Fobia społeczna!

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Fobia społeczna!

przez Lethality 23 kwi 2014, 12:22
Mnie wkurza drżenie kończyn. U fryzjera miewam tak, że mi drży głowa, gdy zbliża nożyczki, albo maszynkę do włosów. U okulisty, gdy się kładzie głowę na takim urządzeniu do badania wzroku i trzeba patrzeć nieruchomo w punkt. Raz tak mi drżała głowa, że aparat nie mógł dokonać pomiaru i musiałem powtarzać badanie. Też drży mi dłoń jak odpalam papierosa od zapalniczki szwagra. To jest chyba drżenie zamiarowe, zdarza się, gdy wykonuje jakiś precyzyjny ruch, ale występuje tylko w sytuacjach społecznych, w których nie czuje się pewnie. Siostra np. mnie strzyże i wszystko jest ok.

Fobia społeczna!

przez fobik90 05 maja 2014, 18:49
Jak się z tego wyleczyć? Codziennie w domu myślę - dam radę, ludzie mnie nie znają, będę wesoła, radosna - kiedy wychodzę na ulicę ogarnia mnie panika, ludzie mnie irytują, mam wrażenie, że się na mnie gapią!!! tłucze mi serce, ja tak już nie mogę
Niech nie myli Was nick! Jestem kobietą...

Fobia społeczna!

przez fox mulder 05 maja 2014, 19:09
Jeśli to faktycznie fobia społeczna, to nie wiem, czy samemu można sobie naprawdę trwale pomóc.
Przez pewien okres czasu było u mnie lepiej, miałam kilku dobrych znajomych, miałam wrażenie, że się mną wręcz opiekowali. Wszyscy staliśmy za sobą murem. Wprowadzali mnie w świat swoich znajomych i zawsze czułam się swobodniej z myślą, że od razu patrzą na mnie przyjaźniej. Tak było przez rok stopniowej poprawy (na początku strach przed ludźmi był tak wielki, że nie korzystałam z autobusów i tramwajów, wszędzie chodziłam pieszo; kiedy czekając na windę słyszałam, że ktoś wchodzi do klatki i zachodziło prawdopodobieństwo jechania z nim - uciekałam schodami, mając chorą nogę, świeżo po operacji, ogromny ból). Byłam nawet parę razy u psychiatry, chociaż szybko uznałam, że nie jest mi już potrzebna pomoc z zewnątrz.
Potem wyjechałam z miasta i znów jestem w punkcie wyjścia, jest wręcz gorzej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Fobia społeczna!

przez Lethality 22 maja 2014, 20:50
fobik90, Lęk uruchamia się automatycznie jako reakcja na zagrożenie. Jeśli wyskakuje na Ciebie tygrys zza rogu i biegnie na Ciebie chcąc Cię zjeść to nie ma znaczenia co będziesz myśleć. Będziesz się bał nawet jeśli pomyślisz "jaki miły kotek nic mi nie zrobi". To bardzo szybki mechanizm mający ułatwić zwierzętom przetrwanie. Nie ma tu miejsca na świadome myślenie, bo to archaiczny mechanizm pochodzący z czasów kiedy człowiek jeszcze nie posługiwał się rozumem.

Fobia społeczna!

przez kokon20 25 maja 2014, 18:07
Witam,jakie leki według was najlepiej działają na fobię społeczną?
Mi jak na razie najbardziej pomogła paroksetyna tylko że po 2 latach brania jej moc strasznie spadła.
Teraz od 2 tygodni biorę Doxepin,ale jak na razie rewelacji nie ma.
Te lęki wysysają ze mnie życie,mam już tego dość.
Psychiatra namawia mnie na psychoterapie,ale ta odbywa się tylko raz w tygodniu,nie wiem czy ma to jakiś sens.
Kiedyś jak jeszcze nie pracowałem to chodziłem na terapie w szpitalu na oddział dzienny 5 razy w tygodniu,jakoś z czasem to pomagało,ale to było z 10 lat temu,teraz fobia,lęki itp.są dużo bardziej intensywne.

Fobia społeczna!

przez Tikitiki 26 maja 2014, 17:02
Jak masz możliwość pójścia na terapie to warto spróbować.Najlepiej zadaj sobie pytanie co z przeszłości powoduje te lęki.Możesz sobie też wyobrazić najgorsze opcje tych lęków.Lęk nie jest stanem w danym momencie tylko wynikającym z przeszłości albo przyszłości.Nie możesz widzieć siebie jako ofiare lęków bo pozostaniesz w stachu.Musisz sobie uświadomić że sam tworzysz swoją rzeczywistość bazując na myślach i uczuciach.Jeśli np: powiesz sobie -inni są bardziej warci ode mnie będziesz żył w lęku.Pamiętaj żeby nikt ci niczego nie narzucał.Stwórz sobie własny system wartości.To my wbieramy jak odbieramy rzeczywistość a nie inni.

