Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem , na ktory nawet moj psychiatra nie jest w stanie odpowiedziec. Otoz : biore anafranil i sulpiryd od ok. 4.5 tygodnia i odczulem poprawe . Lęki i ataki paniki przeszly , dalem rade wychodzic z domu i zaczac chodzic do szkoly. Nie wychdzilem z domu przez 2 miesiace , bo mialem potforny lęk i derealizacje. Teraz w tygodniu czuje sie bardzo dobrze wychodze z domu , chodze do szkoly , czulem ze anafranil postawil mnie na nogi. Teraz juz 3 raz wpadlem w depresję i czuje sie wogule jakbym chodzil we wlasnym śnie. Niewierze w to co sie dzieje , wszystko jest dla mnie jak iluzja , nierelne , czasami moje wlasne otoczenie wydaje mi sie obce. Czuje sie jakbym byl nieobecny , jakbym wypil kilka piw. Idąc w tym stanie ulicą czuje sie jakby to nieja , jakby to bylo nie moje cialo. Bardzo trudno m,i jest to opisac. Tydzien temu , kiedy znowu wrocil ten stan , gdy wyszlem z domu mialem taką utrate rzeczywistosci , taki odlot od wszystkiego , takie zaburzenie swiadomosci. Bardzo mnie to niepokoi, zastanawiam sie czy wogule zyje. Juz nie daje sobie rady , mialem nawet ochote sobie cos zrobic :((. Czy takie stany mozna odczuwac przez branie lekow np . anafranil , bo przed braniem lekow nie mialem czegos takiego. Prosze o szybką pomoc. Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, wydaje mi się, ze połowie osób z tego forum nie pozwala wyjść z tego wszystkiego to, że sie nakreciliscie.. trzeba wziąść się w garść... !! otrząsnąć z tego amoku.. Wiem, że jest ciężko, ja mając 18 lat dopadła choroba... tez siedziałem w domu.. stałem się jak warzywo.. ale przyszedł czas, że wziąłem się za siebie.. ocknąłem spróbujcie poznać kogoś(kobiete, lub męzczyzne) który zrozumie wasze problemy !! i to pomoże. Ja mam kobiete, poprawia mi humor, czy to sexem, czy to zwyczajnym spędzeniem razem czasu :) zapominam o wszystkim.. codziennie ćwiczę na siłowni, poprawia mi sie samopoczucie, nie mysle o tym wszystkim !! DO ROBOTY, A NIE CZEKAĆ NA OBJAWY, BO IM WIĘCEJ MACIE CZASU NA ROZKMINY, TYM BARDZIEJ SIĘ W TO POGŁĘBIACIE, I NIE CHCECIE Z TEGO WYJŚĆ BO DLA NIEKTÓRYCH JEST FAJNE TO, ZE SIEDZICIE W DOMU I KTOŚ WAS UTRZYMUJE.... A Tak być nie powinno.

 

POZDRAWIAM :) :lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 dzień - anafranil - przerzuciłem 150 mg na wieczór razem z olanzapiną , zasypiam w 5 sekund i budzi mnie telefon nad ranem jakby minęło 5 minut , ranne wstawanie to koszmar , wszystkie objawy depresji włączają się natychmiastowo po obudzeniu - lęk , zmęczenie , natłok myśli , lekka dezorientacja ...... później z dniem trochę mój stan się poprawia ale jest do dobrego stanu dalej niż bliżej . Mam tak samo jak shadowmere jak poleżę dłuższą chwilę nie można gwałtownie wstać bo kręci się w głowie i ma się uczucie ,że zaraz zemdleję . Liczyłem , że po 10 dniach już anafranil zaskoczy a tu jak na razie dupa blada pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 5 dzień brania Anafranilu. Dopiero po dwóch dniach pojawiły sie skutki uboczne. U mnie m.in. występuje ogromny ból gardła, tak że słowa nie moge powiedziec, gorączka i dziwne wykwity w jamie ustnej. Wiem, że te objawy nie występują bo sie przeziebiłam. Już drugi raz mi sie zdarza że jak tylko zaczynam brac Anafranil to mam problemy z gardłem, uszami(bóle) i bólami zatok, głowy. Ostatnim razem skończyło sie to antybiotykiem. Teraz nie wiem czy to przeczekac i samo minie.

