 3 dni temu zaczela mi nie wiem jakby cierpnac reka, przechodza przez nie takie jakby zimne prady teraz doszla do tego prawa noga i lekko lewa reka.To co przezywalam w nocy z czwartku na piatek to koszmar, bolala mnie glowa, wymiotowalam, bardzo sie balam nie moglam spac. W piatek bylam u neurologa wszystkie badania jakie byl wstanie mi zrobic byly bardzo dobre, sugerowal mi zebym zostala w szpitalu na rozpozaniu napisala "SM SUSP?" Gdy wrocilam do szpitala z rzeczami rozmawial ze mna inny neurolog twierdzac, ze tamten niepotrzebnie straszyl mnie SM, jeszcze raz badanie okulistyczne-wszystko w porzadku i okulistki przekonujace mnie ze nic mi nie dolega powazniejszego i ze to nerwy. Ale to mnie nie uspokoiło- ciagle de uczucie przechodzacego zimna przez konczyny, bak apetytu i niewielki bol glowy, karku i ciagly strach ze to SM lub Guz mózgu ;( Nie wiem co robic, dodam ze mam umowiony Rezonans Magnetyczny na 10 maja- do tego czasu chyba oszaleje ;(

U mnie nerwica zaczęła się dokładnie tak samo. Te same objawy fizyczne, te same fobie przed SM, seria badań... itd. itp. Po rezonansie, jak wynik będzie dobry, a nie wątpię, że tak, od razu ustaw się w kolejce do psychiatry.

przez blue valentine 16 kwi 2012, 16:18
piotrekd04, ja czuję pieczenie w klatce od kilku dni. kiedyś też już tak miałam, gdy objawy nerwicy się rozwijały. oczywiście, wariuję jak mnie piecze,bo wyobrażam sobie najgorsze, ale biorę tabletki uspokajające i jest trochę lepiej. ciągle myślę, że może to coś poważniejszego, ale pięciu (może sześciu) lekarzy powiedziało, że nerwica...

przez mcsteamy4 17 kwi 2012, 11:12
eremzet napisał(a):
mcsteamy4 napisał(a):Witam, jestem nowa na forum. Bardzo sie boje wiem, ze mam nerwice, ale teraz nie jestem pewna bo nigdy wczesniej nie mialam takich objawow. Moze z 2 miesiace temu pogorszyl mi sie wzrok- co gorsza tylko na jedno oko-prawe, bylam u okulisty wszystkie badania dna oka itp bardzo dobrze, jedynie stwierdzono wade wzroku wlasnie w prawym oku oraz nadzwrocznosc obu oczu. Oczywiscie przez ten czas zyje w ciaglym strachu przez SM lub guzem mozgu, problem w tym, ze 3 dni temu zaczela mi nie wiem jakby cierpnac reka, przechodza przez nie takie jakby zimne prady teraz doszla do tego prawa noga i lekko lewa reka.To co przezywalam w nocy z czwartku na piatek to koszmar, bolala mnie glowa, wymiotowalam, bardzo sie balam nie moglam spac. W piatek bylam u neurologa wszystkie badania jakie byl wstanie mi zrobic byly bardzo dobre, sugerowal mi zebym zostala w szpitalu na rozpozaniu napisala "SM SUSP?" Gdy wrocilam do szpitala z rzeczami rozmawial ze mna inny neurolog twierdzac, ze tamten niepotrzebnie straszyl mnie SM, jeszcze raz badanie okulistyczne-wszystko w porzadku i okulistki przekonujace mnie ze nic mi nie dolega powazniejszego i ze to nerwy. Ale to mnie nie uspokoiło- ciagle de uczucie przechodzacego zimna przez konczyny, bak apetytu i niewielki bol glowy, karku i ciagly strach ze to SM lub Guz mózgu ;( Nie wiem co robic, dodam ze mam umowiony Rezonans Magnetyczny na 10 maja- do tego czasu chyba oszaleje ;(

U mnie nerwica zaczęła się dokładnie tak samo. Te same objawy fizyczne, te same fobie przed SM, seria badań... itd. itp. Po rezonansie, jak wynik będzie dobry, a nie wątpię, że tak, od razu ustaw się w kolejce do psychiatry.

Mam taki zamiar bo wiem, ze inaczej nie dam rady- dzisiaj czuje sie juz odrobine lepiej, ale nadal mam wrazenie ze jestem ciezko chora i nic mi nie pomoze, natomiast to co przezylam w ten weekend to koszmar-bylam "roslina"... W czwarek ide do okulisty ponownie i panicznie sie boje ze wykryje u mnie zapalenie nerwu wzrokowego, albo jakas tarcze zastoinowa :o ogólnie rzecz ujmujac masakra :(

przez mcsteamy4 18 kwi 2012, 08:56
booboo napisał(a):od kilku dni jestem bardzo slaba, mam zawroty glowy, najbardziej mi sie kreci jak sie schylam lub wstaje... cisnienie mam niskie, ok 90/60 to u mnie norma... krew badalam w styczniu byla ok. nerwica?
nie mam juz sily, juz calkiem niezle bylo a ta franca wrocila ;(
teraz sobie wkrecam guza mozgu, sm lub bialaczke co jeszcze bardziej poglebia moj stan ;(

