Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez noris 01 wrz 2012, 19:14
To normalne, że pdczas lęku szuksz problemmów.
zuaj wymówek w swojej psychice np. ta muzyka to tylko od studenta bo się uspokaja.
A najlepiej idx do psychologoa.

przez Fleure_De_Violette 01 wrz 2012, 19:28
tobiaszek86, jeśli masz podejrzenia o nerwicę, udaj się do specjalisty. Nasza diagnoza Ci nie pomoże, a on - tak.
Life always offers you a second chance. Its called tomorrow.

przez bellaiza97 04 wrz 2012, 19:51
Witam ! Mam 15 lat
Jestem bardzo cichą osobą, trochę przeszłam w dzieciństwie i od tamtej pory biorę leki i alkohol kiedy jest mi źle. Codziennie płacze i mam migrenę. Czy są to objawy nerwicy ?
Ostatnio edytowano 17 wrz 2013, 22:04 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem z uwagi na tematykę

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monk.2000 04 wrz 2012, 20:19
Ponoć alkohol jest od 18, ale że z racji choroby świat jawi mi się jako mocno zdegenerowany, wszystko mi jedno co ludzie będą robić ze swoim życiem: nic się nie będę czepiał.

Jeśli codziennie płaczesz to jest źle. Normalnie człowiek cieszy się życiem. Tyle że żeby zdiagnozować jednostkę chorobową trzeba znać więcej objawów, z reguły jest ich więcej. Z tego co wiem są różne testy, można nawet zrobić przez internet. Tyle że nie za bardzo chce mi się szukać.

Wiecie co, to forum i zawarte tutaj przypadki jakoś zachęciły mnie do głębszego zbadania spraw związanych z psychologią. Jak się poduczę postaram się dawać bardziej rzeczowe rady.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez icoteraz 06 wrz 2012, 15:18
Jestem bardzo młoda, skończyłam zaledwie 16 lat. Od mniej więcej początku gimnazjum mam problem z zachowaniem się wśród ludzi. Pod koniec pierwszej klasy musiałam przeczytać publicznie jakiś list czy coś, przed całą szkołą, na apelu. Wyszłam na środek, ręce i nogi zaczęły mi się trząść, nie mogłam utrzymać kartki. Koleżanka musiała wyjść i mi trzymać bo trzęsłam się jak galareta, a cała szkoła miała ze mnie niezły ubaw. To był pierwszy raz gdy to mi się przydarzyło. Potem z roku na rok było tylko gorzej. W trzeciej klasie wystarczyło że poszłam robić na tablicy zadanie, a miałam problem z utrzymaniem książki, nie wspomnę o pisaniu na tablicy. Jednak tą trzecią klasę jakoś przeżyłam, miałam nie najgorsze oceny z kartkówek, sprawdzianów i dobrą opinię, więc wyszło tak że przez cały rok szkolny byłam tylko raz u odpowiedzi.
Teraz poszłam do bardzo wymagającego liceum. Najlepszego w powiecie. A co za tym idzie, codziennie są odpytywania z wszystkiego. Ustne. A mi na samą myśl o tym serce wali jak szalone. Są nauczyciele, którzy pytają na wyrywki, więc siedzę tak zestresowana, serce mi tak wali jakbym miała zaraz dostać zawału, ręce mi się trzęsą że nie mogę utrzymać długopisu a co dopiero pytać, a jak taka "wyrywka" na mnie padnie to robię się momentalnie czerwona, cała wiedza ucieka w kąt, głos mi się łamie, nie potrafię nic konkretnego powiedzieć. A mam w klasie same osoby ze średnią 5,5. Moja była dużo niższa, więc dla innych jest to śmieszne że nie umiem wg. nich takich prostych rzeczy. A dla nauczyciela tym bardziej.

Czy to już jest choroba? Zdecydowałam się zapisać do psychologa. Czy jest on w stanie mi pomóc? Czy może mi przepisać leki które opanują ten stres? Bo leki bez recepty z apteki oparte na jakiś ziółkach mi nie pomagają w ogóle.

