Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez aniaaa1214 17 gru 2015, 23:16
Witam wszystkich bardzo serdecznie. :) Nie mam pojęcia czy piszę w dobrym wątku ale znów potrzebuję pomocy.
Od kilku lat jestem nieustannie zmęczona,wprost wyjechana fizycznie. Nie ważne ile godzin śpię, i tak wstaje wyczerpana. Nieustannie mam mroczki przed oczami, derealizacje,strach przed tłocznymi miejscami,boję się wychodzić nawet do sklepu, albo dzwonić przed telefon. Mam ciągłe wahania nastrojów od euforii do depresji. W stanach wzmożonego nastroju nie waham się od niebezpiecznych sytuacji,często wprost destrukcyjnych. Boli mnie serce, jestem ciągle zdenerwowana, przestraszona,oderwana od rzeczywistości. Mam koszmary nocne, uczucie że ktoś mnie dotyka, siedzi koło mnie a nawet do mnie mówi. Nie wiem co może mi być, ale ostatnio objawy się zaostrzyły. Ciągła derealizacja mnie zabija. Za kilka miesięcy wychodzę za mąż, i wyprowadzam się do większego miasta. Ogarnia mnie lęk. Jaką będę żoną, skoro mam problemy psychiczne. Kilka lat temu brałam: parogen,symfaxin,fluoksetyne, oraz sulpiryd. Oprócz wenli każdy był niewypałem i ostro pomieszał mi w głowie. Mój narzeczony skarży się na wahania nastrojów, i podejrzliwość. I te ciągłe szumy w uszach :( Nie wiem co mi jest. Jak sądzicie.. czy to nerwica, czy całkiem coś innego? <3 :papa:

przez MamaEm 19 gru 2015, 21:53
Jestem mega paranoiczką więc nie mogłabym ominać tego wątku :) Od wczoraj mam bóle w okolicy obojczyka. Nie boli przy oddychaniu ale taki ból jak np. ból miesni. Czy to mogą być bóle napięciowe które często są przy nerwicy?Ostatnio miałam sporo stresów,wczoraj była kulminacja i nagle na wieczór zaczęło boleć.
No i do tego czuję jakby ruchy dziecka w okolicy pępka... czy to też ma podłoże w nerwicy ?

Objawów nerwicy mam mnóstwo: kłucie w głowie,kłucie w sercu,bóle w okolicy czoła,na potylicy,płytki oddech,szybkie bicie serca.
"Dzisiaj miałem piękny sen, naprawdę piękny sen.Wolności moja, śniłem, że wziąłem z tobą ślub."

przez aniaaa1214 19 gru 2015, 22:42
MamaEm napisał(a):Jestem mega paranoiczką więc nie mogłabym ominać tego wątku :) Od wczoraj mam bóle w okolicy obojczyka. Nie boli przy oddychaniu ale taki ból jak np. ból miesni. Czy to mogą być bóle napięciowe które często są przy nerwicy?Ostatnio miałam sporo stresów,wczoraj była kulminacja i nagle na wieczór zaczęło boleć.
No i do tego czuję jakby ruchy dziecka w okolicy pępka... czy to też ma podłoże w nerwicy ?

Objawów nerwicy mam mnóstwo: kłucie w głowie,kłucie w sercu,bóle w okolicy czoła,na potylicy,płytki oddech,szybkie bicie serca.

Pewnie ze to nic innego jak nerwica. Nic Ci nie będzie, chyba każdy nerwicowiec tak ma. :) Też czuje czasami jakby mój żołądek "oddychał"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MamaEm 19 gru 2015, 22:47
Ufff.. od razu mi się przypomniały ruchy dziecka a zaraz sobie pomyślałam"a może to tętniak aorty brzusznej" :shock:
"Dzisiaj miałem piękny sen, naprawdę piękny sen.Wolności moja, śniłem, że wziąłem z tobą ślub."

przez aniaaa1214 19 gru 2015, 22:54
MamaEm napisał(a):Ufff.. od razu mi się przypomniały ruchy dziecka a zaraz sobie pomyślałam"a może to tętniak aorty brzusznej" :shock:

