Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

wiola173

Dzieki za linka, poczytam sobie i na pewno zrobie sobie takie badanie, to tylko kwestia czasu. A z jakiego miasta jesteś i czym sie specjalizuje twoja lekarka. Moze i jak do niej kiedys trafie. Mam nadzieje ze twoje leczenie odniesie pozytywny skutek, zycze wytrwałości.

Na pasożyty i robale najlepszy chyba jest balsam kapucyński. Duzo ludzi sie tym wyleczyło, zachecam do poczytania. Nie jest drogi.

Mnie juz głowa i gardło nie boli. Piecze mnie tylko skóra głowy, plecy i ręce, chodza po mnie takie igły, dziwne uczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... powiedzcie mi czy to normalne, że po 3 dniach brania leków, czuję się tak dobrze, jakbym był zdrowy ? nie mam rozkmin, mam pustke w głowie, robie poprostu coś nie myśląc o czymś innym :)) !! Dziś normalnie pojechałem na miasto, było dobrze ! Czy to kwestia pozytywnego nastawienia ? wieczorkiem jest mi troszke gorzej, mam bezsenność, po 6godzinach budze się wyspany, i nie mogę juz spać :) JEST DOBRZE !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Izaaa, Ja jestem z Częstochowy, ale lekarka u której byłam na stałe pracuje w Warszawie. U nas przyjmuje chyba raz w miesiącu. Dokładnie nie wiem czym jeszcze się zajmuje. Byłam u niej dopiero raz, na tym badaniu. Nie znalazłam u siebie nikogo więcej kto by się tym zajmował, więc nie miałam specjalnie wyboru. Wiesz co do tych pasożytów to nie mam 100 % pewności ,że je mam, bo nie mam objawów i nie wyszły mi w tradycyjnym badaniu kału. Ale ponoć wszyscy mają, tylko nie wiedzą. Poczytam o tym balsamie i po jakimś czasie powtórzę kurację- dzięki. Wiesz robię wszystko co ewentualnie może pomóc a raczej tym sobie nie zaszkodzę, Z dietą czasami jest ciężko , ale da się wytrzymać.

Dobrze ,że Ci przeszedł ból gardła, może to tylko zbieg okoliczności. Też trzymam kciuki , aby było lepiej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już trenował jak najlepiej ustawić 150-tkę anafranilu . Brałem 150 mg na wieczór - źle , wczoraj 150 mg ok. 15 - fatalnie , dziś rozbiłem na 75 rano i 75 ok. 16 h może w rozbiciu na dwie dawki mniej mnie będzie telepać .

Czysty umysł - zazdroszczę Ci , czasami tak bywa , że lek zaskoczy od razu ja tak miałem 3 lata temu , po 4 tabletce zoloftu obudziłem się jako inny człowiek , wiele też zależy od dobrego nastawienia , jak się nastawisz że skutki uboczne będą duże to zazwyczaj bardziej " boli " a jak wierzysz w lekarza i optymistycznie podchodzisz do leku wtedy nawet jak nie ma żadnych zmian psyche działa tak że czujesz się lepiej , ja niestety tego optymizmu już trochę zatraciłem......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, dziękuję :)) No powiem wam, że ja nastawiłem się pozytywnie, i od razu zacząłem się ruszać z domu, staram się jak najmniej o tym myśleć, tylko zajmowac sobie czas, i jest lepiej :)) aczkolwiek pare skutków ubocznych jest :)) Jednak myślę, że skoro to początek brania, to niedługo powinny przejść :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiola173 Chce ci jeszcze polecic herbate Lapacho. Jest ona m.in.wykorzystywana do leczenia infekcji i schorzeń wywoływanych przez wirusy, bakteire, grzyby. Oczyszcza krew i narządy wewnętrzne z nadmiaru toksyn i trucizn. Sama niedawno ją odkryłam i zamierzam ja zakupic, oczywiscie jak bede w Polsce.