Do tego jestem strasznie słaba psychicznie, przejmuję się byle czym, płaczę z byle powodu. Terapia u psychologa kosztuje, mama się na nią zgodziła, ale ja i tak mam wyrzuty bo wiem że ona pewnie wolałaby mieć normalną, wesołą córkę, a nie takie dziwadło jak ja.

przez Fleure_De_Violette 06 wrz 2012, 15:23
Czy to już jest choroba?

na pewno nie choroba, raczej lęk spowodowany presją.
Life always offers you a second chance. Its called tomorrow.

przez Saanna 06 wrz 2012, 16:28
icoteraz napisał(a):Jestem bardzo młoda, skończyłam zaledwie 16 lat. Od mniej więcej początku gimnazjum mam problem z zachowaniem się wśród ludzi. Pod koniec pierwszej klasy musiałam przeczytać publicznie jakiś list czy coś, przed całą szkołą, na apelu. Wyszłam na środek, ręce i nogi zaczęły mi się trząść, nie mogłam utrzymać kartki. Koleżanka musiała wyjść i mi trzymać bo trzęsłam się jak galareta, a cała szkoła miała ze mnie niezły ubaw. To był pierwszy raz gdy to mi się przydarzyło. Potem z roku na rok było tylko gorzej. W trzeciej klasie wystarczyło że poszłam robić na tablicy zadanie, a miałam problem z utrzymaniem książki, nie wspomnę o pisaniu na tablicy. Jednak tą trzecią klasę jakoś przeżyłam, miałam nie najgorsze oceny z kartkówek, sprawdzianów i dobrą opinię, więc wyszło tak że przez cały rok szkolny byłam tylko raz u odpowiedzi.
Teraz poszłam do bardzo wymagającego liceum. Najlepszego w powiecie. A co za tym idzie, codziennie są odpytywania z wszystkiego. Ustne. A mi na samą myśl o tym serce wali jak szalone. Są nauczyciele, którzy pytają na wyrywki, więc siedzę tak zestresowana, serce mi tak wali jakbym miała zaraz dostać zawału, ręce mi się trzęsą że nie mogę utrzymać długopisu a co dopiero pytać, a jak taka "wyrywka" na mnie padnie to robię się momentalnie czerwona, cała wiedza ucieka w kąt, głos mi się łamie, nie potrafię nic konkretnego powiedzieć. A mam w klasie same osoby ze średnią 5,5. Moja była dużo niższa, więc dla innych jest to śmieszne że nie umiem wg. nich takich prostych rzeczy. A dla nauczyciela tym bardziej.

Czy to już jest choroba? Zdecydowałam się zapisać do psychologa. Czy jest on w stanie mi pomóc? Czy może mi przepisać leki które opanują ten stres? Bo leki bez recepty z apteki oparte na jakiś ziółkach mi nie pomagają w ogóle.

Do tego jestem strasznie słaba psychicznie, przejmuję się byle czym, płaczę z byle powodu. Terapia u psychologa kosztuje, mama się na nią zgodziła, ale ja i tak mam wyrzuty bo wiem że ona pewnie wolałaby mieć normalną, wesołą córkę, a nie takie dziwadło jak ja.

Nie jesteś nienormalna - to po pierwsze. Po prostu się boisz, martwisz sie być może swoją reakcją organizmu, chciałabyś to jakoś powstrzymać a nie możesz; a jak jeszcze raz ci sie przydarzy to jeszcze większy stres i jeszcze bardziej ręce się trzęsą itd. to się tak nakręca. Jesteś wrażliwą osobą, boisz się wyśmiania. W twoim wieku, taki lęk przezywa masę osób. Wierz mi, że wielu twoich znajomych tez się boi tylko to ukrywają. Wierze, ze to co sie z toba dzieje jest stresujące, dodatkowo "myśl" o psychologu, psychoterapii może "dobijąć" i moga sie pjawić mysli- "jestem nienormalna". a tak nie jest, masz chwilowe trudności związane ze szkołą, obawą przed oceną innych, ale przy pomocy psychologa moze ci pomoc. W leki bym sie nie pakowała na twoim miejscu, nie bierz tez uspokajaczy. Wierzę, ze wszystko się ułoży.

