Nerwica a ciśnienie

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Nerwica a ciśnienie

przez Ciasny Wiesiek 06 sty 2012, 13:57
To poproś o VALSACOR - lek dobry, skuteczny i bez skutków ubocznych :)

-- 06 sty 2012, 13:59 --

Aczkolwiek z litem nie współpracuje chyba za bardzo :( - podpytaj lekarza. Leków tego typu są setki.
Wszystkie kobiety są wredne, ale niektóre mają duże cycki.

Nerwica a ciśnienie

przez Mezus 07 sty 2012, 21:44
Leki, również te na nadciśnienie to temat rzeka :-)

Ilu zażywających, tyle koncepcji. Logiczne jest ( i przerabiałem to własnej skórze ), że organizm musi się przyzwyczaić do tabletek- wypadałoby dać mu szansę stosując je wg wskazań lekarza.

Mój ojciec ma jeden lek, który doskonale reguluje ciśnienie ( nazwa nie jest istotna ). Co jakiś czas robi podejście do stosowania- przez dobre -naście dni łeb boli Go niemiłosiernie, ale efekty są. Tyle, że w pewnym momencie podejmuje decyzję "dość" i odstawia- do kolejnej próby.
Podobnie z lekiem na cukrzycę- tego nie toleruje ( dosłownie i w przenośni ), gdyż objawem dodatkowym są permanentne .... wiatry :silence:

A z mojej bajki. Wypadałoby rzucić palenie- ani to zdrowe, ani fajne, ani tanie. Palę c.a. dwie paczki dziennie. Mając słabą wolę kupiłem sobie pewien polecany przez zaufanego farmaceutę specyfik. Przeczytałem instrukcję i wyszło, że jednym z oczekiwanych minusów są skoki ciśnienia. Pytam kardiologa, co mam zrobić, bojąc się jakiś szczytów, a On na to "To Ty się [piiii] [piiii] boisz leku, że ci może ciśnienie podniesie, ale [piiii] [piiii] nie boisz się papierosów, które robią to na 100 %, że o innym syfie nie wspomnę?"

Nerwica a ciśnienie

przez jakubkowa 08 sty 2012, 12:19
ja rzuciłam palenie, po kilku atakach , tak mi dało w dupę, że bałam się zapalić - no niestety jest to jedyna dobra strona nerwicy, pomogła mi wyjść z nałogu :D
...Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca on ze zdwojoną siłą...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica a ciśnienie

przez Mezus 08 sty 2012, 19:58
Czyli jedne z plusów ujemnych.

W sumie to zazdroszczę- strasznie głupi nałóg, ale na razie nie mam pojęcia jak się z nim rozstać.

Zwłaszcza ( jedno z tłumaczeń ), że gdy pojedzie mi ciśnienie czy mam potwornego nerwa, to idę zapalić. O paradoksie, zamiast jak przystało na nikotynę-smołę-itp podnieść ciśnienie/tętno, wygrywa aspekt uspokajacza i coś tam idzie w dół, a ja mogę się chwilowo odkojarzyć...

Nerwica a ciśnienie

przez jakubkowa 08 sty 2012, 20:23
Co Ty, ja Ze strachu jak miałam atak i skoczyło mi ciśnienie nie zapaliłam, nawet o tym nie myślałam, bałam się że będzie gorzej, i rzuciłam ... :D
miałam takie stadium, że czułam się źle na okrągło,myślałam że umieram, łącznie z omdlewaniem w pracy że odwoziła mnie karetka, skoki co kilka minut, nie miałam nawet czasu, ani siły myśleć o paleniu i tak z czasem przestałam palić, czasem nawet myślę że moja psychika specjalnie mnie trzymała w takim stanie żebym to rzuciła ;)

Nerwica a ciśnienie

przez Mezus 10 sty 2012, 20:53
Muszę (?) palić- a dokładnie nie wyobrażam sobie sytuacji bez palenia...

Ale odnośnie ciśnienia- dziś miałem piękny atak (?). Od rana wściekle nerwowy dzień, kolejna noc niezbyt dobrze przespana ( osesek z kolkami ), szybkie zakupy z pierworodnym... Latami między półkami w sklepie i nagle czuję dziwny ból w okolicach mostka- inny niż przy problemach z wrzodami. Po bólu, dosłownie czułem, jak z jednej strony skacze mi tętno, z drugiej robię się mokrusieńki/spocony, a nogi same się składają. Stop, parę szybkich głębokich wdechów i nadrabiając miną szybko do kasy.

Pointa- cały późniejszy dzień już do d...a, a ciśnienie które ostatnio miałem sympatyczne ( c.a. 125/80 ) już pokręcone- 155/95/85 ( co dla spokoju, zwłaszcza tętna Captoprilem staram się zabić ).

Nerwica a ciśnienie

przez jakubkowa 10 sty 2012, 21:07
Podziwiam was, że bierzecie te wszystkie leki na ciśnienie, tętno.... :D

Nerwica a ciśnienie

przez Ciasny Wiesiek 10 sty 2012, 22:26
jakubkowa napisał(a):Podziwiam was, że bierzecie te wszystkie leki na ciśnienie, tętno.... :D

A dlaczego podziwiasz ? Trzeba się jakoś ratować. Mnie wcale nie jest przyjemnie gdy mam 150/100 lub wyżej w czasie jakiegoś ataku. Ja wiem że 80% naszego społeczeństwa ma to w dupie i się tym nie przejmuje. Ja jednak jestem inny.
Dziś spotykam znajomego. Facio 48 lat. Mówi mi , że ostatnio coś źle się czuje ma silne zawroty głowy i ogólnie ciemno przed oczami. Mówię mu leć na biegu do lekarza a on mi na to "wiesz muszę iść, ja wiem ALE NIE MAM CZASU" No /cenzura/ jak stałem tak miałem ochotę mu przypierdolić. To ja sram w gacie gdy tylko coś się dzieje. Dbam o siebie kontroluję ciśnienie, tętno i 100 innych parametrów życiowych a ktoś mówi mi, że ma ogólnie na to wyjebane bo nie ma czasu na lekarza.

Zastanawiam się wówczas kto jest bardziej pojebany. Ja ze swoja nerwicą czy ten człowiek ze swoim podejściem do życia.

Nerwica a ciśnienie

przez Anielica 10 sty 2012, 22:32
Ciasny Wiesiek, czasem my wszyscy ;)
Ci co nie dbają o zdrowie i Ci co przesadzają z dbaniem o nie :twisted:
Anielica

Nerwica a ciśnienie

przez Ciasny Wiesiek 10 sty 2012, 22:38
Ja tam wolę dbać :P

Nerwica a ciśnienie

przez Anielica 10 sty 2012, 22:42
Ciasny Wiesiek, dbaj , dbaj, przyda Ci się :mrgreen:
Anielica

Nerwica a ciśnienie

przez Ciasny Wiesiek 10 sty 2012, 22:53
Anielica, Kochana, każdemu się przyda.
Dziś się styrałem na basenie i saunie. Czuję się jak nowo narodzony. POLECAM

Nerwica a ciśnienie

przez Anielica 10 sty 2012, 23:03
Ciasny Wiesiek, a dziękuję , być może spróbuję, choć nie wiem czy bym się chciała na nowo odrodzić :bezradny:
Anielica

Nerwica a ciśnienie

przez Ciasny Wiesiek 10 sty 2012, 23:05
Anielica, Oj nie popadaj w depresję. Jest jeszcze trochę kasy do wydania, trochę wódki do wypicia i trochę dziewczyn ( w twoim przypadku facetów ) do zaliczenia w tym życiu :)

Sortuj wg