Skocz do zawartości
Nerwica.com

WORTIOKSETYNA (Brintellix)


zaqzax-0

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

76 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      30
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      19


Rekomendowane odpowiedzi

...

 

Jak tam u Ciebie ?

Bo coraz bardziej powątpiewam w ten lek, przeglądam też inne fora i się załamuje wypowiedziami,

wszędzie narzekają, że nie działa a do tego mega skutki uboczne.

A ja mam 21 darmowych tabletek Brintellixu od lekarza i nie wiem czy nie zwrócę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to raz kozie śmierć, właśnie połknąłem ~5mg Brintellixu,

póki co biorę 15mg ESCI więc ostrożny jestem, przez 3-4 dni będę łykać te 5mg

a potem zwiększę, jeśli wszystko będzie ok. Ale skoro to leki jednego producenta,

na dodatek ESCI ma najmniej uboków z SSRI to może dojdzie do pozytywnej synergii.

Mam nadzieję, że żołądek się nie zbuntuje, bo mam bardzo wrażliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocena po 3 tygodniach.

Gówno nie polecam. Wszystkie objawy poza myślami samobójczymi się utrzymują, kłopoty ze snem, lęki, depresja, czasami derealizacja, bóle głowy, nudności. Żyć się nie chce. Lekarka jak mi to wciskała to mówiła, że to na pewno nie zaszkodzi!! HAHA punkt dla niej. Nigdy nie brałem leku z większą ilością skutków ubocznych, który dodatkowo nie działa! Został tydzień ale już wiem, że nic się nie zmieni. Biorę bo lekarka na urlopie. Kolejny tydzień z dupy bez nadziei. Większe zdolności poznawcze, give me a break! Kogot to obchodzi w depresji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po 5mg czuję na razie tylko lekkie mdłości i ścisk w żoładku.

No i chyba przypadkowo, ale to się okaże, wychodziłem z domu, przechodząc przez park poczułem piękno przyrody,

niebiskie niebo i ładnie oświetlające je słońce skusiło mnie by wrócić do domu po aparat foto, pocykałem trochę

fotek i właśnie wróciłem, nie wiem zupełnie skąd ten efekt, bo aparat leżał od miesiąca nie tknięty i to co dziś

poczułem to nie zdarzyło się od 2-3 miesięcy. By o godz. 14:00 wyjść tak po prostu na foty i ze sporą koncentracją i sensem je robić.

Nie wiem skąd ten efekt, bo w lekach nic nie zmieniam od dawien dawna, a 5mg Brintellixu wziąłem 5h temu, a niby jego PEAK pojawia się dopiero po 7-11h,

więc wszystko raczej przedemną i to co poczułem to raczej czysty przypadek, choć chciałbym wiedzieć jak taki przypadek wywoływać częściej.

Czuję nie wiem skąd, działanie noradrenalinowe, mimo, że żaden z leków które biorę tego nie daję. Czary albo zupełnie wariuję ;)

 

Dziś obniżam z 15mg do 12,5mg ESCI.

 

@Siarlek

 

No szkoda, że nie pomógł, może nie był to lek dla ciebie, skoro wielu pisze, że bardziej pobudza niż uspokaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z jednym z wami się nie zgodzę, że ten lek ma negatywne oceny na forach. W sumie jak przeczytałem cały ten temat. I osób które brały ten lek dłużej niż 4 tygodnie jest neiwiele. Większość krytykowała bez konsumpcji :), że oszustwo, naciąganie ludzi itp. Ale z tych co brali opinie w cale nie były złe. A już w ogóle na zagranicznych forach. Ludzie mieli tam pozytywne opinie raczej na temat leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z jednym z wami się nie zgodzę, że ten lek ma negatywne oceny na forach. W sumie jak przeczytałem cały ten temat. I osób które brały ten lek dłużej niż 4 tygodnie jest neiwiele. Większość krytykowała bez konsumpcji :), że oszustwo, naciąganie ludzi itp. Ale z tych co brali opinie w cale nie były złe. A już w ogóle na zagranicznych forach. Ludzie mieli tam pozytywne opinie raczej na temat leku

 

no bo loża szyderców zawsze psioczy, bo nic im się nie podoba co nowe, wszędzie spisek wietrzą, ale to element ich choroby - urojenia.

 

no i jednak dziwne, minęło 8h od zażycia brintellixu i czuję wyraźną zmianę, lepsza koncentracja i skupienie - lekkie pobudzenie noradrenalinowe,

to jedyny efekt jaki dał ten lek, przy braniu mulącego ESCI to taki efekt jest dla mnie pożądany, zobaczymy co przyniosą kolejne dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dr. Psycho Trepens,

dobrze zareagowałeś na ten lek . Podejrzewam ,że z czasem będzie Ci z nim/ na nim coraz lepiej .

