Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

nie pisała nigdzie ze ma stwierdzona, a jesli nawet to przyjmowanie wapn + d3 to kombinacja taka ze glowa boli. no ale ty wierzysz we wszystko co mówia i robia lekarze...

a co ma potas do wapnia, ja pisze o wapniu, a nie o potasie, rozrozniaj to dwa zupelnie inne pierwiastki. zauwaz ze magnezu sie nie czepilam, chociaz i tak jego przyswajalnosc jest na poziomie dyskusyjnym.

odpowiedź masz powyzej przez kogo zostało zalecone leczenie, jak się uważasz za mądrzejszą to idź podyskutuj z tą lekarką, mi sie juz nie chce o tym gadac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem 23 dni fluo i od dwóch dni jej nie biorę, bo kiepsko się na niej czułem. Czy mogę już wejść z powrotem na paro, czy muszę czekać te kilkanaście dni, aż fluo się wypłuka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam stwierdzona tezyczke i takie dawki, czyli 8 tabletek Maglek B6, 2 tabletki Calperos i 10 kropli Vigantol ustaliła mi Pani profesor neurolog z IPiN na Sobieskiego. Tezyczka została potwierdzona próba tezyczkowa.

Do tej pory myślałam, że moje dyskinezy to tezyczka. Ale robiono mi badanie krwi na poziom wapnia i stąd stwierdzono, że dyskinezy są przejawem silnych zaburzeń lękowych- dysocjacyjne zaburzenia ruchu.

W tej chwili biorę 60 mg Seroxatu, 45 mg Mirzatenu i 200 mg Tegretolu.

Taka dawkę Hydroksyzyny (200 mg) powiedzieli mi w szpitalu włoskim, żeby brać. Ale odkąd włączyłam Tegretol nie biorę. I tak nie pomagała.

 

Czy Tegretol pomoze na ten okropny irracjonalny lęk, niepokój? Dlaczego mam ten okropny niepokój?

 

Dysocjacyjne zaburzenia ruchu mam od grudnia 2013, byłam wtedy na Fevarinie i Ketrelu. Zmiana leczenia na Brintellix i odstawienie Ketrelu nie przyniosła ustąpienia objawów. Ponowna zmiana leczenia na Seroxat i Mirzaten również nie przyniosła ustąpienia objawów.

 

No to spytaj się lekarza a nie na forum takie rzeczy piszesz.

 

nie pisała nigdzie ze ma stwierdzona, a jesli nawet to przyjmowanie wapn + d3 to kombinacja taka ze glowa boli. no ale ty wierzysz we wszystko co mówia i robia lekarze...

a co ma potas do wapnia, ja pisze o wapniu, a nie o potasie, rozrozniaj to dwa zupelnie inne pierwiastki. zauwaz ze magnezu sie nie czepilam, chociaz i tak jego przyswajalnosc jest na poziomie dyskusyjnym.

odpowiedź masz powyzej przez kogo zostało zalecone leczenie, jak się uważasz za mądrzejszą to idź podyskutuj z tą lekarką, mi sie juz nie chce o tym gadac

 

oczywiście masz najświętszą rację, widac jak lekarze pomagają, ze człowiek się żali na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie wszedłbym na PARO, ale martwi mnie to że tak długo trzeba czekać na efekt.

Na escitalopramie czekałem góra 3-4 dni by coś poczuć, po tygodniu już MAX,

jak to wygląda u Was ?

 

Bo chciałbym zmnienić ESCI na PARO, ze względu na silne lęki i agorafobię, może pomoże ?

 

Btw. Miałby ewentualnie ktoś na zbyciu Paroksetynę ? Bo mój lekarz poszedł sobie znowu na urlop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie wszedłbym na PARO, ale martwi mnie to że tak długo trzeba czekać na efekt.

Na escitalopramie czekałem góra 3-4 dni by coś poczuć, po tygodniu już MAX,

jak to wygląda u Was ?

 

Bo chciałbym zmnienić ESCI na PARO, ze względu na silne lęki i agorafobię, może pomoże ?

 

Btw. Miałby ewentualnie ktoś na zbyciu Paroksetynę ? Bo mój lekarz poszedł sobie znowu na urlop.

