Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Seroxat bardzo negatywnie wpływa na sferę seksualną, ale chyba nie będę na to patrzył. Rozmawiałem o tym z moją psychiatrą, ale jakoś nie chciała mi go przypisać. Sam nie wiem dlaczego, powiedziała że zaczniemy od esci. Jednak jeśli esci się nie rozkręci to ruszam z seroxatem chyba i nie będę patrzył na uboki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Odstawka Lerivonu niewiele Ci da, a nawet pogorszy, bo on działa dodatkowo uspokajająco/nasennie,

a samo ESCI pozbawia motywacji i zamula, to jest jego naturalne działanie.

Zwiększenie ESCI do 20mg, uspokoi Cię znacznie mocniej, ale też znacznie bardziej Cię zamuli.

 

 

 

Jestem na etapie, kiedy zupełnie nie chce mi się żyć. Dostałem Escitil 10 mg dziennie, po tym wpisie mam rozumieć, że po tym leku nie mam co liczyć na powrót chęci do życia? Mam nerwicę i depresję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropelek, każdy reaguje na daną substancję czynną indywidualnie, więc nie ma się co sugerować opiniami innych. Kolega, który to napisał od bardzo dawna bierze już esci, więc może mieć receptory przyzwyczajone i większą tolerkę. Tu dla równowagi coś bardziej optymistycznego :great:

boogyman, mnie esci po 3 dniach pomogło, po 3 miesiącach czuję 90% poprawy

A Ty, jak długo bierzesz już escitalopram ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropelek, daj se trochę czasu. Te leki potrzebują min 3 tyg. na rozkręcenie się. Koleżanka, którą zacytowałam jest jakimś fenomenalnym wyjątkiem :P

 

Czy to Twój pierwszy lek, czy brałeś już wcześniej coś innego ?

 

Lu_80, a Ty tylko SSRI bierzesz pod uwagę, czy próbowałeś także innych substancji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropelek, ja biore ten sam zestaw i esci działa na mnie bardzo dobrze, wręcz mam w dupie motorek jak to mój mąż mówi ;) Afobam zamula bardzo. Wzięłam go po pół tabletki może ze dwa razy jak naprawdę czułam że muszę

Może poczekaj jeszcze, esci działa bardzo róznie na ludzi i w różnym tempie, ale ty bierzesz krótko więc daj mu szansę.

Afobam po ilu dniach masz odstawić????

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seroxat bardzo negatywnie wpływa na sferę seksualną, ale chyba nie będę na to patrzył. Rozmawiałem o tym z moją psychiatrą, ale jakoś nie chciała mi go przypisać. Sam nie wiem dlaczego, powiedziała że zaczniemy od esci. Jednak jeśli esci się nie rozkręci to ruszam z seroxatem chyba i nie będę patrzył na uboki.

 

 

olej tego dilera znajdź innego , widać że mocne lobby u tego twojego dilera tam działa na esci jeszcze :) Sprawdz na tej mecie czy zegary z lexapro/mozarinem na poczekalni wiszą i czy magik ma podkładke pod myszkę z mozarin/lexapro albo kalendarz,kubek :)

 

Jak może nie chcieć przepisać jak się po nim dobrze czułeś , co za lekarze . To on/ona wiedziać że paroksetyna ci pomożę , mówi ci "nie potestujemy na tobie z czymś innym" a jak nie wypali to co ? . Serotax to dobry drug . moje 1wsze SSRI . Esci nie pobiore ze względu na bardzo mocną selektywność . pewnie bym spał.

 

-- 19 sty 2015, 03:41 --

 

Masakra, łącznie z myślami samobójczymi...

 

Dlaczego takie stany masz?

 

Dlaczego ziemia jest okrągła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam tak właściwie czuć, żeby stwierdzić, że lek działa? Jaki ma być efekt?

 

Ja zacząłem czuć po ok 2miesiącach spokój, nerwica powoli ustępowała, żołądek sie rozkurczył, bo miałem poteżne skurcze, nie mogłem jeść. Ogólnie wyciszenie delikatne i spokój.

