Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAMADOL (Poltram, Poltram Retard, Tramadol Aurovitas/Krka/Synteza/Vitabalans, Tramal, Tramal retard)


karina200

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chodzi o działanie na receptory opioidowe tramadolu to jest ono słabe,słabo agonizuje receptory mu a one są kluczowe w aspekcie uzależniającym,przede wszystkim tramadol jest IZW noradrenaliny i uwalnia serotonine oraz jest antagonistą 5HT2c i NMDA .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tramal zajebiście poprawia humor,pobudza i jednocześnie nie rozdrażnia(nie wszystkich),jesteś w jakby kokonie-dociera do Ciebie tylko połowa rzeczywistości...ALE zajebiście szybko uzależnia psychicznie brany ze względu na swoje działanie psychotropowe-lepiej się w to ie bawić..

 

-- 25 kwi 2012, 01:09 --

 

To ja z ciekawości podbijam temat.

Znajdzie się ktoś, kto stosował to na depresję/leki itd... ? Czy z powodzeniem się to udało?

Tak,stosowałem z powodzeniem ;) Ledwo z tego wyszedłem,a nadal czasem świerzbi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre; wam powiem >tramadrol< na depresję.... ja tak się właśnie wyebbałem :!: ,brałem p.bólowo w trakcie pracy np do 500mg ..na naprawde ostry ból ,nie stety w tym okresie miałem ogólnie ciężką sytuację psychiczną ..... łatwo dało się zauważyć wtedy ,że w trakcie brania w ogóle nie czuje również bólu psychicznego :twisted: przyszedł dzień w którym nie wziołem tramalu ...potem 3dni umierałem w łóżku ,ja nie mogłem nawet siedzieć bo zlatywałem z krzesła / ..skończyło się na relanium i escitilopramie :evil:

A dobre jest to ,że ja w ogóle nawet na 30sekund nie miałem potrzeby / parcia / świerzbaXD na kolejny raz; w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten lek pomaga na nerwice?

Jedyne na co może pomóc tramal to nabycie padaczki...

NAwet jest taki termin,,padaczka potramalowa". Odradzam ten niemiecki pseudoopiat-możesz obudzić się pod stołem z dwoma pytaniami-co ja tu robię i czy ja mam padaczkę?

Na drugie pytanie odpowiedzieć może brzmieć-nie miałeś ale właśnie nabyłeś to jakże przyjemne schorzenie. Trzymajcie się z dala od tramala, już zwykle opiaty są dużo bezpieczniejsze...

A tak w ogóle to opiaty czy opioidy na nerwice to jak pójscie do dentysty ze złamaną nogą...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie...

Tramadol działa przeciwbólowo, a oprócz tego zwiększa ilość serotoniny oraz noadrenaliny, poprawia za tym nastrój i daje chęć do działania.

Powiem wam, że tramal mam od paru lat w szufladzie, a jadłem go kiedyś tak raz na 2tygodnie? Teraz raz na 4 miesiące, wszystko zależy od człowieka.

Na początku żeby się uwalić i pozbyć depresji brałem 400mg ale zauważyłem, że to bez sensu, najlepiej działa na mnie 200mg + 1mg alprazolamu lub klonazepamu (benzodiazepiny dlatego iż mam nerwice i sam tramal powoduje straszną nerwowość wtedy, a oprócz tego benzo zabezpieczna przed padaczką).

Co do padaczki to wątpie żeby ona była trwała, nigdy o tym nie słyszałem.

Tramadol obniża próg drgawkowy który można podnieść benzodiazepiną i jest luz, mi tolerancja nic nie skoczyła bo rzadko biorę, ale osoby które biorą codziennie to potem biorą już kosmiczne dawki po 1-2 gramy i albo dostają padaczki albo biorą klonazepam.

Muszę powiedzieć, że tramal naprawdę czasami ratuje sytuacje w połączeniu z benzo. Mija mi deprecha, nerwica.. Jestem jak kiedyś ale to tylko doraźnie i czasami.

