Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Kochani:********

Ja w nocy dostalam takiego skurczu lydki ze myslalam ze juz nie minie nigdy :shock: zawsze trwalo to chwilke a tu pieronstwo nie chcialo przejsc, az sie poplakalam z bolu... esh.

 

takie tam mam dla Ciebie kilka przepisow .

 

KUKURYDZIANY JABŁECZNIK NA ZIMNO

Składniki:

 

6 łyżek kaszy kukurydzianej

1 dojrzały banan

3 jabłka

2 łyżeczki cynamonu

1 łyżeczka stevi

1 łyżeczka agaru

 

Przygotowanie:

 

Kaszę kukurydzianą ugotować ze stevią, pod koniec gotowania dodać zblendowanego banana i całość gotować jeszcze kilka minut, dokładnie mieszając.

Ugotowaną kasze przełożyć do formy wyłożonej folią spożywczą i odstawić do wystygnięcia i stężenia (w temperaturze pokojowej).

Jabłka obrać ze skórki i zblendować na mus z cynamonem.

Mus jabłkowy zagotować i dusić przez chwilę, a następnie dodać agar i energicznie mieszając, gotować 2 minuty.

Gotowy mus od razu wyłożyć na ostudzoną kaszę kukurydzianą i ponownie odstawić do stężenia (najpierw w temperaturze pokojowej, następnie w lodówce).

 

I gotowe! Banalnie proste= pyszne! ;)

 

Ciasto najlepiej przechowywać w lodówce.

 

DYNIOWE CIASTO OWSIANE

Składniki:

 

1 szklanka płatków owsianych

1 dojrzały banan

200g dyni

2 białka jaj

1 łyżeczka cynamonu

 

Przygotowanie:

 

Dynię obrać ze skórki i zapiec w piekarniku przez 20 minut w temperaturze 180 stopni (można zamiast pieczenia po prostu ją ugotować) i zblendować na mus z bananem i cynamonem.

Płatki owsiane zmielić na mąkę.

Wymieszać powstałą mąkę z musem i białkami, a następnie masę przełożyć do formy "keksówki".

Piec około 40 minut w temperaturze 180 stopni.

 

 

GORĄCA CZEKOLADA KAROBOWA Z MANGO

 

Składniki:

 

5 łyżek kaszy jaglanej

1 mango

100ml mleka migdałowego

1 łyżeczka karobu

1 łyżeczka stevi

dodatki: imbir kandyzowany, orzechy laskowe

 

Przygotowanie:

 

Kaszę jaglaną opłukać i ugotować do miękkości.

Ugotowaną kaszę zblendować z mlekiem, karobem i stevią.

Całość podgrzać, aby czekolada była bardzo gorąca.

Do podgrzanej czekolady dodać wcześniej zblendowane mango i dokładnie wymieszać.

Gorącą czekoladę podawać z kawałkami kandyzowanego imbiru i orzechami laskowymi.

 

Całość uzupełniał mocno intensywny kandyzowany imbir, orzechowy posmak i delikatność kaszy jaglanej! Aby nadać lekko tropikalnej i owocowej nuty do czekolady dodałam również mango, co było strzałem w dziesiątkę ;)

 

Przepisy mam z grupy Fit z fb. Ciacha sa pyszne bo robilam . Chokolada rozgrzewajaca mocno za sprawa imbiru , w sam raz na taki czas jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chmurka66, co się stało? Jeżeli chcesz, możesz napisać PW. Niestety, niebawem wychodzę, ale - jeżeli napiszesz - z pewnością odpowiem.

 

Purpurowy, potrzebowałbym chyba całą gminę ;) Widzę, że schrupany nie zostałeś - inaczej mówiąc, jak na terapii było?

 

Płateczkowa, dziękuję za przepisy; chyba niedługo mnie czeka gotowania sporo ;) Mam też kilka pomysłów na imbir...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

No i znów mój piąteczek okazał się zwykłym piątkiem. Silniejsze jest jeszcze u mnie poczucie obowiązku, bo zabrałam się za sprzątanie i pranie... Ech. Jeszcze z psem do weterynarza, bo coś bidak ma z uchem. To takie typowe, przecież nie mogę zadbać o siebie, bo dom, bo pies... Postęp taki, że widzę mechanizm.

No ale pyszną kawę zrobiłam sobie z rańca, monsz mi podpił i ogłosił domowym baristą.

Plan dziś niewyszukany - szaleję ze szmatą, wychodzę z psem, jadę z młodym do chirurga, pichcę, przyjmuję gości.

 

platek rozy, Hej Kochana! Przepisy też sobie zapisałam. :smile: Łyknij magnez, mi to na skurcze pomogło.

Co będziesz dziś porabiać, też sprzątasz?

 

Purpurowy, No to będzie piniondza mnóstwo dla całej Spamowej! :great: Napisz jak wrażenia z terapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddam zajęcia z miłą grupą za możliwość siedzenia w domu :P

kosmostrada, buziaki :D

Dranie... Wczoraj nie miało być ciepłej wody - była, dzisiaj miała być - zabrali... Po co rozwieszają informację z datami, jak nie przestrzegają? :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Łobuzy ;]

Dzisiaj ja sobie trochę pojęczę, że wstałam rano i nastrój jakiś do dupy :roll: zaraz muszę iść do lekarza rodzinnego po skierowanie :why: a nie lubie do dziada chodzić :evil: i muszę zadzwonić do oddziałowej co tam ustaliła z dr w mojej sprawie.

A no i mamy tydzień amerykański w Lidlu także trza iść po zapas masła orzechowego :mrgreen:

a po powrocie z "przyjemności" to czeka mnie sprzątanie i nauka na jutro :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×