Skocz do zawartości
Nerwica.com

OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)


beti35

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      23
    • Zaszkodził
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, brałem 200mg na dobę i średnio go wspominam przeciwlękowo. Plus jest taki, ze można go stosowac doraźnie i w ciągu. No i działa nasennie. Był to moj pierwszy lek od lekarza rodzinnego. W Niemczech przechodzi on podobno drugą młodość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie.Działanie przeciwlękowe opipramolu przypisuje się wg.niemieckiej literatury i czysto przeliterowanej polskiej,oddziaływaniu na receptor sigma1.Rolę receptora sigma 2 się pomija-ja nie spotkałem się z jego szerszym opisem w źródłach,jak kiedyś ten specyfik spożywałem.O ile pamiętam z tamtych dociekań/żródla niestety nie podam/,receptor sigma-2 ponoć służy zjawisku APOPTOZY i jego rola w powstawaniu lub niszczeniu komórek nowotworowych jest nie do końca poznana.Termin apoptoza oznacza zaprogramowaną śmierć komórki w organizmach wielokomórkowych.Czy opipramol,sprzedawany w Polsce i krajach niemieckojęzycznych/w Stanach nawet nie jest opisany jako ciekawostka/,nie zakłóca owego naturalnego procesu i wkracza na tereny medycynie nie do końca poznane?Stąd ostrozność w jego dystrybycji w innych krajach?

Taki głupi opipramol?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wracam do opipramolu. Z dwa miesiące temu zszedłem z Wenli 225mg do zera i było w miarę dobrze, ale znowu pojawiły się problemy ze snem, niepokój, obniżony nastrój. Mam dość już SSRI/SNRI, a brałem już fluo, esci, wenle, nie chcę całkowicie wyłączyć emocji, anhedonia, a tak bywa na tych lekach. Poza tym nie mam tyle czasu, aż te leki znowu się rozkręcą, a działanie opipramolu jest znacznie szybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wracam do opipramolu. Z dwa miesiące temu zszedłem z Wenli 225mg do zera i było w miarę dobrze, ale znowu pojawiły się problemy ze snem, niepokój, obniżony nastrój. Mam dość już SSRI/SNRI, a brałem już fluo, esci, wenle, nie chcę całkowicie wyłączyć emocji, anhedonia, a tak bywa na tych lekach. Poza tym nie mam tyle czasu, aż te leki znowu się rozkręcą, a działanie opipramolu jest znacznie szybsze.

to na depresję? otępiacz? jak z libido?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepsze libido niż na ssri/snri.

Po tamtych lekach można klepać, szarpać skórą i nic.

Mam obniżony nastrój, lekki lęk uogólniony, a nie chcę brać jakiejś rakiety od razu. Do tego działa nasennie, więc dwa w jednym, nie muszę dodawać mirty, miansy na noc, bo tyłem po nich jak świnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepsze libido niż na ssri/snri.

Po tamtych lekach można klepać, szarpać skórą i nic.

Mam obniżony nastrój, lekki lęk uogólniony, a nie chcę brać jakiejś rakiety od razu. Do tego działa nasennie, więc dwa w jednym, nie muszę dodawać mirty, miansy na noc, bo tyłem po nich jak świnia.

Ale na lęki i natretne mysli raczej nie dziala za bardzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore sympramol 1x dziennie przed snem. efekt jest taki, ze samo zasypianie i tak zajmuje mi duzo czasu, tka jak wczesniej, ale sama jakosc snu jest lepsza. na jak dlugo przed snem nalezy brac tabletke? moze biore za wczesnie lub za pozno ...

 

dodam ze biore tez propranolol 3xdziennie.

 

moja lekarka powiedziala ze moge tez sprobowac wlaczyc druga dawke sympramolu, rano. czy tez sa jakies zalecenia jak szybko po przebudzeniu brac ten lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore sympramol 1x dziennie przed snem. efekt jest taki, ze samo zasypianie i tak zajmuje mi duzo czasu, tka jak wczesniej, ale sama jakosc snu jest lepsza. na jak dlugo przed snem nalezy brac tabletke? moze biore za wczesnie lub za pozno ...

 

dodam ze biore tez propranolol 3xdziennie.

 

moja lekarka powiedziala ze moge tez sprobowac wlaczyc druga dawke sympramolu, rano. czy tez sa jakies zalecenia jak szybko po przebudzeniu brac ten lek?