Dave38

Zawsze na początku leczenia Anafranilem może byc gorzej. Na tej dawce co jesteś te skutki uboczne, które u ciebie występują mogą trwac nawet 3 tygodnie, ale pozniej bedzie tylko lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

izaa może masz za dużą dawkę...hmmm

ja wczoraj wzięłam połówkę anafranilu a biorę seroxat też na pół zeszłam ,ale sama po 4 tyg...bo boje sie mojego "odrealnienia" zamyślenia,pustki w głowie,taka jestem cicha,mało się odzywam"

Może jutro uda mi się dostać do lekarza,wolałabym fluoksetynkę,po tym czułam się zdecydowanie lepiej...wiem nie powinno samemu dawkować leków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amelia83

Biore najniższą dawke Anafranilu, tylko 10 mg, ale sktki uboczne i tak wystepują. Nie zostaje nic innego, jak to przeczekac. Ja przez kilka dobrych lat brałam Anafranil 50 mg/dziennie i super likwidował lęki, natręcytwa myślowe, depresje itp, I właśnie tak wyciszał ten lek, że niczym sie nie przejmowałam, o niczym szczególnym nie myślałam(pustka w głowie) ale tak z zewnątrz inni uważali że jestem zamyślona. zycie uciekało obok mnie. Czasami cięzko było się skupic od początku do końca na tym co ktoś mówił i szybko sie o tym zapomina :( Zaburzenia pamięci są skutkiem brania naszych leków, ale znam też osoby które nic nie biorą a z ich pamięcia jest gorzej niż z moją :D

Teraz gdy jestem na malutkiej dawce od jakiegoś roku koleżanka, z którą mieszkam mówi mi jak sie bardzo zmieniłam, na lepsze.

Każdy z nas na początku leczenia potzrebuje dużych dawek ale po jakimś czasie, po uzyskaniu poprawy można dawke zmniejszyc. Jestem taka spokojna na Anafranilu a chciałabym tak czasami kogos dobrze opierdolic oczywiście jeśli na to zasłuży. Ja jednak nie, dusze w sobie emocje i tylko w myslach komus nabluzgam. mój były szef za to uważa że jestem jedąz najmilszych osob jakich zna :smile:

 

-- 28 mar 2011, 14:40 --

 

Sorki ja ciągle o sobie.

amelia83

Spróbuj może tylko Anafranil, bez Seroxatu. Brałaś już kedys Anafranil? Pamietaj nie zniechecaj sie złym samopoczuciem, bo to normalne jak sie zmienia dawke, czy lek to samopoczucie jest różne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dave38, nie załamuj się... Wiem jak wyglądają pierwsze dni po braniu anafranilu, przechodziłem dokładnie to samo. Zupełne odrealnienie:D Rano też musiałem poleżeć kilka dobrych godzinek żeby się zerwać:D Teraz mija już 3 miesiąc brania tego specyfiku i musze przyznać, że każdego dnia jest coraz lepiej:D Oczywiście do ideału jeszcze sporo brakuje ale nie jest tak źle jak kiedyś:D Uboki mijają po kilku tygodniach brania... Teraz łykam tabse i czuję się zupełnie normalnie:D:D Dam wam przepis na dobry humorek:D Anafranil + Wiosenne słoneczko - taka mieszanka daje dużo dobrego:D

Głowy do góry:)

Pozdrawiam:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiola173

dzieki za troske, gorączki juz nie mam, ból gardła mniejszy, tylko dyskomfort w uszach i bóle w klatce piersiowej. Kiedys tak zle nie reagowałam na Anafranil. Jestm za granica i nie lubie chodzic tutaj po lekarzach, wiec oby mi przeszło samo tak jak inne skutki uboczne. Ja już tak szybko przerwy nie zrobie...Wiola a ty jak sie czujesz na Anafranilu i jaka dawke bierzesz?

Shadowmere

Co sie dzieje, dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Izaaa,

Uważaj i obserwuj swoje reakcje.. Co jakiś czas zrób też rozmazz krwi, żeby mieć pewność ,że wszystko jest dobrze.

Ja ostatnio niestety czuję się kiepsko:(. Zwiększyłam już jakiś czas temu do 75 i tyle teraz biorę. Ostatni lekarz dodał mi efevelon , ale jeszcze nie zaczęłam brać, bo się po prostu boję:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiola173

Mam nadzieje ze sie poczujesz lepiej. Ja jak długo biore Anafranil bez przerwy tez po jakims czasie czuje sie gorzej, tak jakby przestawał działac. Dobrze jest robic przerwy, ale wiem ze to nie takie proste. Nigdy nie słyszałam o takim leku jak efevelon. Moze spróbuj go wziac ale minimalna dawke.

