Skocz do zawartości
Nerwica.com

OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)


beti35

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      23
    • Zaszkodził
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam stwierdzono u mnie nerwice lękowa oraz bezsennosc spowodowane rozregulowaniem hormonami tarczycy od dwóch tygodni zażywam pramolan na lęki wraz z triticco na bezsenność. Jak jest z lączeniem tych leków? Nic w internecie nie znalazłam o tym by ktoś je łączył.. dodam że pramolan mnie uspokaja i wycisza lecz mam dziwne uczucie hm lekkiego otepienia. Biore po 2x50mg .Triticco brałam w dawce 25 jednak spalam po nim ok 5 6 h z licznymi wybudzeniami od 3 dni biorę 50 i dziś np mało spałam. Dodam że pramolan nie działa na mnie nasennie.. czy te leki mogą na siebie oddziaływać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

wiem,że watek dotyczy sympramolu, ale pomóżcie !!!!

Mam przepisaną eliceę... od dwóch tygodni noszę ten lek w torebce i boję się go wziąć...

Cierpię na zaburzenia lękowe .... boję się generalnie wszystkiego.... ciągle się dusze, ciągle boli mnie serce już mam tego dość...

Doradź ktoś coś....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiruriru, czemu nie piszesz w temacie danego leku? Wniosek jest prosty - bierzesz albo nie ;) Ja boję się leków i ich nie tykam, walczę z objawami nerwicy innym orężem, ale to wymaga sporo samozaparcia. Niestety z lekami tak jest - jak nie przetestujesz na sobie to się nie dowiesz ani jak na nie reagujesz, ani czy pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jestem nowa na forum, chciałam się przywitać.

Ja również biore Pramolan, od 9 dni. Dawka 25mg przed snem, psychiatra powiedziała, że zaczniemy od najniższej - moje dolegliwości nie są jakieś "hardcorowe". Jak na razie odczułam poprawę tzn. nie budzę się ze skręconym z nerwów żołądkiem (a to było najgorsze), więc albo Pramolan zaczął działać albo sobie wmówiłam ;)

Zastanawiam się tylko czy ktoś z Was miał tak, że brał tabletke na noc a następnego dnia po południu bolała go głowa? Bo nie wiem, czy to przez leki czy pogode czy za dużo siedze przed komputerem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Sympramol nie jest antydepresantem (TLPD) sensu stricto? Lekarz mi wczoraj przepisał, zapytałem, czy to leki przeciwdepresyjne, odpowiedział, że nie. Potem trochę poczytałem w necie i nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi.

 

I jaka dawka waszym zdaniem mogłaby pomóc na nerwice choć trochę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Sympramol nie jest antydepresantem (TLPD) sensu stricto? Lekarz mi wczoraj przepisał, zapytałem, czy to leki przeciwdepresyjne, odpowiedział, że nie. Potem trochę poczytałem w necie i nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi.

 

I jaka dawka waszym zdaniem mogłaby pomóc na nerwice choć trochę?

 

Nie jest to typowy TLPD.

Ja brałem 50-50-100mg.

W Niemczech ten lek przeżywa drugą młodość.

Szybciej działa niż ssri i dobrze nasennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychiatra przepisał mi Sympramol na moje nerwice, które objawiają się między innymi bardzo słabym strumieniem moczu. Cystoskopia nie wykazała żadnych mechanicznych problemów, a najlepszym potwierdzeniem że to objaw nerwicy okazał się Sedam, po którym mogłem sikać zupełnie normalnie. Ale ja nie o tym.

 

Więc gdy właśnie byłem u psychiatry i dokładnie opowiadałem mu o moim problemem z układem moczowym i czy mógłby jakoś zaradzić (na benzo nie liczyłem, bo on należy do tych bardzo ostrożnych lekarzy) przepisał mi właśnie Sympramol. Lek nie tylko nie pomógł, lecz jeszcze bardziej zmniejszył ciśnienie tak że każde oddawanie moczu to już udręka, nawet na ulotce pisze,by osoby z takimi problemami nie zażywali tego leku. Z początku jeszcze się łudziłem,że to uboki, a jak się rozkręci, to rzeczywiście pomoże. Tylko biorę już miesiąc i efektu żadnego, ciągle się w ubikacji męczę (dokładnie dzisiaj lek odstawiłem i zdecydowałem nie przyjmować więcej).

