Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

psycho112233, zwiększenie dawki przechodzi prawie bezboleśnie

Ja od 8 dni na wyższej dawce i nic lepiej:/ Zauważyliście jakieś różnice pomiędzy 30mg a 40mg ?
cierpliwości pozwól paro się rozbujać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak - wszedłem w 3 miesiąc z paro; u mnie lęki przygasły, w zasadzie już ich nie mam, ale jak jest jakaś stresująca sytuacja to serducho mi bije 90-100, ale lęku jako takiego brak. Np. dzisiaj mam jakiegoś stresa przed Sylwestrem w knajpie ale bez lęku, po prostu czuję się tak jak niegdyś, gdy miałem np. jakiś exam albo ważny przetarg w pracy. Ratuję się Atenololem na uspokojenie serducha - na razie oscyluje w granicach 75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ska1977 widzę że masz jeszcze większą paranoję z serduchem jak ja :zonk: 75 to jak nawet na wysportowanego 20 latka jest super tętno :brawo: Ja mam to samo co ty lekki niepokój przed wieczorem i tętno pod 80-90 - a jestem od 2 tygodni na Ebivolu. Ale ja mam tendencję do podwyższonego tętna. Jeżdżąc na rowerze jestem praktycznie cały czas na wysiłku w przedziale tętno 150-170, i mimo dość dobrej kondycji nic mniej . Lekarz po wielu różnorakich badaniach stwierdził że ten typ tak ma i już. Inna inszość że jak bez powodu serducho skacze mi powyżej 110 to bierze mnie paranoja i od razu mam lęki :mrgreen:

No i się pochwalę 2 tygodnie bez paro, jedyny objaw jaki mi pozostał :why: to ciągłe bóle żołądka i brzucha i mdłości czasami bardzo wkur..... ale jakby coraz mniejsze. Co do paro ktoś pytał czy brać mimo skutków ubocznych. Odpowiem tak gdy choroba mi się nasiliła i miałem kosmiczne wręcz lęki, zażyłbym wszystko byle czuć się w miarę normalnie bo samopoczucie miałem takie że lepiej nie mówić i paro mi baaardzo pomogło. Bez paro potrafiłem wsiąść nawet po 8 relanium na dzień żeby jako tako się pozbierać i nie odczuwać wszechogarniającego lęku. Paro mnie wyprowadziło z tego i dobrze działało przez kilka lat. Tyle że ja już miałem dość wiecznego życia na tabletkach. Na żołądek, ma refluks na serducho na lęki do tego jakieś suplementy magnes witaminy na wątrobę itp, itd jak coś pomaga na jedno szkodzi na drugie to bierzesz na drugie co szkodzi na trzecie i tak w kółko ku..a jakaś fabryka chemiczna czy co mam całą szafkę leków. Teraz udało mi się odstawić wszystkie biorę tylko na serducho i magnez i czuję się świetnie. A czytanie forum faktycznie niektórych może nakręcać negatywnie ale z dobrym podejściem może mieć bardzo duże właściwości terapeutyczne co też na mnie tak działa :great:

A tak w ogóle Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku - udanej i szalonej imprezy a nade wszystkim zdrowia bez żadnych dopalaczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem do paroksetyny, doxepin 25mg. Nastąpiła znaczna poprawa nastroju, a skutków ubocznych 0.

< Znaczna poprawa >, to dobrze ,że Twój lekarz zaryzykował MIX andydepresantów , a nie stękał o ewentualnym Zespole Serotoninowym . Większoś leci z monoterapia operując dawką w zwyż . Mi tak samo poprawiło sie i to ZNACZNIE po dodaniu do Paro Brintellixu , a jak dołożyłem leciutku Spamilan , jest GUT :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ten doksepin dostałem jako lek nasenny(miansy nie chciałem, bo ryzyko grubej dupy jest), ale on w ogóle nie działa nasennie, a jedynie ułatwia zasypianie. Nawet nie ma efektu zamulenia po nim.

 

Nastrój zaczął się poprawiać po 4 dniach, a po 2 tygodniach jest duża poprawa, nawet muzykę z przyjemnością słucham. A na paro jestem od 2 miesięcy.

 

PS. Dlaczego niby miałbym dostać zs, skoro w necie pisze, że podnosi praktycznie tylko noradrenaline?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZOK zmniejszył mi się do 99%. Najpierw poszły natręctwa sprawdzania gazu, gdzie nawet wąchałem palniki kuchenki czy aby na pewno uwalnia się gaz, bo nie byłem pewien czy wyłączone. W ostatnich tygodniach opuściły mnie wszystkie obsesje myślowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZOK zmniejszył mi się do 99%. Najpierw poszły natręctwa sprawdzania gazu, gdzie nawet wąchałem palniki kuchenki czy aby na pewno uwalnia się gaz, bo nie byłem pewien czy wyłączone. W ostatnich tygodniach opuściły mnie wszystkie obsesje myślowe.