Rozumiem Twoją niecierpliwość bo ile można tak sie czuć, ale mogę Cie pocieszyć że zacznie zapewne działać ale po czasie. Ja dopiero jak lekarka podniosła mi dawke z 10mg na 20mg/dobe poczułem efekty. Trzymaj sie i bądz cierpliwy :)

 

-- 19 sty 2015, 09:22 --

 

A ja mam taki problem, że biore esci juz 7 miesiąc i jestem zadowolony z działania tego leku ponieważ wyciągnął mnie z ogromnego szamba depresji i nerwicy. Ale chyba największym skutkiem ubocznym jest u mnie senność i brak energii. Jak sobie z tym radzicie? Moja dawka to 20mg/dobę. Czy stosujecie jakies dodatkowe leki, czy suplementy diety żeby sie ''pobudzić'' ? Pije w ciągu dnia ok 3-4 kawy ale i one jakoś nie działaja na mnie energetycznie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam tak właściwie czuć, żeby stwierdzić, że lek działa? Jaki ma być efekt?

 

Ja zacząłem czuć po ok 2miesiącach spokój, nerwica powoli ustępowała, żołądek sie rozkurczył, bo miałem poteżne skurcze, nie mogłem jeść. Ogólnie wyciszenie delikatne i spokój.

Rozumiem Twoją niecierpliwość bo ile można tak sie czuć, ale mogę Cie pocieszyć że zacznie zapewne działać ale po czasie. Ja dopiero jak lekarka podniosła mi dawke z 10mg na 20mg/dobe poczułem efekty. Trzymaj sie i bądz cierpliwy :)

 

-- 19 sty 2015, 09:22 --

 

A ja mam taki problem, że biore esci juz 7 miesiąc i jestem zadowolony z działania tego leku ponieważ wyciągnął mnie z ogromnego szamba depresji i nerwicy. Ale chyba największym skutkiem ubocznym jest u mnie senność i brak energii. Jak sobie z tym radzicie? Moja dawka to 20mg/dobę. Czy stosujecie jakies dodatkowe leki, czy suplementy diety żeby sie ''pobudzić'' ? Pije w ciągu dnia ok 3-4 kawy ale i one jakoś nie działaja na mnie energetycznie :?

 

To samo: senność, apatia i "niechcemisie" począwszy od sprzątania na sprawach intymnych kończąc. Niestety na razie nie znalazłem specyfiku, który by mi pomógł w tym. A jestem na 10 mg i to dopiero 3 tygodnie w tej rundzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podnoszę dziś dawkę do 15mg. Chyba tam szansę temu lekowi max jeszcze 2 tygdonie. Jak nie ruszy to zmieniam na coś innego. Ile można się męczyć. Mam pytanie:

 

Mam ciągłe uczucia zimna/dreszczy (zwłaszcza z tyłu pleców i na udach). Normalnie cały czas mi to dokucza, ale wiem że nie jest zimno. Nie wiem czy to lęki, czy co to może być. Mam już tak od ponad 2 miesięcy. Nie jest to reakcja na lek, bo przed braniem lekarstwa też tak miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podnoszę dziś dawkę do 15mg. Chyba tam szansę temu lekowi max jeszcze 2 tygdonie. Jak nie ruszy to zmieniam na coś innego. Ile można się męczyć. Mam pytanie:

 

Mam ciągłe uczucia zimna/dreszczy (zwłaszcza z tyłu pleców i na udach). Normalnie cały czas mi to dokucza, ale wiem że nie jest zimno. Nie wiem czy to lęki, czy co to może być. Mam już tak od ponad 2 miesięcy. Nie jest to reakcja na lek, bo przed braniem lekarstwa też tak miałem.

 

Badałeś poziomy magnezu / potasu we krwi? Nie masz innych objawów np drżenia, problem z rytmem serca itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×