 

Czy Pan chce ostrzeżenie?

 

Pragnę przypomnieć wszystkim którzy być może zapomnieli, a nowych użytkowników uświadomić, że na forum handel lekami jest zabroniony , przez co rozumie się zakaz zamieszczania ogłoszeń kupna/ sprzedaży/ wymiany/ odstąpienia leków Rx/Rp. Dodatkowo zgodnie z art. 124 ustawy PF jest to zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Pan chce ostrzeżenie?

a co Ty Morphine90, Modem jesteś ,że straszysz ostrzeżeniami ?

A może prawnikiem ?

Jak Cie jeszcze dupa zapiecze z braku Paro , to sama tutaj zawyjesz o choćby parę tabletek . ( tyle ,że pod innym Nickiem wiadomo )

Tak więc odpuść sobie , przemiłosierna panno ! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz brać paro bez uzgodnienia tego z lekarzem. Nie wiesz też jaką dawkę musisz brać i ile odczekać po odstawieniu tego leku co teraz masz .czasami przeraża mnie to jak niektórzy sami żąglują tego typu lekami.
przecież to konowały najczęściej tego nie wiedzą i każą czekać niektórzy po 2 tyg. Mnie to przeraża jak lekarze żąglują lekami, to jest czasami parodia dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam straszne lęki, głównie skoncentrowane na wygladzie ( bardzo niska samoocena i obrzydzenie do własnego ciała ) i agorafobie, która pojawiła się u mnie stosunkowo niedawno, postępowała powoli.

Mam dwa leki przepisane przez psychiatrę, Parogen i Cipramil. Nie wiem, który brać, który ma mniej skutków ubocznych wpływających na wygląd. Głównie mi chodzi o wypadanie włosów. Widzę, że tutaj starzy "wyjadacze" SSRI. Pomóżcie. I proszę nie śmiejcie się ze mnie, że jestem pusta. Mam straszne kompleksy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz brać paro bez uzgodnienia tego z lekarzem. Nie wiesz też jaką dawkę musisz brać i ile odczekać po odstawieniu tego leku co teraz masz .czasami przeraża mnie to jak niektórzy sami żąglują tego typu lekami.
przecież to konowały najczęściej tego nie wiedzą i każą czekać niektórzy po 2 tyg. Mnie to przeraża jak lekarze żąglują lekami, to jest czasami parodia dopiero.

 

Przeciętny pacjent ma większą wiedzę na temat lekow psychotropowych aniżeli lekarz. Lekarze nawet nie czytają ulotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vica, żaden z tych leków nie ma skutków ubocznych wpływających na wygląd :) Nie ma też wiekszego znaczenia który z tych leków zaczniesz brać. Ja bym sugerował paroksetyne (Parogen) przy takich zaburzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. A może ktoś z autopsji powiedzieć, jak się można czuć na początku leczenia Parogenem? lekarz mi powiedział, że to najsilniejszy lek przeciwlękowy, ale w ciągu pierwszego tyg. czy nawet 2, może leki nasilić. Czy tak jest? a jak tak, to jak przez ten okres przebrnęliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie zaczeliście tyć na paroksetynie ? biorę 10 mg od około tygodnia, z początku fajnie apetyt mniejszy a teraz czuje że z dnia na dzień apetyt się zwiększa :(

 

Sama paroksetyna raczej tak nie działa, raczej zmniejsza apetyt (tako rzecze ulotka). Możliwe, że wcześniej Twój słaby apetyt wynikał z nerwów/złego stanu psychicznego i po prostu wraca do normy razem z jego poprawą.

 

Dziękuję za odpowiedź. A może ktoś z autopsji powiedzieć, jak się można czuć na początku leczenia Parogenem? lekarz mi powiedział, że to najsilniejszy lek przeciwlękowy, ale w ciągu pierwszego tyg. czy nawet 2, może leki nasilić. Czy tak jest? a jak tak, to jak przez ten okres przebrnęliście?