Ja robię to samo, tylko, że ja sobie wmawiam SM albo guza... Nie myśl o tym ani nie czytaj o tych chorobach! Bo objawy pojawią się same. Ja tak mam. A jak się bardzo martwisz to zgłoś się do neurologa- mam nadzieję, że trafisz na lepszego niż ja za pierwszym razem.

przez tomek1987 20 kwi 2012, 10:47
Witam, pozwólcie że opowiem krótko swoją historie bo nie wiem co się ze mną dzieje :)
Od dłuższego czasu mialem migrenowe bóle głowy, spokojnie poszedlem do lekarza który potwierdził migrenę aczkolwiek dał skierowanie do neurologa, neurolog potwierdził rownież migrenowe bóle głowy ale na wszelki wypadek dał skierowanie na tomografie głowy. Wszystko było ok, po wyniku tomografu wyszło ze coś tam nie do końca jest ok, po wizycie u neurologa z wynikami zalecil badanie rezonansu bo tez nie wiedział. Oczywiscie po wyniku pierwszego badania zaczalem sie niezle stresowac i denerwowac, pare dni po wizycie u neurologa ktory dal skierowanie na rezonans, poczulem dziwne zmeczenie w oczach, nastepnie w pracy w pewnym momencie poczulem uczucie dusznosci, osłabienia, nogi zaczely mi sie robic z waty, nie wiedzialem co sie ze mna dzieje, przeczekalem 2h i minelo, myslalem ze to chwilowe, nastepnego dnia pojawilo sie to samo, zdenerwowany wiec pojechalem do domu gdzie zmierzylem cisnienie i wyszlo okolo 150/110 :o wypilem melise i troche przeszło ale od tamtego momentu zaczely sie takie efekty jak uczucie upojenia alkoholowego , czyli chwilowe lekkie zawroty glowy, nie moglem dluzej stac na nogach bo robilo mi sie niedobrze, musialem lezec w lozku, mialem zimne poty w nocy oraz dziwne drgawki podczas zasypiania, spalem 2h , budzilem sie i tak w kolko, lekarz rodzinny stwierdzil stres , przepisał belergot, ktory o dziwo zaczał pomagac, wyszedlem z tego dołka, wynik rezonansu dał dobre wiesci, okazalo sie ze to tylko niegrozna torbielka ktora siedzi tam prawdopodobnie od urodzenia, poczułem duzą ulgę , jednak mimo tego zapewnienia dalej czuje lęk i niepokój , staram sie nie myslec o tym i raczej mi sie to udaje, wszystkie te powazniejsze objawy minely ale zostały tylko te lekkie zawroty glowy i czasami uczucie upojenia alkoholowego czy cos w ty stylu, ale caly czas mysle o tym, dlaczego caly czas czuje ten lęk i lekkie zawroty głowy, czasami potrefie wytrzymac bez tego pol dnia a potem nagle znikad pojawiają sie... zazwyczaj objawy pojawiaja sie tez po przyjsciu do pracy a po pracy ustępują, zaczynam zastanawiac sie czy dzisiaj mnie to zlapie i lapie i wtedy zaczynam coraz bardziej sie denerwowac dlaczego, robilem badania morfologii itp i wszystko wyszlo w porządku. Od czasu do czasu czytam rozne fora i wkrecam sobie coraz to inne choroby typu uraz kregoslupa szyjnego itp :/ zawroty nie sa jakies szczegolnie mocne, poprotu czasami jak spojrze sie z jednego miejsca na drugie albo przekrece glową, wstane itp to mam takie poczucie jakbym wypił wczesniej jedno piwo, ciezko mi to okreslic... poza tym mam zmiany nastroju, raz jestem przyjazny dla otoczenia a czasami lepiej sie do mnie nie odzywac... sam juz nie wiem o co tu chodzi.

przez Lemur 25 kwi 2012, 09:34
Witam,
wiesz ,że ja mam to samo. Mi jeszcze zaczyna jakby sztywnieć kark i nie mogę ruszać głową. Dzieje się to tylko w pracy - nie mogę na niczym się skupić bo ciągle mam obawy ,że to nadejdzie i ktoś zauważy ,że ze mną jest coś nie tak. Trzęsą mi się ręce , nogi jak z waty , żołądek ściśnięty i kluska w gardle. W poniedziałek odwiedziłam psychiatrę .Stwierdziła , że to reakcja na szefa ,który nie jest przystępnym facetem. Tylko dlaczego na innych kolegów i koleżanki w pracy też tak reaguję. Nie chce mi się z nikim rozmawiać bo cały czas boję się ,że to dziwne uczucie nadejdzie. Co z tym robić??????????

Sortuj wg