 

Czy zna ktos lek który działa podobnie jak Anafranil. Nie wiem jak długo mój organizm bedzie jeszcze w stanie go tolerowac wiec wole zawczasu zasiegnac opinii doświadczonych osób.

Czy brał ktos kiedys Lerivon?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

efevelon to odpowiednik effectinu,wenlafaksyny.....też wczoraj sie o nim dowiedziałam tu z forum ../mi anafranil baaardzo pomógł kilka lat temu ;) nie pamiętam ile czasu go brałam..ale póżniej już pozytywnie nie zadziałał ponownie po przerwie na innych lekach i bez leków...lerivon też brałam :P

 

pewnie nie ma się z czego cieszyć ,gadam jak weteran "/wolałabym nie mieć tylu dośwaidczeń z lekami psychotropowymi :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Izaaa, U mnie jest podobnie teraz. Tak jakby stracił swoją moc. Do tej pory nie miałam takich problemów, co prawda nie robiłam przerw , ale jak się lepiej czułam to zmniejszałam bardzo dawkę, jak było gorzej to zwiększałam. Tzn przerwy właściwie tez miałam , ale raczej bardzo krótkie. Lerivon brałam , ale niestety na lęki u mnie nie działał w ogóle. Też bym chciała znaleźć coś co podobnie działa:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amelia83

Jakie leki teraz bierzesz i jak sie czułaś gdy brałaś Lerivon?

wiola173

Pamietam,że na wiosne zawsze sie gorzej czułam, moze u ciebie jest podobnie. Skoro Anafranil ciagle ci pomagał to i tym razem tak bedzie. Spróbuj może zazywac jakies witaminy , omega 3 lub po prostu lepiej sie odrzywiaj. A czy wydarzyło sie cos co mogłoby sprawic ze sie gorzej czujesz?

 

Czy mozna brac probiotyki podczas brania antydepresantów?

Czy pijecie jakies herbaty ziołowe, czy one sa bezpieczne i nie koliduja z Anafranilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska powiedzcie mi , czy te upierdliwe drżenie rąk i nóg ( uczucie - nogi jak z waty , jakbym maraton przebiegł ) w końcu minie , i co mi najbardziej przeszkadza to poczucie mega izolacji i dość mocne otępienie , normalnie jak ćwierć inteligent mający wypisane na czole - UWAGA wszystkiego nie łapie , proszę mówić wolno i wyraźnie !!! i jeszcze jedno jak u was lek zaskoczył stopniowo czy był ten wystrzałowy poranek kiedy obudziliście się zupełnie w innej - lepszej formie i po jakim czasie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy jesteście poprostu przewrażliwieni, i czekacie na objawy... zjedz tabletke, i zajmij sie czymś :) znajdź sobie zajęcie. Ja wczoraj wziąłem tabletke, i nie mam praktycznie nic, zadnych objawów oprócz suchości w ustach, i czasem kłucia w klatce piersiowej, pozatym jest mi bardzo dobrze :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Jestem tutaj pierwszy raz. Wykryto u mnie jakąs nerwice i psychiatra przepisal mi wlasnie ten anafranil i jakis inny lek. Biore leki juz ok. 4 tygodnie, byly to moje pierwsze leki na nerwice. Lęki przeszly , napady paniki , i ta straszna hipochondria rownież. Ale cos sie pogorszylo z odbieraniem rzeczywistosci. Caly czas czuje sie w nierealnym swiecie , jakby we snie , takim koszmarze , iluzji. Zycie dookola mnie przeraza. Nie jestem w stanie wyjsc z domu. Wogule jakby nie odczuwam swojego ciala, bodzcow z zewnątrz. Na poczatku leczenia moje otoczenie wydawalo mi sie jakos obce. Nie czuje np. tego ze idę , czuje jakby moje nogi same szly. Bardzo mnie to przeraza , bo przed braniem leków nic takiego sie nie dzialo. Czy to moze byc spowodowane przez te leki , i czy takie stany są normalne i mijają??? Chodze do psychologa i zamierzam podjąc psycho-terapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×