Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Agusiab1, różnie, zależy od człowieka. Podobno do miesiąca. Ja rzuciłam po 8 dniach właśnie ze względu na mdłości, bo mam emetofobię i nienawidzę nudności :!: Niedawno sama założyłam podobny wątek. Więcej możesz sobie tu poczytać escitalopram-lexapro-lenuxin-depralin-mozarin-escitil-elicea-t19594.html ( zwł. najnowsze posty ) ... ludzie mają tam sporą wiedzę na temat tego leku. A nie zwiększałaś czasem dawki ? Być może to chwilowe pogorszenie :bezradny:

Może warto byłoby się wspomóc jakimś dodatkowym lekiem na początek dla złagodzenia uboków ( o ile nie jesteś uzależniona ). Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek (po dwóch tygodniach od rozpoczęcia 10mg Escitilu), mam zadzwonić do mojej psychiatry celem telefonicznej konsultacji tego, jak zareagowałem na lek. I w sumie nie wiem, co jej mam powiedzieć. Niby lepiej funkcjonuje, ale samopoczucie nadal mam momentami słabe. Do tego skończył mi się afobam, bo zaskąpiłem i zamiast dwóch z recepty, kupiłem jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakiekolwiek efekty z leczenia esseserajami czekałem 8 miesięcy..

czyli 7 miesiecy brales lek który nie dawał jakichkolwiek efektów, heh, czego wy jeszcze nie wymyslicie

 

Opisałem swoją historie gdzie indziej, nie wiesz jak było, to nie oceniaj i nie rób ze mnie jakiegoś idioty, co sobie wymyśla jakieś farmazony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Kamillo, nic nie szkodzi ... Arash to moje muzyczne natchnienie :pirate: ( ale nie ograniczam się tylko do niego w słuchaniu muzy ! )

 

Btw Zmień sobie podpis ... na pewno nie bierzesz 25 mg alprazolamu ( bo chyba byś świecił :mrgreen: ), tylko 0,25 mg. Nie ma tak wysokich dawek ... chyba tylko dla samobójców !

 

-- 25 sty 2015, 19:51 --

 

harvard, musisz panowac nad apetytem, po prostu się nie objadaj nawet jesli masz na to ochotę. Albo zjadaj między posiłkami zdrowe przekąski, owoce, suche pieczywko itp

Dobra rada, zwł. że sama pałaszujesz watę cukrową tak, że ledwo Cię widać :mrgreen: ( nie bierz tego do siebie, poprawiłaś mi po prostu trochę humor :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekka gafa, chyba z przyzwyczajenie do dawek SSRI :D

 

Ahh czasem jakbym dobijał do ściany.. prawie 8 miesięcy leczenia farmakologicznego, i już nie wiem skąd te złe samopoczucie czy z depresji czy z uboków.. najgorszy ten zołądek, on wszystko potęguje.. ale nie ma się co załamywać.. nie warto :great:

 

Dla mnie największa motywacją jest rodzina i marzenia. Nie mógłbym z tego zrezygnować i to mnie tutaj trzyma. Moje życie nie może być przecież zniszczone przez jedną osobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

harvard, musisz panowac nad apetytem, po prostu się nie objadaj nawet jesli masz na to ochotę. Albo zjadaj między posiłkami zdrowe przekąski, owoce, suche pieczywko itp

Dobra rada, zwł. że sama pałaszujesz watę cukrową tak, że ledwo Cię widać :mrgreen: ( nie bierz tego do siebie, poprawiłaś mi po prostu trochę humor :D )

Cieszę się że poprawiłam ci humorek na chwilkę :yeah:

A tak poważnie to rada z doświadczenia karmienia córki która ma tendencje do tycia. Ja od 15 rż ważę ok. 54 kg (a mam już prawie 40 lat ;) )

i tylko dwa razy przytyłam.... w ciąży, niestety z efektem jojo czyli zaraz po porodach wracałam do swojej wagi :mrgreen: A jem co chcę kiedy chcę i ile chcę. Takie waty to dwie naraz opitalam :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc u lekarza byłem w takim stanie, że dała mi 2 Afobamy dziennie, które miałem pić przez 2 tyg. zmniejszając dawki. Szczerze mówiąc, ten Afobam działał. Rzeczywiście uspokajał lęki. Escitil póki co nie działa, więc pewnie będzie chcieć mi zwiększyć dawkę, czego się boję i w sumie też troche mnie na to nie stać, bo to nie jest tani lek, jak na mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@, też mnie rozbawilas,szczerze mówiąc tym "po prostu się nie objadaj,nawet ,jak masz na to ochotę"Żeby to bylo takie proste,tak jak by mówić,żeby przytyć musisz więcej jeść,a co jak nie mozesz jeść,przytyć,bo Ci jedzenie rośnie w ustach? Łatwo powiedzieć,trudniej wykonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nerwice zołądka która potęguje czarne myśli a czarne myśliu potęgują ból zołądka.. przez to lecze sie psychiatrycznie bo boli tak, ze nie mam siły na nic.. nerwicy zołądka dostałem gdzieś 15 marca tamtego roku, powody opisywałem w innym temacie, i tak do dziś, nie chce odpuścić. Ból nie jest spowodowany psychotropami, zaczął się 2 miesiące przed podjęciem walki o swoje zycie.

 

jesli chodzi o badania miałem badania i USG wszystko w jak najlepszym porządku. bol na tle nerwowym

 

-- 25 sty 2015, 20:48 --

 

Boli całymi dniami, z małymi przerwami. To jest głowny powód mojej nerwicy, bo on ciągle mi przypomina o problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Don Kamillo, brałeś może Pantoprazol osłonowo na żołądek ( nazwy handlowe Controloc, Contix, IPP ) ? Mnie swego czasu bardzo pomógł. Dobrze jest też pić siemię lniane ... naprawdę działa ( teraz są na rynku takie w formie zmielonej, tylko zalewasz wodą i pijesz przed posiłkiem ... ważne tylko, żeby nie łączyć z lekami, bo może zaburzać wchłanianie ). Jeżeli ten ból tak długo Ci się utrzymuje, to może warto byłoby się zastanowić nad gastroskopią ... Nie wiem, czy same psychotropy Ci na to pomogą :bezradny: Dieta też jest bardzo ważna ... szczególnie kawa ( zwł. pita na czczo ) podrażnia błonę śluzową żołądka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, problem z osłonowymi na żoładek jest taki że na stałe przy escitilu sa zabronione, szczególnie IPP. Przebiałam ból żoładka niestety i nie mogłam się wspomóc lekami. Można doraźnie, ale w przypadku Don Kamillo doraźne branie nic nie, musiałby brać dłużej a psychotropy i IPP się wykluczają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie escitaloram powodowal bardzo gwaltowna poprawe nastroju od poczatku (podejrzewam ze lekka hipomanie) trawajaca z 3 meisiace, pozniej dzialanie slablo i pojawiala sie emocjonalna pustka, spadek libido, anhedonia (bez powrotu depresji). PO odstawieniu anhedonia utrzymywala sie gdzies przez okres 2 razy dluzszy niz dzialanie leku (z 3 razy to przerabialem).

Jesli ktos jest wiec "fast responder" to niestety niech cieszy sie chwila, bo prawdopodobnie nie bedzie to trwala poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×