No ja nadal czasami tak mam gdy boli mnie głowa, to mówie wszystkim że już śmierć mnie się ima :) ale już jest lepiej, próbuje żyć z dnia na dzień, nawet gdy nerwica daje mi w kość, to nie myślę o chorobach które mogę mieć. Bardziej boję się swojej psychiki niż fizycznych chorób :)

przez MamaEm 20 gru 2015, 01:01
Ania a jak to robisz że nie myślisz ? Ja ile razy próbowałam to nie mogę. Muszę się totalnie wyłączyć ale nie zawsze jest to możliwe. Mam swoje placebo: łyknę magnez,wypiję jakieś ziółka typu czystek,rumianek,kozłer lekarski,mięta melisa i sobie wmawiam że mi to pomaga i faktycznie ja po chwilii nie czuję objawów. Ale ostatnio juz co raz ciężej z tym.

przez aniaaa1214 20 gru 2015, 15:03
Moc sugestii :) Codziennie rano i wieczorem mówię sobie dobre, pozytywne afirmacje. Że jestem zdrowa, i zawsze bezpieczna itd. Nie powiem bo faktycznie pomaga :) leki na uspokojenie nie działają,są po prostu dla mnie za słabe. :)

I'm scared to get close and I hate being alone.
The higher I get, the lower I'll sink.
I can't drown my demons, they know how to swim.

przez Saszka 28 gru 2015, 19:46
Moze w tym watku temat odpowiedni..to wklejam tu

Witam. Czy to nerwica? ktos podpowie?

Jak sie czuje?
mam uderzenia goraca, ucisk w klatce piersiowej, kolotanie serca, dusznosci ( te 3 ostatnie rzeczy od 3 tyg)
Poza tym nerwowa jestem strasznie... sfrustrowana, wyczerpana psychicznie
Czuje ze juz sobie nie radze. Kupilam sobie Kalms ale czy to cos da to nie wiem.

Ania poczytałam sobie troche jak to wyglada u Ciebie. Mam to wyczerpanie co ty
zdenerowanie, bole serca, wogole bola mnie stawy..miesnie...masakra jakas

przez aniaaa1214 29 gru 2015, 00:12
Saszka no właśnie ciężko z tym sie żyje :) jak brałam wenle było o wiele lepiej, ale ile można brać te prochy i się truć :)

przez Saszka 29 gru 2015, 11:52
Ania ja jestem na prochy i psychoterapie specyficznie nastawiona. Jakos nie dokonca wierze w to wszystko
Znaczy moze gdyby ze mna bylo naprawde zle to pewnie tak. Leki wskazane. Ale na dana chwile bardziej czuje ze ogarnac sie musze sama. Choc nie powiem madra terapia by pewnie duzo dała.
Ale ja sie tak strasznie duzo nasluchalam o tym wszystkim od kolezanki ktora ciagle szukala dobrego psychologa..ktorzy grzebali w jej psychice, i w sumie mowi ze czuła sie coraz gorzej bo to wszystko bylo wywlekane . Ale chyba tak to powinno wygladac?
Ja sie boje ze nie trafie na tego wlasciwiego.

przez aniaaa1214 01 sty 2016, 20:48
Według mnie właśnie psychoterapia tak powinna wyglądać. Nie uzdrowisz swojej psychiki jeśli nie uzdrowisz duszy. W głównej mierze,poprzez nasze wspomnienia i przeżycia mamy tak ukształtowaną psychikę. Niestety. Kiedyś trafiłam na cudowną, kobietę która dużo mi pomogła. Niestety miałam z nią tylko 10 sesji. :) Ale tak czy inaczej, polecam psychoterapię z całego mojego wielkiego serducha. Wiadomo, trzeba się najpierw rozeznać który byłby najlepszy :)