PS. a czy ty nie masz moze wymagających rodziców?

przez icoteraz 06 wrz 2012, 22:22
sanna: nie nie mam wymagających rodziców. oczywiście chcieliby bym miała dobre oceny i sobie ze wszystkim radziła. ale mam dużo luzu i akceptują to jaka jestem, mama stara się mi pomoc ale koniec końców za mnie do szkoły nie pójdzie. czy pójście do psychologa da jakieś efekty? i po jakim czasie są one odczuwalne...

przez Saraid 07 wrz 2012, 03:18
Efekty psychoterapii są widoczne po paru miesiacach to praca nad soba dlugotrwala,ale przynoszaca efekty.
Saraid

przez Kinia5 07 wrz 2012, 11:03
Mój problem o którym pisałam powyżej to raczej wina kręgosłupa. Byłam u lekarza i dostałam skierowanie do fijoterapeuty.
14 tygodni będę czekać na wizytę :-| No ale trudno.
Mimo to czasem mam depresje. Ale nie jakąś bardzo dużą. Nie potrzebuje leków na razie.
Pozatym ciągle na coś choruje. I ktoś mi powiedział że to może być nerwica - objawy somatyczne.
I że powinnam iść do psychiatry. Ale ja już chodzę po tylu innych lekarzach, że nie stać mnie na psychiatrę.
Może za jakiś czas jak rozwiążę sprawę z kręgosłupem.

przez viki-wr 08 wrz 2012, 23:21
Baksik napisał(a):u neurologa i powiedzial,. ze padaczki nie widzi...

Baksik!
Masz typowe objawy tężyczki jawnej, dziwię się że wiedząc o tym od 2009 roku nadal szukasz pomocy na tym forum. Znajdź dobrego neurologa i koniecznie endokrynologa. Miałeś robiona próbę tężyczkową?

przez maetre 09 wrz 2012, 14:12
Siemanko prosze pomóżcie mi. Przy ruchu lewej ręki odczuwam w niej jakis dziwny prąd od nadgarstka do łokcia o co tu chodzi co to moze byc? Prosze pomóżcie mi.... Wczoraj sie mocno napiłem alkoholu moze to od tego??

przez depresyjny21lat 10 wrz 2012, 18:24
Stres i nerwy
Nie umiem nad tym panować, często czuje jak by mi brakowało tchu, jak by zwężała się tchawica i muszę głęboko i szybko oddychać, to mnie strasznie meczy, ciągle mrużę oczy, ogólnie czuje się wyczerpany, moje serce szaleje. Jak temu zaradzić bo to straszne uczucie. Jakieś witaminy czy suplementy diety pomogą. Teraz mam dużo stresu bo moja sytuacja życiowa się skomplikowała. Moze mam jakaś nerwice. Proszę o rady co mam robić by temu zapobiec?
Ostatnio edytowano 16 wrz 2012, 05:19 przez Artemizja, łącznie edytowano 3 razy
Powód: połączono z uwagi na tematykę
depresyjny21lat

przez icoteraz 10 wrz 2012, 21:00
Svafa napisał(a):Efekty psychoterapii są widoczne po paru miesiacach to praca nad soba dlugotrwala,ale przynoszaca efekty.

po paru miesiącach? ja umrę w tej szkole do tej pory. :why: jutro mam pierwszą odpowiedź z polskiego, z którego jestem raczej słaba, przeżywam ją od czterech dni, jak nauczyciel zacznie chodzić po klasie i pytać to chyba dostanę zawału, a jak padnie na mnie to zapomnę języka w buzi. mam ochotę wypisać się z liceum i pójść do jakiejś zawodówki czy gdziekolwiek. to mnie przerasta. :why:

Sortuj wg