 

ja brałem 1 x wieczorem, zwykle godzinę, dwie przed snem, od niedawna biorę 3x1 co 8 godzin. Jeśli nie czujesz działania na noc możesz brać 2x50mg na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu przeszłam odwyk od benzo. Jestem dwa miesiące po całkowitej odstawce tych leków i właśnie teraz spowrotem wróciły stany lękowe. Lekarz mi przepisał ten lek, pierwszy dzień był super wszystko przeszło a na drugi dzień to samo ;/ Dzisiaj trzeci dzień i obudziłam się już cała zestresowana, serce waliło, po południu dostałam ataku paniki że aż mi się nogi trzęsły a teraz ciaglę mi się kręci w głowie

O co chodzi z tym lekiem? mam go brać ??/ Czemu pomógł w pierwszy dzień a teraz jest gorzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiramol to niespełniona pochodna imipraminy.Lek,który w teorii zawiódł badaczy z lat 50-tych.Mechanizm tego leku nie jest do końca zbadany.Na pewno oddziaływuje na receptor H1 w mózgu,powodując senność i zwiększając apetyt. Jednak jest to lek przeciwdepresyjny nie stricte nasenny i doszukano się ,że działanie przeciwdepresyjne spowodowane jest aktywacją receptora sigma-1.Rola tego receptora nie jest też do końca zbadana.

Reasumując,ja też byłem konsumentem tego leku/przez kilka lat/bo nie było nic innego w aptekach/lata 80-te/ i mam punkt odniesienia np.do SSRI czy SNRI i twierdzę,że jedyną zaletą tego leku jest to,że za bardzo nie szkodzi.Wad jest zbyt wiele na zdawkowy post.

Dacie sobie z tym spokój.

Sprzedawany jest tylko w Polsce i Niemczech/wiedza z lat 80-tych/.

Co do substytucji benzodiazepin po odstawieniu to zupełna pomyłka.Lepsza pod tym względem jest pregabalina.Współcześnie zalecana do substytucji przy odstawianiu benzo.Nie zastąpi ich całkowicie ale jest praktycznie do tych celów w klinikach np.USA stosowana.

Ma swój potencjał uzależniający i trzeba pregabalinę stosować z rozwagą ale gdzie Rzym a gdzie Krym/tj.opipramol i pregabalina/.

Pozdrawiam.

 

-- 03 gru 2017, 20:55 --

 

d_z_p. ,przez nerwicę rozumiesz lęk.Lęk to przykry stan umysłu o nieznanej przyczynie.Lęk może być stały-wolnopłynący,gdzie amplituda lęku jest względnie stała lub paniczny,trwający ok 0,5 godziny.Jeżeli tak,to nie Ty sugerujesz leki lekarzowi tylko odwrotnie.Do jakiego lekarza Ty chodzisz?Musisz się udać do specjalisty czyli lekarza psychiatry.

Opipramol,tritico to jest menu lekarzy rodzinnych.

Psychiatra przeprowadzi z Tobą wywiad,postawi diagnozę i przepisze leki.Wizyta prywatnie ok.100 zl.Potem możesz poprosić o zaświadczenie do lekarza rodzinnego i lekarz rodzinny na tej podstawie będzie przepisywał właściwe leki.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten lek to dziala? Biore od 2 tyg jedna tabletke na noc i nic nie czuje. A podobno ma poprawiac humor

 

Na sen powinno działać, poprawy humoru nie zauważyłem, a brałem ten lek już trzykrotnie.

Druga sprawa, że jedna tabletka, to nic, gdzie dawka maksymalna wynosi 3x2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to powiem Ci, ze ja nie czuje poprawy nawet w snie. dostalem ten lek na zaburzenia lękowe, ale ten lęk dalej u mnie występuje. nie wiem czy jest to najlepsze lekarstwo na takie sprawy

 

Na sen u mnie jako tako działa, ale na zaburzenia lękowo depresyjne słabo. Był to pierwszy lek który dostałem od rodzinnego. Brałem 3x1 na własną rękę, ale w dzień byłem tylko zamulony, a efekt terapeutyczny żaden. Jest to słaby lek w porównaniu do ssri np.

Przy najbliższej wizycie poproś lekarza o zmianę najwyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×