 

A teraz moje pytanie: dlaczego znając mój problem akurat ten lek mi przepisał? Czy to miał byś rodzaj testu diagnostycznego, tak że widząc jak na mnie lek zadziała mógłby wprowadzić odpowiednio nowe leczenie, czy może... cóż... jest zwykłym, niekompetentnym konowałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry do brania doraźnie na narastający lęk wolnopłynący jeśli nie chce się brać benzo. Czasami mi pomaga się uspokoić... :)
Dobry do brania doraźnie na narastający lęk wolnopłynący jeśli nie chce się brać benzo. Czasami mi pomaga się uspokoić... :)

Witam mam do ciebie pytanie dzis dostalam pramolan mam brac 2× 50mg troche sie boje czy ten lek zamula ? Kiedy czujesz poprawe po tym leku w sesie jak dlugo trzeba zazywac ?Cierpie wlasnie na lęk wolnoplynacy i ciagly niepokoj z tym zwiazany.na noc biore ketrel 50 mg na sen. Dzieki za odp. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja Ci tak na szybko odpowiem. brałam pramolan w dawkach... właściwie to nie pamiętam już - różnych. to było, jak to się mawia, 100 lat temu, czyli dawno, a ja bedąc nastolatką (prawdopodobnie miałam coś ok. 12 lat bo to jeden z pierwszych psycholeków jakie w ogóle) nie czułam się po nim "zamulona" - raczej dobrze wspominam ten lek, prawdopodobnie bardziej z powodów czysto sentymentalnych niż z powodu jego na mnie wpływu (działania-niedziałania). na pewno nie miałam, nie odczuwałam po nim żadnych skutków/objawów ubocznych, pamiętałabym o tym.

 

wsio. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja Ci tak na szybko odpowiem. brałam pramolan w dawkach... właściwie to nie pamiętam już - różnych. to było, jak to się mawia, 100 lat temu, czyli dawno, a ja bedąc nastolatką (prawdopodobnie miałam coś ok. 12 lat bo to jeden z pierwszych psycholeków jakie w ogóle) nie czułam się po nim "zamulona" - raczej dobrze wspominam ten lek, prawdopodobnie bardziej z powodów czysto sentymentalnych niż z powodu jego na mnie wpływu (działania-niedziałania). na pewno nie miałam, nie odczuwałam po nim żadnych skutków/objawów ubocznych, pamiętałabym o tym.

 

wsio. ;)

Dzieki za odp. Jestem histeryczka co do lekow....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala1122 a boisz się zamulenia? Masz brać 2x50mg na noc czy ogólnie w trakcie dnia? Wiesz, no on jednak zamula trochę jakby nie patrzeć. Po dawce 100mg w ciągu dnia na pewno jest się senniejszym i przymulonym. Lek ma działanie praktycznie natychmiastowe (od pierwszej dawki). Ale pobranie go kilka dni z rzędu może polepszyć efekt. Na pewno wycisza napięcie i lęk taki bez powodu, ale niezbyt skuteczny na lęk społeczny/agorafobię (zresztą nie ma takich zastosowań).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was ja znow z pytaniem ale tak to juz jest jak czlowiek w ciaglym leku jest to swiruje. Czy pramolan pomogl komus z was na objawy psychiczne leku? Jestem zla na max sama na siebie juz bo w niepokoju moja glowa dziala normalnie w sesie tak jak powinna a w leku to normalnie jak nie ja i to mnie wyprowadza z rownowagi....! ! ! A i odrazu zwalam ze to od leku...niech ktos sie odezwie prosze jak ma tak samo i czy ten lek na to pomoze helppp. Milego dzionka

 