 

U mnie nie było pogorszenia, więc nastaw się pozytywnie. Poczułam działanie uspokajające od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vica, tak jak lekarz mówił. U mnie to było pobudzenie bez poprawy samopoczucia i nie mogłem sobie przez to znaleźć miejsca, taka mini akatyzja. Lekki szczękościsk, zrenice rozszerzone, brak apetytu, trudności w zasypianiu, bardzo intensywne marzenia senne, osłabione libido i to chyba tyle :) ogólnie nie ma się co bać, nic strasznego.

Powodzenia.

 

-- 05 lut 2016, 16:21 --

 

nobody25, no apetyt się z czasem poprawia ale luzik, przecież to nie mirtazapina czy olanzapina i przy odrobinie chęci da się tą wage kontrolować spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was ma doświadczenie z lekiem perazin 12,5 mg? Dostałam doraźnie jak znowu zacznę świrować. :D .teraz czuję się bardzo dobrze ale chciałam go wypróbować na wieczór by zobaczyć czy mogę potem np.prowadzić auto, albo czy też nie.

 

-- 05 lut 2016, 20:55 --

 

Vica jak paro zacznie działać nie będziesz miała problemów z zaakceptowaniem swojego wyglądu. I nie czytaj za dużo bo każdy inaczej reaguje. Ja np.spałam jak zabita i miałam ogromną ochotę na sex :D:D:D .wiec nie u każdego libido słabnie

 

-- 05 lut 2016, 23:26 --

 

ok, ważę już za dużo, mam dużą otyłość( zwiększony apetyt mam nawet po hydroksyzynie), dlatego nie wiem czy kuracja paroksetyną jest najlepszym rozwiązaniem, ale nic, damy sobie czas.

 

Ja też przytyłam ale to nie wina wzmożonego apetytu tylko spowolnionego metabolizmu. Poza tym chyba lepiej jest być kurpulentną osobą która korzysta z życia niż chudą i bojącą się żyć. Ja wybrałam to pierwsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was ma doświadczenie z lekiem perazin 12,5 mg? Dostałam doraźnie jak znowu zacznę świrować. :D .teraz czuję się bardzo dobrze ale chciałam go wypróbować na wieczór by zobaczyć czy mogę potem np.prowadzić auto, albo czy też nie.

 

-- 05 lut 2016, 20:55 --

 

Vica jak paro zacznie działać nie będziesz miała problemów z zaakceptowaniem swojego wyglądu. I nie czytaj za dużo bo każdy inaczej reaguje. Ja np.spałam jak zabita i miałam ogromną ochotę na sex :D:D:D .wiec nie u każdego libido słabnie

 

-- 05 lut 2016, 23:26 --

 

ok, ważę już za dużo, mam dużą otyłość( zwiększony apetyt mam nawet po hydroksyzynie), dlatego nie wiem czy kuracja paroksetyną jest najlepszym rozwiązaniem, ale nic, damy sobie czas.

 

Ja też przytyłam ale to nie wina wzmożonego apetytu tylko spowolnionego metabolizmu. Poza tym chyba lepiej jest być kurpulentną osobą która korzysta z życia niż chudą i bojącą się żyć. Ja wybrałam to pierwsze

 

Oczywiście, ale otyłość rozwija inne ogromnie poważne choroby, do tego mam problemy hormonalne, więc wybranie "mniejszego zła " tutaj po prostu nie wchodzi w rachubę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was ma doświadczenie z lekiem perazin 12,5 mg? Dostałam doraźnie jak znowu zacznę świrować. :D .teraz czuję się bardzo dobrze ale chciałam go wypróbować na wieczór by zobaczyć czy mogę potem np.prowadzić auto, albo czy też nie.

 

-- 05 lut 2016, 20:55 --

 

Vica jak paro zacznie działać nie będziesz miała problemów z zaakceptowaniem swojego wyglądu. I nie czytaj za dużo bo każdy inaczej reaguje. Ja np.spałam jak zabita i miałam ogromną ochotę na sex :D:D:D .wiec nie u każdego libido słabnie

 

Mnie tylko interesuje, czy wypadają włosy, bo to moja obsesja . MOgę przytyć, moge schudnąć, chociaż wolałabym to 1wsze, byleby nie wypadały mi włosy. Libido tez mało istotne, chociaż mąż by się ucieszył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×