Derealizacja. Depersonalizacja.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Derealizacja. Depersonalizacja.

przez martu 17 lip 2010, 18:54
Monika1974 , masz racje napewno musi pomóc, ale czasem juz trace nadzieje i chyba to jest najgorsze. W takim stanie trudno widziec coś pozytywnego ale sie staram resztkami sił. Na terapii bylam dopiero 2 razy i nie zamierzam rezygnować. Myślę, że dojrzalam do tego aby coś zmienic.

przez 19_latek 18 lip 2010, 13:25
Monika1974

Na poczatku sierpnia mam wizyte u lekarza to moze sie zapisze do psychologa na jakas terapie? Jesli tak to na jaka najlepiej bo z tego co czytalem jest kilka rodzajow.
19_latek

przez *Monika* 18 lip 2010, 13:29
19_latek, Nie jest tak łatwo sie zapisac, zwlaszcza na NFZ, sa kolejki. To psychiatra wydaje skierowanie na terapie. Chyba,ze pojdziesz prywatnie. Nuru Ci nie podpowiem. Ja chodze na psychodynamiczna.
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez martu 18 lip 2010, 21:57
ja już nie mam siły , ile można z tym walczyc ;( czuje sie coraz gorzej...

przez oooooooooooo 19 lip 2010, 16:51
jakie leki wam pomagają na derealizacje i depersonalizacje??
ja ide do lekarza dopiero pod koniec tygodnia i zupelnie nie wiem jak mam mu o tym opowiedzic co przezywam.... :cry:

[Dodane po edycji:]

jeszcze mam jedno pytanko.czy ktos mial tak ze budzi sie rano i czuje swojego ciala?ani rak ani nóg nic poprostu....masakryczne uczucie :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

przez halenore 19 lip 2010, 17:49
martu napisał(a):ja już nie mam siły , ile można z tym walczyc ;( czuje sie coraz gorzej...

To twoja pierwsza terapia czy chodziłaś wcześniej?
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez martu 19 lip 2010, 17:50
oooooooooooo, w moim przypadku jak rano sie budzę czuję takie dziwne uczucie jakbym nie należała do siebie, no nie wiem jak to nazwać, nie ma tak ze nie mam czucia w rekach czy nogach, choć czasem mam wrażenie, że brak mi sił w rękach, ale ogólnie to jest takie dziwne uczucie oddalenia od siebie

halenore, tak pierwsza terapia

przez oooooooooooo 19 lip 2010, 18:08
chyba zle to srecyzowalm ze nie czuje rak ani nóg bo jak je dotykam to mam czucie tylko chyba wlasie takie oddalanie sie duszy od ciala..dziwne to jest...bardzo ciezko to opisac trzeba to przezyc chociaz nawet najgorszemu wrogowi tego nie zycze,jakie leki wam pomagaja i jak dlugo trzeba czekac na efekty??

przez martu 19 lip 2010, 18:11
Też miałam takie uczucie , jakbym wcale nie była soba ale to przy DD nic nowego. Ale to naprawde koszmarne uczucie.

przez oooooooooooo 19 lip 2010, 18:28
boje sie lekarzowi o tym powiedziec boje sie ze powie mi ze to schizofrenia......jakie masz jeszce objawy inne..boje sie tylko choroby psychicznej,albo tego ze lekarz mnie wysle na oddzial psychiatryczny,a mam jeszce takie pytanie jak jest u ciebie ze spaniem??ja mam tak ze nie moge wogole spac,a najgorsze jest to ze jak sie poloze do lozka i chwile po zamknieciu oczu pojawiaja mi sie dziwne rzeczy przed nimi,jak otworze to wszystko znika,boje sie tego bardzo.
zaczelam zazywac hyroxizinum ale nie bardzo to dziala na mnie
podrawiam

przez martu 19 lip 2010, 18:45
oooooooooooo, nie ma co bać sie powiedzieć lekarzowi bo to może CI pomóc,też próbowałam sobie wmówić ze to jakaś choroba psychiczna lub schizofrenia ale to oczywiscie nasze wymysły bo tak działa to zaburzenie bo to nie choroba, innymi objawami mam też to, że mam wrazenie jakby wszystko było jakies inne, ale to podswiadome uczucia a ze spaniem mam tak, ze moge ciagle spac i spac, chociaz wtedy nie towarzyszy mi to uczucie, i tez doraźnie biorę hydroxyzinum. A na czym polega u Ciebie to dziwne przed oczami przy zasnieciu?

przez oooooooooooo 19 lip 2010, 19:02
zamykam oczy i po jakims czasie przed oczami mi sie obraz rozjasnia,albo widze sceny z wczesniejszego dnia,czasem jakies twarze,jak otwieram oczy to wszystko znika,zamykam proboje zasnac i po jakims czasie znow.zdarza mi sie to jakies 2 razy zanim zasne na dobre do rana,bardzo sie tego boje...ktos tam pisal ze to jakas tam faza snu,ze czlowiek sie rozluznia,a umysl dalej pracuje czy cos takiego ale chcialabym wiedziec czy ktos tez cos takiego miala badz ma,bo mnie to bardzo matwi i jednoczenie sie boje

sorki za błedy :D

przez Margaryna9 19 lip 2010, 19:14
Pogada ktoś z d/d na gg? Szczerze już nie daje sobie rady z tym
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

przez martu 19 lip 2010, 19:18
oooooooooooo ,Myślę, że powinnaś powiedzieć o tym lekarzowi, jeśli Cie to niepokoi i nie ma sie co bać. Ja czasem mam tak , ze jak zamkne oczy to mi sie rozjasnia i ściemnia i widze jakies kreski ale nie jakies twarze. Mam tez tak ze jak zmieniac pozycje z siedzacej lub lezacej na stojaca to mam zawroty glowy i robi mi sie ciemno przed oczami na moment.

Sortuj wg