Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co teraz robisz?


Anja01

Rekomendowane odpowiedzi

czytam

http://sasana.wikidot.com/ocena-braku-siebie i słucham wykladów buddyjskich

 

fragment

 

Teraz rozumiecie brak oceny „siebie”. Jeśli nie macie „siebie”, to nie zatrzymujecie niczego i możecie wybrać kim chcecie być. Kiedy macie „siebie”, to jesteście związani z obrazem tego kim wydaje się wam, że jesteście: „jestem dobry z matematyki”, „jestem brzydki”, „jestem schizofreniczką”. Jeśli się w tym zamkniesz, to nie jesteś wolny. A jeśli zostawisz te oceny za sobą, jesteś wolnym człowiekiem. Możesz być kimkolwiek chcesz. Korzystam z tego tricku jako mnich: mogę być robotnikiem, komikiem, mogę odprawiać ceremonie pogrzebowe i wtedy muszę przestać żartować. Możesz być kimkolwiek chcesz. A wtedy jesteś wolny. I możesz cieszyć się tym, co życie przynosi ci w danej chwili. Tak się właśnie przechodzi od niskiej samooceny, samooceny, do braku oceny siebie. Możesz być kim chcesz, popełniać błędy, odnosić sukcesy. I jesteś taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zastanawiam się co mogłabym zrobić, żeby mieć wyższą samoocenę i nie być sierotą z której wszyscy się śmieją. Bardzo się zaniedbałam, w ogóle nie dbam o siebie, nie chodzę do dentysty, nie chodzę do fryzjera, nie chodzę na basen, nie chodzę na siłownię, nawet mi się zębów nie chce myć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez stres, w pracy rozpłakałam się, na chwilę udało się przestać, po powrocie do domu znowu... Chciałabym nie myśleć o tym wszystkim ale nie wiem co zrobić, żeby się lepiej poczuć. Jak zostanę w domu sama to będę ryczeć, na wyjście średnio mam siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×