Pilnować się po prostu. Nie polecam tego komuś do zabawy bo to bez sens. Ja jak mam dzień bez nerw. depr. to nawet mi przez myśl nie przejdzie tramadol albo inne ścierwo w postaci tabletek. Niestety leczę się od 3 lat, a lepiej nic nie jest więc tonący brzytwy się chwyta bo nie można żyć w ciągłej wegetacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowa.Bralam Tramal 150 mg w tabletkach naprzemiennie z Tilidin 150 w kroplach przez okres 1-1,5 miesiaca.Mialam straszne bole glowy ktore ustaly po tabletkach na obnizenie cisnienia.Aktualne walcze z tym swinstwem.Odstawilam to dokladnie 4 dni temu.Dostalam cos takiego jak zespol niespokojnych nog.Jak chodze to jest ok.ale jak usiade albo sie poloze to musze ruszac nogami.Dostalam Madopar ale on mi nie pomaga.Powiedzcie mi czy to z tymi nogami jest mozliwe ze jest to efekt odstawienia?Pytam bo boje sie ze moze zachorowalam na syndrom niespkojnych nog.Dodam ze wczesniej tego nie mialam tylko teraz po odstawieniu tego swinstwa.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tramadolem w postaci leku poltram retard 100mg zetknąłem się po raz pierwszy kilka lat temu gdy zachorowałem na wirusowe zapalenie nerwów tzw półpaśca. Jako, że brałem wówczas dużo ecstasy, sporadycznie amfetaminę i paliłem marichuanę zauważyłem cudowne działanie tego leku ale po 1 opakowaniu moja przygoda z nim zakończyła się. Z narkotyków wyszedłem gdy dostałem panicznego napadu lęku po amfie. Chcąc nie chcąc depresja i napady lękowe sprawiły że wpadłem w świat benzodiazepin i antydepresantów ale z tego też wyszedłem po niespelna roku. Potem sporadycznie jakiś lek na uspokojenie i ziółko na smutne dni. Niestety uzależniłem się od alkoholu. piłem ze 3 lata aż do 5 sierpnia 2012 gdy jadąc samochodem po piwo miałem poważny wypadek. Mam złamaną rękę, żebro, jestem po odmie opłucnej z krwiakiem w płacie czołowym mózgu i w stawie kolanowym. Od 3 tygodni nie piję i nie palę papierosów. przez ostatni tydzień zjadłem ponad 3000mg tramalu. Lek na smutek, nie boli ale niestety wciąga psychicznie. Mam jeszcze 30 tabletek 50mg od lekarza i więcej nie będzie bo nie chcą go przepisywać. Znalazłem w necie ogłoszenie i zaryzykowałem. Wczoraj dotarła paczka tramal retard 150mg i mogę mieć tego na pęczki. Mam też kilka opakowań doxepinu i relanium. Od 3 dni nie biorę żadnych leków w tym tramalu prócz przeciwzapalnych na krwiaka w kolanie. Mam skłonności do uzależnień ale ponieważ postanowiłem zerwać z piciem i papierosami tramal to mój lek na takie kryzysowe dni. Narazie boli mnie wszystko po wypadku ale chce się do tego bólu przyzwyczaić. We wtorek idę do psychologa od uzależnień. Mam nadzieję że tramal i benzodiazepiny to ostatnia rzecz za jaką się w życiu chwycę ale tylko gdy nadejdzie kryzys nie do zniesienia. Można to brać rekreacyjnie i bezpiecznie ale jak wszystko co piękne dla duszy trzeba mieć głowę na karku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że może nie jest to super intensywne przeżycie bo takie miałem po 12 piksach w jędną noc. Euforia tramalowa to takie miłe wzdychanie przy totalnym odlocie jaki fundują inne specyfiki ale jednak jest to złoty środek na mile spędzony dzień. Niestety wszystko co piękne z początku, równie ulotne jest a ta miła otoczka pęka jak bańka mydlana, niestety czasami jest już za późno, zatracamy się w bagnie jakie fundują nam przeróżne uzależnienia zwłaszcza od substancji chemicznych. Wstąpiłem do wątku o tramalu gdyż dopiero co miałem z nim styczność z powodów raczej bólowych nie rekreacyjnych. Jestem uzależniony od ECSTASY, ALKOHOLU, MARICHUANY, PAPIEROSÓW A I LEKÓW PRZECIWLĘKOWYCH TEŻ CIĘŻKO MI ODMÓWIĆ. Może dzięki temu forum nie wpadnę w tramal choć myślę że lepsze to niż picie bo chlanie to patologia i samozagłada.

