Derealizacja. Depersonalizacja.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez tolken24 20 wrz 2011, 21:31
ja na derealizacje bralem escitalopram, fevarin, ketrel, anafranil, seroxat, rispolept, abilify, olanzapine, lamotrygine nic nie pomogło nic a nic czy jest sens dal;ej sie leczyc jak teraz zyc? kiedy kur.. wa sie nie da po prostu sie nie da zabija mnie poczucie winy z moich oczu kreci sie jakios dziwny film przerazaja mnie ludzkie twarze ludzie na ulicy przeraza mnie odbicie w lustrze chyba tylko smierc mnie wyzwoli od tego stanu

przez sunflowerseed 21 wrz 2011, 19:17
Witajcie. U mnie derealizacja objawia się jako swego rodzaju otępienie. Jakby zanikał mi mózg, albo zachodziły w nim jakieś poważne upośledzenia. Czy jest to chociaż w małym stopniu podobne do tego, co Wy odczuwacie? Nie towarzyszy mi to przez cały czas, moja nerwica dba o to, żebym się nie nudziła i dawkuje mi różne objawy, które co jakiś czas nawracają. Teraz mam to.

przez dolomit 22 wrz 2011, 22:03
Zwróciłem uwagę, że derealizacja trwająca u mnie od 4 lat nieprzerwanie ,nasila się znacznie przy wysiłku fizycznym.
Może ktoś wie jakie zmiany biochemiczne zachodzą w organizmie w trakcie znacznego wysiłku? Może wzrasta poziom jakichś hormonów,substancji? może to naprowadzi nas na trop co powoduje derealizacje i pozwoli dobrać odpowiednie leki?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anona 23 wrz 2011, 10:00
U mnie to efekt źle dobranego leku, który ze mnie wyłazi i wyłazi i wyłazi, ale od kilku dni obserwuję poprawę z dnia na dzień. Jedzcie magnez!!! I to nie jedną tabletkę dziennie, ale z conajmniej 4 :) pomaga :)

przez foxxx 23 wrz 2011, 14:14
Macie czasem strasznie dręczące myśli typu, że świat jest wymysłem naszej wyobraźni i wszystko co widze i wszystkich to sobie wymyślam, że oni widzą inaczej i takie tam?

-- 23 wrz 2011, 14:25 --

I szukacie w swojej głowie dowodów na sprzecznośc tych myśli?

przez Hooligan123 25 wrz 2011, 16:45
Witam . Mam pytanie jak biore lek depakine 300 i atarax , to moge sobie pozwolic czasem wypic kilka piwek? Cierpie na nerwice lekowa. Z gory dzięki za odpowiedź. ;]

przez nesca_ 26 wrz 2011, 15:30
Foxxx, miewałam to wieczorami. Okropne uczucie. Biorę Mirtor i jak na razie to nie występuje.

przez spinoza1988 26 wrz 2011, 15:49
derealizacja i depersonalizacja jest dość szeroko poznanym, zbadanym i udokumentowanym zjawiskiem. w anglii jest caly szpital zajmujacy sie i badajacy DD. jako osoba która miała DD, smialo moge powiedziec ze wiedza bardzo duzo i, przynajmniej w moim przypadku, okazalo sie to prawda.

przez bigsmith21 27 wrz 2011, 00:03
Hooligan123, jeżeli masz nerwice to nie proponuje alko! ja po upojeniu czyli gdzies 8 piwek na drugi dzien umieram...mam kaca,morala który mnie zabija i przez to takie lęki,czrne myśli...ogólnie nie polecam ale może tylko ja tak mam :!: co do Depersonalizacjii to pierwszy raz w zyciu slysze takie określenie i kamień spadł mi z serca! ja tez mam takie zamysły o ile to w ogóle o to chodzi,np myśle co to jest dusza,życie, czy ja śnie czy to naprawde sie dzieje i to tak intensywnie myśle, niekiedy nie moge pprzerwać tych myśli.Pale papierosa na sienie a robie to juz od 4 lat i zawsze na sieni,zawsze obserwuje te same pomieszczenie a nie kiedy myśle że to wszystko jest takie nowe,tzn obce, tak jakbym pierwszy raz na to spojrzał (na to tzn niekiedy jest to dachówka,niekiedy deski na podłodze) . Niekiedy boje spojrzeć się w lustro,boje sie że nie rozpoznam swojej twarzy,dziwie się swoim wyglądem,zawstaaanawiam się co to jest ciało....itd

przez RepairMySoul 27 wrz 2011, 01:03
Och kochani, nie jest jeszcze z wami tak zle ...
Ja od 2 dni jestem "zamkniety" nie dociera do mnie nic, chodze jak robot ...
Podczas snu dostaje szczekoscisku, slinotoku, dusze sie i budze ...
Od 2 miesiecy zasypiam ok 6 nad ranem (Wtedy robi sie jasno)
I chyba wiem od czego nagle mi sie pogorszyło :)
Od pieprzonej pernazyny, dzisiaj ja odstawilem, zobaczymy jak bedzie.

PS- Czy ktos z was tez mial takie jazdy typu ze ma rozdwojenie jazni?
Pare osobowosci itp?
Mnie to przeraza!

Nie moge nawet przez te cholerstwo isc wziasc prysznic teraz, bo sie boje gdy tylko poleje sie wodą, WTF ?! :hide:
"Mów mi prefekt - duszy defekt
Jedna szata - tysiąc metek"
~~RepairMYSoul

http://lightsinthehell.blogspot.com

przez foxxx 27 wrz 2011, 03:20
rozdwojenie jaźni, kilka osobowości o tak chyba przez to przechodziłem, nie przechodziłeś przestań :D, a tak na powaznie repair wiem, że ciezko sie tym nie przejmowac, ale to codziennosc w moim przypadku, mam nadzieje, że Cie to pocieszy ;)

-- 28 wrz 2011, 04:07 --

Od kilku dni męczy mnie myśl, że świat jest wymysłem mojej wyobraźni, że tego w okół mnie nie ma, że ja sobie to wymyślam, że ludzi nie ma, że jestem sam jak palec łapie mnie przez to ogromny lęk czy ja zwariowałem?

przez RepairMySoul 02 paź 2011, 20:13
Wiecie co jest najgorsze?
Ze zdrowi ludzie, znajomi, czasami anwet bliscy nie robia sobie z tego zupelnie nic, bo niestety my walczymy w srodku, w wiekszosci przypadkow na zewnatrz wyglada jakby bylo wszystko ok.

Ja czekam juz 2 tygodnie za odpowiedzia ze szpitala, maja mnie chyba w dupie i chca zebym wyladowal na czyszczeniu żołądka.
"Mów mi prefekt - duszy defekt
Jedna szata - tysiąc metek"
~~RepairMYSoul

http://lightsinthehell.blogspot.com

przez bigsmith21 02 paź 2011, 23:07
a zastanawiacie się czasami czy wy żyjecie czy to jest jakas fikcja? co jest po życiu? co to w ogole jest zycie? co mna steruje i dało mi moje cechy charakteru...to jest masakra te mysli mnie tak przerazaja...albo patrze na kogos i mysle co on teraz mysli i to mnie doprowadza do paranoi bo czuje sie jakbym myslal jego głową....masakra,wariat

przez heimao 02 paź 2011, 23:13
bigsmith21; Mam tak. Prawie nieustannie.
Out of control on videotape... on videotape... on videotape...

Sortuj wg