Nerwica wegetatywna (somatyczna). Kto ją ma?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez milagros33 16 maja 2012, 21:38
1,5tyg to trochę krótko,brałam kiedys asertin i z tego co pamiętam wyrazna poprawa było po ok miesiącu:(

przez ylva 16 maja 2012, 21:53
A mogłabym zapytać, jakie miałas objawy somatyczne, czy asertin Ci pomógł, jakie dawki brałaś i jeśli pomógł to jak szybko?
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez milagros33 16 maja 2012, 22:07
brałam asertin jakies 5 lat temu przez ok rok chyba 50mg na dobe,odstawiłam bo mi akurat srednio pomógł ale tym sie nie sugeruj bo ja juz tyle leków testowałam,i jak do tej pory zaden nie przyniósl takiej poprawy na jaką liczę,ogólnie to kazdy nowy lek działał na mnie po ok miesiącu,i te pierwsze tyg strasznie przechodzilam nasilenie objawów choroby lęk ,teraz przymierzam się do paroksetyny tego jeszcze nie brałam,i mam nadzieje ze okaze się skuteczna!bierzesz tylko asertin???

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ylva 16 maja 2012, 22:14
Tak, tylko Asertin, 25 mg rano. Do tego się wspomagam Validolem i Neospasminą plus picie melisy, ale to już z lajtowych-nie-na-receptę.
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez milagros33 16 maja 2012, 22:23
i jak pomagają te ziołowe?moze tez powinnam sie w nie zaopatrzyc dopóki nie trafię do lekarza?tylko mam chyba trochę inne zaburzenia niz Ty więc nie wiem czy takie uspokajacze pomogą np.przy lękach.

przez ylva 16 maja 2012, 22:26
Lęki ja też mam, a jakże ;) I różne odjazdy. Derealizację. Do wyboru do koloru, chyba full zakres. Przy lękach z dusznościami i jazdami z oddychaniem mi pomaga Validol.
Wiesz, takie tabletki z nerwicy nie uleczą, ale wspomagają, wyciszą troszkę.
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez milagros33 16 maja 2012, 23:09
zwsze myslałam ze jak juz przerabiałam cięzkie psychotropy,to nie ma sensu wspomagac sie ziołowymi,ja od miesiąca mam takie jazdy nigdzie nie wychodzę,a w domu też jestem ciągle w napięciu,okropne mdłosci,ból w klatce piers.i reszta zresztą sama pewnie wiesz.jutro kupię ten validol,i zarejestruje sie do psychiatry,jestem negatywnie nastawiona do psychotropow a to pewnie nie pomoze w leczeniu.a Ty funkcjonujesz na codzien normalnie??

przez ylva 16 maja 2012, 23:20
Mnie powaliło około 1,5 m-ca temu nie-wiadomo-co. Wcześniej nic mi nie było i funkcjonowałam zupełnie normalnie, pracowałam itp. Teraz przeniosłam się do rodziców, głownie leże, jestem ciągle na zwolnieniu. Czasem wyjdę sama na spacer a czasem nie mam siły wstać do kibelka. Nie funkcjonuje normalnie. Morduję się 24 h na dobę, jestem przerażona i modlę się by była to "tylko" nerwica i tężyczka (bo tę drugą mam zdiagnozowaną), w co sama już nie wierzę, bo czy nerwica może sprawić, że nogi non stop są obolałe i sztywne?
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez milagros33 16 maja 2012, 23:44
nerwica może dawać tak przedziwne objawy że hyba niczym mnie już nie zaskoczy,na przełomie tych lat chorowania zmieniały się one bardzo,teraz na topie są te cholerne mdłości i taka derealizacja jakbym była zamknieta w szklanej kuli.jest mi ciężko bo mam 12letniego syna przed ktorym muszę się trzymać bo jest nadwrażliwy i b.nerwowy a w mężu 0 wsparcia...

przez ylva 16 maja 2012, 23:59
Milagros mdłości mam ostatnio czasem całymi dniami wespół z odruchem wymiotnym lub wymiotami i ciągłymi zawrotami głowy. Czekam na przemiłe badanie - gastroskopię.