 

-- 25 sie 2012, 21:59 --

 

Aha i tak między innymi, dla wszystkich użytkowników tramalu moje spostrzeżenie. Około tygodnia temu dostałem od kolegi na lufkę marichuany. Mam za sobą Zespół lęku napadowego i obecnie cierpię na nerwicę z towarzyszącym niepokojem, rzadko lękiem oraz depresją. A więc spaliłem tę lufkę będąc na tramalu i przez około godzinę bardzo się bałem. Odradzam tę mieszankę tym którzy odczuwają lęki. Sama marichuana nie wywołuje u mnie takiego zjawiska ale jak wiadomo thc działa przeciwbólowo, tramal też a więc działanie niebezpiecznie się ze sobą moim zdaniem pokrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tramal jest świetnym lekiem, zarówno przeciwbólowym jak i przeciwdepresyjnym oraz aktywizującym.

Wiem również, że jest to opiat, lek mocno uzależniający.

 

Próbowałem już bardzo wiele SSRI, SNRI, SDRI i wszystkie działały nie tak, jak powinny. SSRI rozleniwiały, SNRI rozleniwiały+agresja, SDRI agresja.

Tramal jednak, choć podobny profilem do wenlafaksyny, działa od niej lepiej. Jestem spokojny, uśmiechnięty. Mam duże chęci do działania i wbrew obiegowej opinii nie otępia. Mogę skoncentrować się na nauce bez problemu. Zaczynam na nowo być tym, kim byłem wcześniej.

Nie pomaga na fobię społeczną, wcale nie ułatwia rozmowy z drugim człowiekiem. Natomiast daje wewnętrzną cierpliwość podczas rozmowy, chętnie słucham rozmówcy, odpowiadam spokojnie i bez niepotrzebnych emocji, jasno i klarownie myślę.

 

Dopóki nie będę mógł pójść do szpitala w Szopienicach, czyli dopiero od Czerwca 2013, będę wciął brał fluoksetynę 20mg oraz ten tramal. O zespół serotoninowy u mnie jest bardzo ciężko. Metodą ostrożnych prób, nawet dawka 600mg (po uprzednim zażyciu clonazepamu by uniknąć padaczki) nie wywołała nic podobnego do z.serotoninowego. Żartując: chyba mam tak mało tej serotoniny w mózgu, że ledwo tramal zmusza te leniwe receptory do pracy ;)

 

Tramal jest dobrym lekiem, ale bardzo niechętnie przepisywanym przez psychiatrów. Mój lekarz nie przepisze nawet relanium, więc no wiadomo, ciężko jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, w przypadku OCD podawanie tramadolu off-labelowo jest uzasadnione badaniami klinicznymi, tak samo jak w USA dzieciom z ADHD podaje sie amfetamine jako lek. Poza tym terapeutyczne dawki tramadolu sa duzo nizsze, a 600mg jak bierze gosc to juz ostre cpanie. A od kiedy opioidy i stymulanty sa dobre jako antydepresant? Zacznijmy wpierdzielac wszyscy kokaine, cudnie przeciez leczy depresje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×