Skocz do zawartości
Nerwica.com

OPIPRAMOL (Pramolan, Sympramol)


beti35

Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy opipramol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      23
    • Zaszkodził
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Opipramol nie jest TLPD w rozumieniu funkcjonalnym. Jego zbieżność z pozostałymi TLPD pozostaje jedynie na poziomie strukturalnym- ma 3 pierścienie w budowie. Nie wpływa na wychwyt zwrotny serotoniny ani noradrenaliny. Jego mechanizm opiera się głównie na agonizmie receptorów sigma-1 i -2 i działaniu antyhistaminowym. Można go zażywać na stałe albo doraźnie. Jako lek uspokajający, nasenny jest całkiem spoko. Oczywiście rzesza baranów Cię nastraszy przed łączeniem opipramolu z SSRI no bo to przecież TLPD!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym stylu. :D Swojego czasu brałem doraźnie 50-150mg i nie czułem się jakoś wybitnie senny po tym. Bardziej taki uspokojony, wyluzowany, pełen relaks.

 

-- 9 lis 2015, o 22:09 --

 

Ten lek jest swoją drogą bardzo popularny w Niemczech. W jednym opracowaniu pisali, że on ma działać dwufazowo. Początkowo ma wykazywać działanie uspokajające, przeciwlękowe ,a z biegiem czasu zacząć działać tymoleptycznie (przeciwdepresyjnie). Myślę, że na podobnej zasadzie musi działać radziecki lek Afobazol, bo też jest agonistą receptorów sigma przede wszystkim , i też można go zażywać w takim systemie co opipramol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy lek uzyskuje stan/ stężenie stacjonarne gdy ustala się dynamiczna równowaga pomiędzy szybkością wprowadzania leku do ustroju, a szybkością wydalania leku z ustroju. Ten lek akurat możesz brać jak dusza zapragnie, każdemu inna pieszczota. Możesz brać doraźnie , uspokajająco , relaksująco albo możesz brać na stałe , wtedy mają ujawnić się jego właściwości tymoleptyczne (poprawiające nastrój).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×