Skocz do zawartości
Nerwica.com

paplanina kosmetyczno-zakupowa


matija

Rekomendowane odpowiedzi

jaskolka83, jest to oczyszczaanie skóry olejami. Głównym olejem jest olej rycynowy, który ma wiele zbawiennych właściwości + olej np z pestek winogron czy orzechów włoskich. Ja używam olej ze słodkich migdałów czyli oliwke hipp.

Mieszanke wykonuje się prosto w zależności od typu skóry. W moim przypadku jest to 20 % olejku rycynowego i 80% oleju ze słodkich migdałów.

Olej rozprowadza się na skórze z makijażem, masuje się po czym przykładamy bardzo cieplą ściereczkę z mikrofibry aby otworzyć nasze pory (olej wnika głęboko) wykonujemy tę czynność dwukrotnie, a na koniec twarz płuczemy w zimnej wodzie by zamknąć pory. Jest to 100 % naturalna metoda. Stosuję 2 dzień, a widzę rezultaty.

 

-- 10 maja 2012, 10:34 --

 

jaskolka83, może wydawać się dziwna, ale ja od jakiegoś czasu używam olei do twarzy włosów i nie zamieniłabym tego na żadne drogeryjne kosmetyki nafaszerowane chemią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slow motion, ja sobie na razie kupiłam 3 małe próbeczki tych, o których czytałam najlepsze opinie. Nie mam większych problemów z cerą, więc zwłaszcza latem nie używam podkładu tylko kremu z podkładem (teraz Olay) żeby wyrównać koloryt. Jak mi coś wyskoczy, to korektor. Te azjatyckie mają wielki plus za to, że pasują do bardzo jasnej cery, a taką mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abbey, a ja polecam olejowanie włosów. Obecnie na włosy stosuje olejek do masażu alterra zakupiony w rossmanie. Olej rozprowadzam na nieumyte włosy, zostawiam na noc, a rano myję zwykłym szamponem z kaczuszką za 3 zł(nie zawiera parabenów, więc zmywa olej)

Zamiennie stosuję oliwę z oliwek do olejowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, jak pisałem:

Trądzik na czole, którego nie mogę opanować. Biorę drugą maść z antybiotykiem i poprawa powiedzmy w 40% tylko.

Może polecilibyście coś na to? Bo już nie wiem...

 

 

I smaruje 2 razy dziennie do tego, jakimś tonikiem oczyszczającym na alkoholu. Ale efekty lipne. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dominika92, tak tak i jeszcze raz tak. Miałam badzo duży problem z moimi kudłami. Byly wiecznie poplątane, a obecnie raz w tygodniu olejuje włosy i są efekty :)

oczywiście można stosować różnych olejów. Uzywałam również kokosowego, jojoba. Fajne jest to, że tak na prawdę mają one cały wachlarz różnych zastosowań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj, no to na takie "pypciki" , bo domyślam się, że są to zamknięte zaskórniki z którymi i ja swojego czasu się borykałam polecam kwasy. Działają super. Tutaj masz gotowy zestaw + do tego zakupisz spirytus rektyfikowany 95% i będzie cacy ;) wymieszasz te wszystkie składniki.

nie bój się skóry nie zeżre, a pięknie oczyszcza, można spokojnie używac w lato

 

http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-mandelic.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj, różne mogą być przyczyny. Począwszy od stresu skończywszy na zaburzeniach hormonalnych. Do tego nieprawidłowe odżywianie. Między innymi dlatego zaczęłam się zdrowo odżywiać.

 

-- 18 maja 2012, 20:32 --

 

Michuj, myślę, że nie. Jeśli będziesz odpowiednio dbał o cerę i zdrowo się odżywiał. A te krostki pojawiły się nagle czy też miałeś już wcześniej problem z trądzikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×