Skocz do zawartości
Nerwica.com

Drapanie, rozdrapywanie, swędzenie i skubanie :((


Gość Szczęściara

Rekomendowane odpowiedzi

amelia83, mam tak samo, czochram sie juz wszedzie, poki mam czym: chociaz własnie zjadłam jednego na sprobowanie :D

bez wina to nie to samo

dzis drapie ja ale jutro wy mnie we dwie huraa! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amelia83, mam tak samo, czochram sie juz wszedzie, poki mam czym

Dlatego między innymi zaczęłam zjadać paznokcie. Efekt utrzymywał się jakieś 3-4 dni- gładziutka cera! Potem nauczyłam się skubać nawet krótkimi paznokciami, a obgryzanie zostało, więc kiepsko na tym wyszłam... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja cały czas obcinam paznokcie na krótko, jak wystają 2 mm ponad czubek palca to już obcinam a potem mnie bolą palce bo za krótko to robię... ale nigdy nie obgryzałam - niesmaczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dziwne miejsce do skubania, ale skubię sobie skórki dookoła paznokci, najczęściej kciuka, w nerwowych sytuacjach. Ostatnio tak sobie to zeskubałam że nie miałam także już skóry po wewnętrznej stronie kciuka... ale nie mogę tego opanować, czuję ból ale to mi nie przeszkadza... poza tym od dziecka miałam takie problemy. Rozdrapywanie krostek na twarzy, spierzchniętych ust, jakichkolwiek ran... Nie powiem żeby to było przyjemne, ale tak mam. Zawsze w nerwowych sytuacjach bądź po nich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziecięciem będąc obgryzałam paznokcie. Matka próbowała mnie tego na wszelkie sposoby oduczyć, nic nie skutkowało. W końcu przeszło. A dla lata temu, jak zaczął się dla mnie taki cięższy okres, obgryzłam wszystkie z nerwów. I zostało do tej pory. Tym bardziej, że nie mogę mieć długich paznokci, zaraz mnie bolą :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiya, jestem panistką i gitarzystką. Dzięki gitarze w lewej ręce krótkie paznokcie wystają mi poza palec a w drugiej nie. : D I to wbijanie cyrkla w palce prawej ręki. Miny innych bezcenne. : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niedawna w zasadzie nie musiałem obcinać paznokci (u rąk). Jakiś rok temu z niewiadomych dla mnie przyczyn raczej przestałem je obgryzać. Może bardziej siebie polubiłem; albo mniej :roll:

Oprócz tego dalej rozdrapuje sobie różne rzeczy 'wystające' ze skóry, a potem nierówne efekty mojego rozdrapywania dopóki nie przerwę, albo mi się nie znudzi. Nie wiem co jest dobrego w tym bólu rozdrapywania że ...

Oczywiście też obgryzam wargi. Próbuję tego nie robić w piątki (nie pytajcie dlaczego), ale rożnie to bywa. Mam wrażenie że mi szybciej odrasta tam skóra żebym następnego dnia już miał co obgryzać.

Nie wiem co by tu jeszcze napisać. :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×