U mnie pierwsze dni to też był ostry ścisk żołądka , z czasem przeszło .

Mi lek pomógł , trzymam jeszcze 1,5 paczki na czarna godzinę ,,, ale ja brałem Brintka do seroxatu w dawkach max 5 mg ( seroxatu 10-15 mg ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie tylko, że już w dawce 5mg ten lek wyraźnie pobudza, a co by było w dawce 10mg - hardcore ?!

Ciekaw jestem kiedy to pobudzenie odpuszcza, stabilizuje się ? skoro lek działa na SERT to powinien w końcu zaskoczyć,

tylko ciekaw jestem po ilu dniach ? Bo jak na razie to czuję się po nim jak po jakimś stymulancie RC w małej dawce,

więc trochę dziwnie, choć odrobinę ciekawie, ale wszystko ma swoje granice. No ale dziś dopiero 2 dzień brania.

 

-- 19 sie 2015, 13:07 --

 

BTW. jak to możliwe że lek czuję po 3-4h skoro jego maksymalne stężenie jest osiągane po 7-11h ? anomalie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ,nadal mam swój Brintellix do sprzedania,chce mniej niż w aptece - 150 zł. Pozdrawiam

 

jak jesteś z Warszawy lub okolic to możemy się jakoś umówić, wysyłka odpada, jesteś nową i nieznaną osobą tutaj,

więc ryzyko utraty pieniędzy jest spore.

 

 

btw. biore 5mg już 8 dzień, jeszcze 6 dni pobiorę by było 14 dni i zwiększam do 10mg.

 

-- 28 sie 2015, 16:22 --

 

Biorę już 12 dzień dawkę 5mg. Za bardzo pobudza psychomotorycznie co jest lekko drażniące, stąd boję się zwiększyć

dawkę do 10mg, a po 14 dniach powinienem. Ehh, nie wiem co robić, a jeszcze 2 dni na 5mg.

Wspomagam się 0,5mg Alprazolamu koło godziny 15-16, oraz 25-50mg Solianu.

 

-- 30 sie 2015, 15:41 --

 

No to od dziś 10mg.

Od razu większe poty i żołądek bardziej uwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę już tydzień dawkę 10mg, od 2 dni mam coraz większe uczucie osłabienia, spadku sił i mega senność,

dziwne bo odstawiłem całkowicie ESCI więc powinno być lżej niż ciężej, nic nie rozumiem :/

 

Kogoś przymulał Brintellix ? bo ja cały dzień chodzę "pijany" i niedospany mimo, że spałem ponad 10h.

Za niecałe 2h wezmę dawkę 10mg i jeśli jutro będę tak samo zamulony to olewam ten lek.

 

Nawet wzięcie Solianu 50-75mg nic nie daje, totalna ścinka.

 

Brintellix po wzięciu, przez jakieś 5-6h działa na mnie lekko pobudzająco, zaś po około 8-9h pojawia się

nagła ścinka i pojawia się efekt totalnej komy, stuporu, nawet jak nie jestem zmęczony to i tak muszę

leżeć.

 

-- 05 wrz 2015, 20:03 --

 

Nie no jednak sobie daruję, 7 dzień na dawce 10mg, przed chwilą wróciłem ze spaceru, na którym

ledwo przeżyłem, myślałem że zemdleję, do tego poty, dreszcze i odrealnienie.

Ten lek to jakaś trucizna z opóźnionym zapłonem, wpierw pobudza a po paru godzinach rozpier*olka,

do dupy z takim działaniem, nie mam siły i cierpliwości dłużej to brać.

Skoro 14 dni brałem 5mg, teraz 7 dni 10mg i od 2 dni kompletna martwica, nie dziękuję.

Jeszcze to gówno jest we krwi 66h i zanim to usunę to minie prawie 3 dni, ehh.

 

Wrócę chwilowo do 5mg ESCI i za parę dni może na nowo sertralina, po ponad rocznej przerwie,

nie mam siły już na zamulacze w stylu ESCI, PARO itp. Fluoksetyny brać nie mogę bo mam po niej nadciśnienie.