P.S. I biegunki - sorry za szczegóły.
Asetrin 50 mg 1-0-0

przez milagros33 17 maja 2012, 07:52
Ja też leczyłam się u gastrologa,stwierdził refluks i niby stąd te mdłości jednak ja jestem przekonana że to nerwica,nasilają mi się jak się stresuję,druga sprawa niezbyt zdrowy tryb życia prowadzę kawa,papierosy,nie wysypiam się źle odżywiam no ale i tak uważam że to psychika powoduje u mnie te dolegliwości.Ja nie wymiotuję bo nie umiem:)ale wrażenie że zaraz to nastapi nie opuszcza mnie.I ciągle choruję przeziębienie dotyka mnie średnio 2 razy w miesiącu!czy twoja rodzina wspiera Cię i rozumie Twoją chorobę?bo u mnie nie:(

przez pawlik224 17 maja 2012, 14:29
Hej Milagro.Widze i słysze że jestes w tym temacie niezle zorjentowana,to odpowiedz mi dlaczego mialem prawie miesiac spokoju,i od nowa to sie zaczelo.W prawdzie nauczylem sie panowac nad lekiem,i zaczolem wychodzic z domu lecz o normalnosci jeszcze nie moge mowic.Nie umiem jedynie zapanowac nad chwilami kolatania i drzenia,ale gdy to mnie lapie to czuje sie w tym momencie spokojny wiec jak myslisz skad to sie bierze.Dla Twojej wiadomosci to kardiologa i tym podobne wyniki mam dobre, jedynie co to sporadyczne skurcze dodatkowe.Prosze powiedz mi,czy faszerowac sie nadal tym trittico skoro go biore 3tyg,i zbytniej poprawy nie ma.Jak Ty uwazasz? moze masz pomysl na jakis inny lek ktory pomogl Tobie choc troche opanowac objawy i tchnol Cie checia i humorem do zycia.

przez milagros33 17 maja 2012, 15:09
hej,sama jestem w rozterce czy faszerowac się lekami ale nie widzę innego wyjscia niestety.ja również jestem spokojna zazwyczaj kiedy łapią mnie rózne dolegliwosci,jestem az za spokojna,apatyczna i bez życia.ja mzauwazyłam ze w stresowych sytuacjach własnie ogarniam się i zdenerwowanie osłabia objawy bo nie mam wtedy czasu myslec co mnie aktualnie boli i czy mogę oddychac.odreagowuję potem za to.dzis np.mam ucisk w głowie masakryczny i ból nóg,cos nowego jak dla mnie widze ze coraz to nopwe pomysły ma ta moja nerwica.ja idę jutro do psychiatry po pół roku przerwy,bez leków,i jestem ciekawa co powie,czy juz bede skazana do konca zycia na prochy,bo inaczej non stop nawroty.Być moze u Ciebie jest tak ze nerica chce o sobie przypomniec bo wiesz ona się "nogami i rękami" trzyma nas,a tu leki próbują sobie ją wypędzic.tritico ja nigdy nie brałam,mama moja go bierze ale na sen,bo nie moze spac i średnio jest zadowolona,bierze jeszcze efectin od roku i ten sobie chwali.a kiedy masz kolejną wizytę?wiem ze lekarz kaze czasem czekac do 6tyg.na pełne działanie leku,ja czasem panikowałam po 2 tyg brania czegos nowego bo mialam objawy uboczne nie do wytrzymania,i zmieniali mi wczesniej.wiesz to nie jest tak ze przy leczeniu nie będzie wcale zadnych objawów nerwicy itp.na pewno poczujesz sie duzo lepiej z czasem ale ja miałam tak ze nawet po 2 latach brania antydepresanta i dobrym samopoczuciu czasem coś tam mnie łapało,ale przechodziło szybko zazwyczaj,głowa do góry:)

przez ylva 17 maja 2012, 16:50
milagros33 napisał(a):czy twoja rodzina wspiera Cię i rozumie Twoją chorobę?bo u mnie nie:(

Rodzice wspierają i pomagają dużo w realnych sprawach.
Dzieci nie mam.
Jestem niedawno po rozstaniu z facetem.
Asetrin 50 mg 1-0-0

Sortuj wg