Z leków brałem Chloroptixen i Paroksetyne.Chloro jest spoko ale stary lek.Paro jest spoko ale rzeczywiście po czasie obniża działanie i działa pobudzająco.Pozdrawiam : )

Fobia społeczna!

przez ala1983 26 maja 2014, 21:19
Pimpuś, sensual, Ubezpieczcie się w MOP-sie albo w Urzędzie Pracy :roll:
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

Fobia społeczna!

przez kokon20 28 maja 2014, 20:06
Jakie leki oprócz Chloroptixenu proponujecie,może cos z tzw.leków nowej generacji?

Fobia społeczna!

przez beladin 30 maja 2014, 21:48
KochajacyFacet, Hmm ..no tak, ale chyba mamy jednak świadomość, że stoi przed nami lew a nie chomik? Poza tym skąd wiesz, że lew chce Cię zaatakować?
beladin

Fobia społeczna!

przez tomasz_xyz 31 maja 2014, 12:16
KochajacyFacet napisał(a):Mnie wkurza drżenie kończyn. U fryzjera miewam tak, że mi drży głowa, gdy zbliża nożyczki, albo maszynkę do włosów. U okulisty, gdy się kładzie głowę na takim urządzeniu do badania wzroku i trzeba patrzeć nieruchomo w punkt. Raz tak mi drżała głowa, że aparat nie mógł dokonać pomiaru i musiałem powtarzać badanie. Też drży mi dłoń jak odpalam papierosa od zapalniczki szwagra. To jest chyba drżenie zamiarowe, zdarza się, gdy wykonuje jakiś precyzyjny ruch, ale występuje tylko w sytuacjach społecznych, w których nie czuje się pewnie. Siostra np. mnie strzyże i wszystko jest ok.

znam to
tomasz_xyz

Fobia społeczna!

przez Raffuss 31 maja 2014, 16:03
fobik90 napisał(a):Jak się z tego wyleczyć? Codziennie w domu myślę - dam radę, ludzie mnie nie znają, będę wesoła, radosna - kiedy wychodzę na ulicę ogarnia mnie panika, ludzie mnie irytują, mam wrażenie, że się na mnie gapią!!! tłucze mi serce, ja tak już nie mogę

Właśnie dlatego że robisz to nie w tę stronę co trzeba. Zamiast oczekiwać od siebie że dasz radę, pozwól się sobie bać.. zobaczysz zmianę..
Codzienna walka o lepsze jutro nerwoblog.pl

Fobia społeczna!

przez braksił22 31 maja 2014, 17:26
Pan wyżej ma 100% racji. Robisz odwrotnie niż powinnaś :) Nie mów sobie, że dasz radę, ale że "prawdopodobnie będzie tak samo jak i wcześniej, postaram się to zaakceptować i z tym nie walczyć". Pamiętaj, nie MUSZĘ a MOGĘ! :)
W moim przypadku (agorafobia całkowita, fobie społeczne, kompleksy, nerwica lękowa) sprawdza się jedna, mega dobra technika, mianowicie pozwalam sobie żeby ogarniał mnie lęk, nie walczę z tym. Lęki mijają szybciej niż się pojawiają :)

Moje podejście do tych wszystkich mych problemów zmieniło się wraz z przeczytaniem książki Judith Bemis Amr Barrada - Oswoić Lęk
Nie dzięki lekom, nie dzięki psychiatrze, ale właśnie dzięki tej książce zacząłem sam opuszczać dom. Od kilku miesięcy nawet się nie ruszałem z domu - nawet na klatkę schodową. A teraz? Przykładem jest chociażby wczorajsze spotkanie ze starymi znajomymi. Dopuszczałem do siebie lęk, nie walczyłem z nim, pozwalałem na to żeby mnie ogarniał i tak szybko lęk odszedł jak się pojawił. Przez cały wieczór kompletnie nie odczuwałem lęku! Polecam tę książkę z całego, całego serducha dla wszystkich którzy mają fobie społeczne, agorafobie, nerwice lękowe. Zobaczycie jak bardzo zmieni się wasze postrzeganie choroby i jak bardzo źle robiliście do tej pory próbując za wszelką cenę walczyć z tym wszystkim. Możecie tą książkę ściągnąć stąd:
http://chomikuj.pl/LEXUS/7.KSIAZKI+PDF/ ... 079210.pdf

Miłej lekturki i powodzenia :)
Tak jak Ty w tej chwili, kminisz nad swoim losem. Boisz się walczyć ze mną swoim wewnętrznym głosem. Padasz pod ciosem, paranoje Tobie niose, jak śmierć mam kosę w Twojej głowie sobie chodzę.

Fobia społeczna!

przez Pearl Jam 31 maja 2014, 17:54
braksił22, całuję po stópkach za pokazanie tej książki!
what were all those dreams we shared those many years ago,
what were all those plans we made, now left beside the road.
behind us in the road.

sertralina 50mg

Fobia społeczna!

przez kokon20 31 maja 2014, 19:57
SERTRALINA
ALPRAZOLAM
CITALOPRAM
FLUOKSETYNA
CHLORPROTIKSEN
ALPRAZOLAM
FLUWOKSAMINA
KLOMIPRAMINA

Wiem że pytanie trochę bez sensu bo różnie reagujemy na dany lek.
Ale jakbyście mogli wskazać którą z powyższych grup leków najlepiej stosować przy fobii społecznej i lęku uogólnionym.

Sortuj wg