Po sertralinie jedynie sraczka i migreny ale idzie nad tym zapanować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobudzenie, problemy ze snem, ale najcięższy z uboków to był wpływ na serce - pracowało na tym leku dziwnie, niestabilnie. Ale mi się udało dotrwać do 8 tyg. w tym brałem ostatnie 2 tyg. dawkę 20 mg - lek nie zadziałał i szczerze w związku z jego ubokami byłem za to wdzięczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobudzenie, problemy ze snem, ale najcięższy z uboków to był wpływ na serce - pracowało na tym leku dziwnie, niestabilnie. Ale mi się udało dotrwać do 8 tyg. w tym brałem ostatnie 2 tyg. dawkę 20 mg - lek nie zadziałał i szczerze w związku z jego ubokami byłem za to wdzięczny...

 

Dzięki za odpowiedź, a możesz opisać bardziej dokładnie to pobudzenie ? bo u mnie jest to tylko pobudzenie ruchowe,

mam jakby rozdygotane ruchy, mięśnie, coś a'la akatyzja, brak pobudzenia umysłowego - a raczej zamulenie co

razem z tym rozdygotaniem daje dziwny i lipny efekt, jakby ktoś nieustannie mnie prądem raził, takie uczucie,

jakby roztrzęsienie ciała.

Z sercem nie zauważyłem problemów.

Minęło 40h od ostatniej dawki a ja nadal mam w ustach charakterystyczny posmak metalu, który mam od początku

brania tego leku. Do tego uczucie zatrucia, poty, jakieś dreszcze.

BAD DRUG :/

Jeszcze to kurestwo będzie we krwi około doby.

Sam nie wiem, może wartoby brac go w dawce 5mg i czekać do 6-8 tygodni, może na 10mg jestem nadwrażliwy,

może 14 dni na 5mg to za krótko.

Sam nie wiem, zostało mi 8 tabletek, najwyżej je oddam psychiatrze, skoro za darmo dostałem.

Jestem zmieszany i nie wiem co robić, na razie daje sobie 3-4 dni przerwy od tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 7 dni nie biorę Brintellexu. Jadę na samej kwetpainie (100mg) żeby zobaczyć jak się będę czuł bez tych zasranych ssri.

Małe podsumowanie leku Shitellix:

1. Lek miał nie powodować żadnych skutków ubocznych na początku. W rzeczywistości powodował największe i najgorsze skutki uboczne ze wszystkich leków SSRI jakie brałem(paroksetyna, wenafleksyna, escitalopram).

2. Z czasem to jest po 7 tygodniach od początku leczenia skutki uboczne nie minęły. Nudności, problemy ze spaniem, problemy ze wstaniem, biegunka. Lek powodował takie same problemy ze wstaniem i zaśnięciem jak wnefleksyna i paroksetyna.

3. NA żadnym leku pierwsze dwa tygodnie nie charakteryzowały się takim spadkiem samopoczucia jak na Shitellixie. Myśli samobójcze, płacz itp itd.

4. Po siedmiu tygodniach nie zaobserwowałem poprawy. W ręcz przeciwnie lek spowodował wzrost poziomu lęku uogólnionego do poziomu, którego nigdy wcześniej nie odczuwałem. Depresja była silniejsza niż kiedykolwiek

Also,

-lek nasilił lęk i depresje.

- Skutki uboczne jak na SSRI.

Nie polecam oneoneone!!!1111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co przy nerwicy lękowej? Ataki lęku raz na jakiś czas, najcześciej jestem przewrażliwiona na wszystkie bodźce, w sklepach gdzie muzyka, rozmowy, tysiące kolorów biją po oczach, czuję się najbardziej podenerwowana. Jestem rozedrgana w środku, szybko się irytuję, od razu na poziom max.

Kiedy nie jestem w ciągłym napięciu, wpadam w stany depresyjne. Zero radości, zero czucia czegokolwiek. Pustka.

Do tego objawy somatyczne, raz są raz nie: zawroty głowy, bóle w klatce piersiowej, szum w uszach itd. Wczoraj nawet zbyt szybkie kadry w filmie mi przeszkadzały, ciężko się je oglądało. Kiepska koncentracja, czasem mylę słowa, zapominam po co przyszłam do pokoju etc. Kiepskie sny, często katastrofy, płaczę przez sen. Są dni dobre, kiedy wydaje mi się, że jest wszystko ok.

Psychiatra proponowała 3 leki, jak się wyraziła: jeden powoduje skutki uboczne w postaci tycia (chuda jestem ale nie chciałam), drugi brak libido (depresja zrobiła swoje ale ciągle seks potrafi być satysfakcjonujący) trzeci to lek bezpieczny, mogą wystąpić nudności ale drogi. Wybrałam ten trzeci czyli Brintellix.

Boję się bo kiedyś nawet po trawsku miałam stany lękowe.

Może się skontaktuję z lekarzem i poproszę o przepisanie czegoś innego...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×