Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z libidem na Escitilu ? Po odstawieniu paroksetyny wyraźnie się poprawiło, i już 2 tyg przyjmuje Escitil i jest ok, aż się zdziwiłem :D pewnie nie ma się co emocjonować, bo to stan przejściowy, ale chciałbym zapytać Was o opinie

 

Stan przejściowy, niestety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie biorę dawkę 30 mg citalopramu i strasznie mnie nosi, nie mogę spokojnie usiedzieć, muszę czymś się zająć. Czasem mam takie uczucie, jakby wierciło mnie w mózgu. Cały czas coś mnie nakręca, najchętniej wyszedłbym z domu żeby się szwendać do wieczora. To akatyzja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie zaczęły na Was działać? Biorę Elicea 5mg 4 tygodnie i nie widzę poprawy - czy to moze znaczyć ze wcale nie mam nerwicy, a jakąś inną poważną chorobę ??

 

Wg standardów dawka lecznicza to 10 mg. Porozmawiaj z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie biorę dawkę 30 mg citalopramu i strasznie mnie nosi, nie mogę spokojnie usiedzieć, muszę czymś się zająć. Czasem mam takie uczucie, jakby wierciło mnie w mózgu. Cały czas coś mnie nakręca, najchętniej wyszedłbym z domu żeby się szwendać do wieczora. To akatyzja?

Akatyzja to poczucie ze musisz ruszac nogami lub rekami chociaz nie masz ku temu powodu.

To co ty opisujesz to pobudzenie psychoruchowe, powinno mianc po pewnym czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie 2 tyg. odstawiłem 10mg na sobotę i niedzilę. Miałem alkoholowy weekend więc nie brałem nawet 5mg. Nic kompletnie zlego nie zauważyłem, i moje zabuerzenia kompulsacyjne nie wracały. Dzisiaj wziąłem 10mg i przed 2 h jakoś nadpobudliwy byłem i troche ręce drżały, ale po 2h przeszło. Widzę, że wszystko zależy od organizmu, stanu chorobowego a nie jak wszyscy uogólniają że waga wzrasta, że nie odstawiać itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Escitalopram powoduje minimalne objawy odstawienne, ja dwa razy w zyciu odstawialem po kilku miesiacach z buta (nie wiedzialem wtedy ze trzeba inaczej) i jedyne co mnei dopadlo to uczucie smutku i przygnebienia oraz rozpaczy przez kilka dni.I czasami lekkie prady w szyi.

Za to anhedonia i niechec do seksu utrzymywaly sie jeszcze miesiacami, nigdy wiecej nie lykne tego wymyslu szatana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie 2 tyg. odstawiłem 10mg na sobotę i niedzilę. Miałem alkoholowy weekend więc nie brałem nawet 5mg. Nic kompletnie zlego nie zauważyłem, i moje zabuerzenia kompulsacyjne nie wracały. Dzisiaj wziąłem 10mg i przed 2 h jakoś nadpobudliwy byłem i troche ręce drżały, ale po 2h przeszło. Widzę, że wszystko zależy od organizmu, stanu chorobowego a nie jak wszyscy uogólniają że waga wzrasta, że nie odstawiać itp

 

Na huj chlejesz w trakcie kuracji, takie leczenie jest gówno warte, to ze ty tego nie odczuwasz nie znaczy ze nic sie nie zmienilo, psychika jest tak skomplikowana, ze nawet jak cos zjebales, to i tak przetlumaczysz sobie, ze nic sie takiego nie stalo i za tydzien znowu sie napierdolisz - nie oceniam cie, ale takie podejscie do tak powaznej sprawy jest delikatnie mówiac nieodpowiedzialne. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Brałąm 10mg przez 6 m-cy. 3 tygodnie masakrycznych skutków ubocznych. Później poprawa. Zdecydowałam się 3 tyg temu zacząć schodzić z leku, biorę 5mg co drugi, trzeci dzień i teraz pytanie

od ok 2 tyg jestem strasznie senna, max, zasypiam do pracy, śpię w dzień, rano mam mdłości, czasami źle się czuję i czasami mam odrealnienie.

Czy myślicie, że to skutki odstawienne? Czy coś się innego dzieje? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patryk29

Fakt piłem 4 piwka w piątek/sobotę/niedzielę i było fajnie. Dużo mało wedle oceny! Życie za krótkie aby wszystkiego się pozbyć. Czy 4 piwka to chlanie? niech każdy ocenia indywidualnie.

@Picia

@Znowu ja gdy zacząłem brać odczuwałem ok. 17. objawy senności. Nie wiem czy to side effects, lekarzem nie jestem może skonsultuj to ze swoim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu włącza mi się insomnia.. Macie jakieś porady na bezsenność ? Biore 30mg deprexoletu bo 15 nie działa.. ale na 30 szału ni ma.. wstalem o 6 i tak sobie dogorywałem.. Dodam ze jestem w miare stabilny psychicznie nie mam żadnych ciężkich problemów, kawy nie pije czasem Cole ale to przeważnie rano. Kiedys spałem jak niezywy po tym, ale teraz chyba się organizm przyzwyczaił..

 

jakies porady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znów po poradę. Kilka dni na 15 Escitilu. Pierwsze dwa mocne zamulenie, potem dobry nastrój, od wczoraj znów zaczyna się zjazd. To normalne?

Ogólnie biorę od 10 stycznia, najpierw 2 tyg 10, potem 15. Już się cieszyłem, że jest dobrze, ale znów przestaje być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli lek nie zacznie działac max po 8 tyg juz prawdopodobnie nie zadziała ,upregulacja receptorów postsynaptycznych 5HT2 następuje po ok tygodniu,zas desensytyzacja autoreceptorów trwa długo ok 4-8 tyg i stąd zwłoka w zadziałaniu SSRI.Zatem czekanie pół roku na zadziałanie antydepresanta mija sie z rzeczywistością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale czytałem na forum 2 przypadki gdzie lek zaskoczył po 5 miesiącach,i też wydaję mi się to niemożliwe ale jednak,jedna osoba poczuła działanie na depresję i natręctwa po 5 miechach na anafranilu a jedna poczuła poprawę w lękach czyli nerwicy po 5 miechach na paro,więc każdy przypadek jest inny i jak najbardziej lek może zaskoczyć do 5-6 miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×