przez kawa_latte 04 sty 2016, 23:29
Cześć wszystkim! Postanowiłam napisać tutaj, bo borykam się z tym problemem już jakiś czas, przynajmniej tak mówi Pani doktor, u której bylam (że to nerwica).
Rok temu w wakacje zmarła na raka mama mojego narzeczonego.. Bardzo do przeżyłam. I się zaczęło.. Zawroty głowy, straszne bóle głowy, stałam się apatyczna, mogłam przeleżeć całe dnie, no i ciągle wymyślałam sobie choroby.. Cokolwiek mnie zabolało, od razu jedna myśl ''rak!''. Czułam się okropnie.. Powiększyły mi się migdały, wariowały jajniki, no i te bóle głowy.. Poszłam do laryngologa, ginekologa, lekarza pierwszego kontaktu.. No wszystko ok. Wróciłam do mojego studenckiego miasta, tam znów poszłam do lekarza, bo oczywiście nie dawały mi spokoju moje objawy. Ona też powiedziała, że to nerwica, przepisała jakiś Aciprex, ale go nie wzięłam, spanikowałam... Starałam sobie sama tłumaczyć, że to tylko w mojej głowie.. No i na trochę przeszło, czasem pojawił się atak (kołatanie serca, poczucie odosobnienia, jakbym miała zemdleć, ale nigdy nie zemdlałam). I tak przeżyłam ten rok, w wakacje było okej, czasem jakiś lęk się pojawił, ale było lepiej.. No i teraz na początku grudnia zmarła moja babcia.. I znów się zaczęło. Tym razem inne objawy i oczywiście już sobie wmawiam, że to nie nerwica, tylko rak żołądka (strasznie mnie boli), że serce, bo mnie boli w okolicach, boli mnie tak jakby obojczyk po lewej stronie, wszystkie kości klatki piersiowej.. Ciągle jeździ mi w jelitach, kłuje mnie w różnych miejscach brzucha.. Dziś wstałam znowu zmęczona, mam ciężkie oczy, wiecznie ziewam.. Jak zmarła moja babcia, w dzień pogrzebu juz się popłakałam i powiedziałam wszystkim, że chcę jechać na pogotowie, bo mnie coś dusiło, taka obręcz na szyi i w klatce piersiowej, mama kazała mi się uspokoić, i po kilku dniach ból ustał, dziś znów bolą mnie plecy. Oczywiście się naczytałam, że to zapalenie trzustki albo rak, albo wrzodu bo jak boli żołądek i promieniuje do pleców, to może być to (aczkolwiek moja babcia i mama mają problemy z żołądkami).. Jest to męczące, naprawdę... Już myślę, że jak po tej przerwie wrócę do studenckiego miasta, w którym mieszkam, muszę iść do lekarza...
Dzięki, że mogłam się wygadać.. Nie wszyscy mnie rozumieją niestety

przez aleleble 06 sty 2016, 13:59
MamaEm napisał(a):Ufff.. od razu mi się przypomniały ruchy dziecka a zaraz sobie pomyślałam"a może to tętniak aorty brzusznej" :shock:

Tętniak aorty nie daje takiego "uczucia"/objawu ;).

Ja tam się cieszę, że nie dałam sobie wkręcić nerwicy bo o tyle o ile uporałam się z już jedną dolegliwością tak okazało się, że wszystkiemu winne były hormony i ich zaburzenia a to akurat wynknęło z niewielkiego guzka nadnerczy.
Generalnie, wyszło to zupełnie przez przypadek bo często miałam tak, że przy zmianie pozycji z leżącej lub siedzącej na stojącą, to robio mi się słabo i tak jakbym zupełnie nóg nie czuła i o tyle o ile na początku myślałam, że to pewnie przez to, że cisnienie na chwilę się podnosi (tak wskazuje logika) tak okazało się, że umnie te osłabienie wynika z faktu, że przy zmianie pozycji u mnie ciśnienie nagle spada i stąd takie zasłabnięcia, zaburzenia równowagi, uczucie zagubienia.
No a to jest m.in. typowym objawem problemów z nadnerczami złaszcza, że miałam jeszcze kilka innych objawów, które na to wskazywały jak zimne stopy i dłonie, mrowienia w nogach, drżenie wewnątrz ciała. Okazało się, że te objawy wyniknęły ze zbyt dużej ilości niektórych hormonów.
Także ja polecam zgłosić się do dobrego endokrynologa bo hormony na prawdę mogą nieźle w organizmie namieszać a mimo wszystko zaburzenia w części z nich mogą też brać się ze stresu.

przez spiety99 07 sty 2016, 08:05
Czy brak pocenia się w lato, i zimne nogi i ręce w lato w nocy budzące w nocy mogą być także objawem nerwicy ?. Miał ktoś taki objaw ?
Kolejny, zostawały wam ślady nawet po małych zdrapaniach i nie schodziły nawet po miesiącach ?

Sortuj wg