-- 20 cze 2016, 13:35 --

 

Mala1122 a boisz się zamulenia? Masz brać 2x50mg na noc czy ogólnie w trakcie dnia? Wiesz, no on jednak zamula trochę jakby nie patrzeć. Po dawce 100mg w ciągu dnia na pewno jest się senniejszym i przymulonym. Lek ma działanie praktycznie natychmiastowe (od pierwszej dawki). Ale pobranie go kilka dni z rzędu może polepszyć efekt. Na pewno wycisza napięcie i lęk taki bez powodu, ale niezbyt skuteczny na lęk społeczny/agorafobię (zresztą nie ma takich zastosowań).
Tak mam brac rano i wieczorem ale jestem zupelnie nie soba wszystko robie mechanicznie...senna nie jestem....robie cos i zmuszam sie do myslenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Ktoś tu zagląda? :)

Mam pytanie odnośnie pramolanu. Brałam go od soboty po jednej tabletce ma noc, następnie czwartego dnia miałam wziąć juz rano i na wieczór, i tak do dziś. Jednak widzę ze nie działa na mnie usypiajaco.. Co najgorsze, zaczynam wieczorami najgorzej mieć omamy ze ktoś jest w pokoju, nie mogę przez to spać a jak zasne na sile to zaraz się budzę :/ czy to może być skutek uboczny pramolanu, i po prostu nasilil mi się lęk? Mam go brać dwa tygodnie, czy to minie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz poszłam do lekarza po pomoc. Co prawda do rodzinnego, ale poszłam i powiedziałam, że chyba zaczyna mnie coś złego łapać. Wysłuchała, porozmawiała i chciała pomóc.

Przepisała mi Pramolan...że niby ma pomóc.

Jakby nie to pewnie psychiatra, ale oni podobno od razu mocną artyrerię zapodają

 

-- 09 wrz 2016, 08:57 --

 

Skończyłam pierwsze opakowanie, brałam dwa razy dziennie.

Kiedy tak naprawdę on zaczyna jakoś działać?

Nie wiem czy to od niego, ale mogę cały czas spać, albo jak mnie wezmie to zasnę od tak (ale przed tez tak miałam) i zastanawiam się czy to stres tak działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, tak mi się potoczyło życie, że moje lęki powróciły po 2 latach względnego spokoju, kiedy to udawało mi się je tłumić. Z powodu lęków udałem się znowu do psychiatry, który przepisał mi pramolan. Wrociłem do niego po 2 latach przerwy... Nie mam żadnych skutków ubocznych, ale boje się że nie działa tak jak powinien. Biorę go już 15 dni i czasem czuję się dobrze, a czasem jestem załamany i przejmuję się nadmiernie swoim zdrowiem i wymyślam sobie nowe lęki, które uniemożliwiają mi normalne zachowanie. Czy miał ktoś tak? Czy to znak, że lek nie zadziałał i potrzebuję zamiany?

 

Za pierwszym razem zadziałał bardzo szybko i przywrócił mnie do normalnego stanu. Czy możliwe, że za drugim razem już nie zadziała?

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten lek działa dobrze na lęki?

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11199949

There were statistically significant differences (p < 0.05, according to the analysis of covariance) in the main outcome criterion (baseline-adjusted final means of an intent-to-treat analysis of the total scores on the Hamilton Rating Scale for Anxiety) and in secondary efficacy parameters, with global improvement of 47% for placebo and significantly more for opipramol (63%) and alprazolam (64%). Regarding safety and tolerability, no substantial differences in the number of adverse events observed between treatment groups were obvious. Sedation seemed more pronounced with alprazolam treatment than with opipramol or placebo. In this trial, it was demonstrated for the first time that opipramol, a strong but nonselective sigma site ligand, possesses anxiolytic efficacy superior to placebo in the treatment of GAD.

Tak więc opipramol ma potencjał, choć subiektywnie uważam, że nie skuteczniejszych leków przeciwlękowych niż benzodiazepiny (głównie klonazepam, nieznacznie mniej alprazolam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×