Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

To się nazywa zespół niespokojnych nóg. Ja to miałem ale jak brałem Trittico na poprawę snu . Teraz już nie biorę bo śpię dobrze na samym Escitalopramie. Zespół niespokojnych nóg ponoć spowodowany jest niskim poziomem dopaminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj po kilku dobrych ostatnich dniach - dramat. Zjazd na lęk totalny, masa głupich myśli i zupełny brak chęci do życia.

Do tego terapie na NFZ mam mega nie regularnie.

Zaczynam tracić nadzieję.

 

A ile juz bierzesz escitalopram?? U mnie jutro bedzie 5 tygodni i myslalam ze jak juz była poprawa to bedzie ok a tu dzis taka jazda. Poszłam na NPL i zrezygnowałam bo 20 osób w kolejce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem 4 różne zamienniki - Nexpram, Pralex, Elicea i jeszcze coś czego nazwy nie pamiętam. Wszystkie działają identycznie. Za Nexpram ostatnim razem zapłaciłem niecałe 10zł (dawka 10mg).

 

 

Wynika z tego, że producent znaczenia zasadniczo nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lu_80, dokładnie, nie sugeruj się zamiennikami. Gdyby faktycznie między nimi była różnica, nie zostałyby dopuszczone do sprzedaży, bo to nie są kremówki czy inne oscypki :P A jeżeli ktoś uważa, że jakiś zamiennik na niego lepiej działa, to po prostu sobie to wkręca albo ma lepsze/gorsze dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@benzowiec84

Nie rezygnuj z życia qrwa mać!

Mnie małe dawki wszystkiego mulą, ale i pomagają.

Drażni mnie to!

Ty nie rezygnuj pisz na forum jesteśmy dla siebie i dla nas wsparciem.

U mnie esci jakby pomogło i działa szybciej i lepiej nić fluo wiec jest git. Jednak apatytu muszę pilnować a to już trudne, jednak walczę z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@benzowiec84

Nie rezygnuj z życia qrwa mać!

Mnie małe dawki wszystkiego mulą, ale i pomagają.

Drażni mnie to!

Ty nie rezygnuj pisz na forum jesteśmy dla siebie i dla nas wsparciem.

U mnie esci jakby pomogło i działa szybciej i lepiej nić fluo wiec jest git. Jednak apatytu muszę pilnować a to już trudne, jednak walczę z tym.

 

Łatwo się kurwa mówi jak człowiek w huj lat z depresją się zmaga, człowiekowi brakuje już sił do walki, co jest zrozumiałe, ale warto się jeszcze pomęczyć trochę, teraz będą wychodzić nowe leki o całkiem innym mechanizmie działania, essesraje to lipa na maksa, pomagają jedynie przetrwać ten pierdolony stan depresyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po 14 dniach przerwy z ESCI wracam, migreny minęły, nie szczypię się,

wpierw 2 dni 5mg, potem 2 dni 10mg a dzisiaj 20mg, czekam aż zamuli.

W międzyczasie dowiedziałem się o śmierci 2 znajomych w tym jeden bliski,

więc depresja szarpie znacznie i trzeba mi dużo serotoniny i przespania tego stanu.

Za 3 dni będę jak nowy. Cieszę się że ESCI i CITA tak szybko działają i poza sporym

poceniem się nie odczuwam żadnych uboków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lu_80, dokładnie, nie sugeruj się zamiennikami. Gdyby faktycznie między nimi była różnica, nie zostałyby dopuszczone do sprzedaży, bo to nie są kremówki czy inne oscypki :P A jeżeli ktoś uważa, że jakiś zamiennik na niego lepiej działa, to po prostu sobie to wkręca albo ma lepsze/gorsze dni.

dostałem cital on chyba nie jest najtańszy?

dadzą mi w aptece jakiś tańszy zamiennik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastycznie zredukował moje lęki, stany depresyjne są o wiele lżejsze i totalne zero uboków.

 

-- 10 lut 2015, 15:32 --

 

No może poza niezdolnością do osiągania orgazmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastycznie zredukował moje lęki, stany depresyjne są o wiele lżejsze i totalne zero uboków.

 

-- 10 lut 2015, 15:32 --

 

No może poza niezdolnością do osiągania orgazmu.

jakbym o sobie czytała ;) Fajnie że pomógł :great:

 

-- 10 lut 2015, 18:39 --

 

Co do cen esci to szukajcie w aptekach internetowych albo pytajcie o promocje. Ja ostatnio za Escitalopram zapłaciłam 9,90 więc sporo taniej niz poprzednia recepta bo wtedy jakoś ponad 20 zł dałam :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bedzie lada moment GLYX-13 (Rapastinel)

Patryk , " lada monent " ???

W Polsce ? Już nie chodzi o cenę , bo wiadomo,że przygniecie ,,, ale kiedy to będzie mozna dostać w aptece na recepte ?

 

Przy dobrych wiatrach, moze w tym roku wyjdzie w stanach, no u nas to pewnie nie, ale bedzie mozna sprowadzic z USA, co do ceny to nie mam pojecia, ale sadze, ze miesieczna kuracje ze 100 dolców, moze mniej kto wie, ale sa to moje przypuszczenia tylko i wylacznie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×