Z tym bólem gardła to nie był zbieg okoliczności. Jestem pewna na 100% ze to po Anafranilu. Ostatnio tak miałam jak zaczynałam go brac po przerwie i tym razem to samo. Musze sie wybrac z tym do lekarza. Wiolu a próbowałas kiedys Effectin, podobno jest zamiennikiem Anafranilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiennikiem .... !? W żadnym wypadku Effectin ( wenlafaksyna ) to typowy ssri a anafranil to lek z grupy trójpierścieniowych . Inny mechanizm działania , lek starszej generacji ale nie znaczy to , że mniej skuteczny i ponoć większe objawy uboczne choć mój przykład obala tą teorię ( przy efectinie nie przetrwałem 2 tygodni a przy anafranilu nie powiem było cieżko ale jakoś minęły te najgorsze dni .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Izaaa,

 

Kiedyś próbowałam effectinu. Ale dość szybko zrezygnowałam, bo nie pomagał na moje lęki w ogóle. Teraz lekarz mi dołączył efevelon (zamiennik effectinu) i mam brać łącznie z anafranilem. Ale się boję zacząć:(. Bardzo chciałabym być w święta w dobrej formie, bo mam wesele brata i podróż prawie 500 km i nie wiem już co robić:(

 

A ta herbatka to w zielarskich? Kupiłam sobie ostatnio lukrecję, bo podnosi lekko ciśnienie i tez ma jakieś właściwości grzybo i bakteriobójcze, ale też jeszcze nie zaczęłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam gdzies, ze effektin czesto podaje sie osobom które leczyły sie Anafranilem. Macie racje, myliłam sie. Nie znam sie na lekach. Ciagle biore ten Anafranil i nie interesowałam sie nigdy innymi lekami. Dobrze wiedziec, kurcze tyle jest nowoczesnych leków i nic nie działa tak jak Anafranil? Macie jakies doświadczenia?

wiola173 Nie weim co ci doradzic. Bardzo zle sie czujesz tylko na Anafranilu? O tej herbacie przeczytałam w necie i jak cos to ja zamówie przez internet właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo

 

Anafranil - sama nazwa jest juz wyskokowa ale to tylko nazwa.. biore go juz miesiąc i jest duzo lepiej.. na początku brałem go razem z fluoksetyną i dostałem chyba manii po tym połączeniu.. fluoksetyna została odstawiona i biorę tylko sam Anafranil w dawce 10mg rano + 10mg ok 14.00 , dodatkowo na lepszy sen dostałem Sedam 3mg przed snem, cięzko było mi zasnąć po Anafranilu , jak juz zasnąłem to budziłem się regularnie przez kilka dni o 4 rano i ze 2godz nie mogłem usnąć..

dodatkowo chodze na psychoterapię w Warszawie prywatnie do Maboru juz w sumie kilka miesiecy.. probowałem bez lekow funkcjonowac i chodzic na terapie ale nie dawałem rady.. objawy somatyczne były nie do zniesienia.. chociaz mama , siostra mówiły i mówią,ze widzą dużą rożnicę w moim zachowaniu.. ja moze tez troche widzę ale co z tego jak bez leków nie daje rady..

3 lata temu byłem w klinice nerwic w Warszawie na Sobieskiego przez 2 miesiace , takze obecna terapia nie jest moją pierwszą..

staram sie , duzo mysle na ten temat ale nie widze poki co wyjscia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84 , widzę , że u ciebie nadal bez postępów z esci ,chyba dobrze jednak , że zrobiłem krok w stronę TLPD myslałem też o esci ale po po rozmowie z dr. padło na anafranil i olanzapinę i ......... : od 2 dni czuję się lepiej , jest jakaś proporcja między skutkami ubocznymi i lepszym samopoczuciem , tzn. uboki maleją 20-30 % , i o tyle samo zmienia się nastrój na plus , rokuje dobrze bo wczoraj minęło 14 dni , lek inaczej działa jak go rozbiłem na dwie dawki po 75 mg tzn. 8 rano i 16 godz. ,już tak nie przymula , jest trochę mankamentów , lekkie otępienie , czasami się zawieszam , kłopoty z pamięcią ale za to lęki spadły do 50 % , trochę martwi mnie taka lekka trzęsawka w nogach i dłoniach ale mam nadzieję , że z biegiem czasu to minie , jestem ogólnie spokojniejszy lekko przygaszony , energii jeszcze zbyt mało ale nie ma chronicznego zmęczenia szczególnie rano a to bardzo przeszkadzało w normalnym funkcjonowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że anafranil działa u Ciebie pozytywnie. Ja tego leku nie próbowałem dłużej (kiedyś pare tabletek, ale przestałem ze względu na silne efekty uboczne). No biorę escitalopram ponad 5 tyg ale już na początku uzbroiłem się w cierpliwość więc szybko tego leku nie porzucę. Co ciekawe, jak nigdy mam nadzieję, że lek zadziała, więc jest dobrze. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×