 

Wiesz , szczerze :normalnie brakuje mi słów ,że tak dobrze u Ciebie to poszło :brawo:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem diagnozę F20.0 i leczenie było nieskuteczne i nasilało mi objawy nerwicowe. Okazało się, że to nie F20.0 tylko psychoza padaczkowa. Ileż neurologów musiałem obejść, żeby mi leki dobre dali, bo jedni mówili, że mam epi a inni, że nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie to życie jest KURWA MAĆ nie sprawiedliwe, zmarł mi dobry kumpel, można było z nim normalnie pogadać, bo reszta hołoty nic nie kuma, umarł z wychłodzenia organizmu :cry::why: ale się rok zaczął ja pierdolę :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie: jak długo można brać paro, biorę już jakieś pół roku i działa jest ok, chodzi głównie u mnie o sen. To jedyny

lek jaki na mnie zadziałał. Ale jak długo można brać biorę już kilka lat różne mixy leków i mam już dosyć. Każde odstawienie

kończyło się nawrotem i bezsennością, poza tym zaobserwowałem dziwną przypadłość mózgu u mnie po odstawieniu a mianowicie

nawracające się te same obrazy po zamknięciu oczu, tak jakby ktoś cały czas ten sam film mi serwował bez ustanku, bezsenność i inne. Czy da się z tego

wyjść, na pewno moja biochemia mózgu mi się zmieniała bardzo i nie wiem czy się uda. Jakie są skutki brania leków psychotropowych latami?

Czy komuś udało się je odstawić bez nawrotu choroby? Jakie jest Wasze zdanie i obserwacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zigi7, leki to nie sposób na życie, a ludzie z tego wychodzą!, leki to nie wyrok, pozatym czy psychotropy leczą? phiii... puki je łykasz jest dobrze, odstawiasz zaczyna się walka z samym sobą i tu właśnie wkraczamy my, a czy jesteśmy gotowi stawić czoła i pokonać nasze demony to inna bajka. Leki sporo spustoszenia robią w naszym mózgu, ale leki są po to byśmy wytrwali w bólu, odetchneli troszę od tego wszystkiego, co nas zaczęło przerastać i rodzić monstra, po odtawieniu czeka nas sporo wyrzeczeń i oby to cholerstwo nie wróciło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni z tobą exodus psychotropy to niestety tylko usypiacze naszych Demonów i prawdziwych problemów z jakimi się borykamy. A niestety z Demonami może walka nie jest beznadziejna ale bardzo bardzo trudna. Sam borykam się z nimi od wielu lat. Próbowałem różnych leków, psychoterapii, naśmiewałem się z nich, wyzywałem je i wściekałem się na nie, próbowałem ignorować nic tak na prawdę nie pomogło. Mimo tego że paro dość skutecznie pomagało one zawsze wracały kiedy chciały i jak chciały ja nie miałem nic do gadania. Najgorsze jest to że wydawało by się że nie mam żadnych większych problemów, powód przez który się ich nabawiłem minął lata temu. Nie mam żadnych większych stresów, problemów czy to zdrowotnych, rodzinnych, finansowych a mimo to bawią się mną sprawiając od czasu jak im się zachce ogromny ból i utrapienie. Ostatnio jednak się zawziąłem i próbuje znowu odstawić leki chociaż na jakiś czas i mimo że zdaję sobie sprawę że jestem na ich łasce w swoim optymizmie marzy mi się że się uda, co jak na razie daje dobre skutki ale jestem również świadomy że może zdarzyć się tak że będę jednak brał leki do końca życia czego jednak bym nie chciał ale gdyby się tak zdarzyło to przecież gdy będą pomagały to aż tak wielkiej tragedii nie będzie.

Ale twardym trza być wrrrr heheheh - bo w sumie mimo problemów z moimi Demonami nadal uważam że życie jest piękne i można z niego czerpać ogrom radości co też staram się czynić i Wam Wszystkim życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nie zgodze, leki to nie tylko usypiacze problemow, chociaz bardzo czesto nalezaloby tak je traktowac[niektore rzeczy mozna przerobic na terapii i funkcjonowac normalnie, zamiast isc na latwize i lykac tabsy]. Moga tez 'trwale' pomoc/zaszkodzic. Wystarczy spojrzec na problemy seksualne po SSRI, tak samo jak anhedonie po SSRI[nie kazdy to ma, ale chyba kazdy kogo to trafia, zostaje mu to na dlugo, dopoki nie odkreci negatywnych skutkow zazywania SSRI].

Kolejnym przykladem[akurat podam swoj - dwa poprzednie tez sie w sumie mnie tycza, aczkolwiek nie jestem wyjatkiem], jest pozbycie sie lękow - bralem fluoksetyne przez 6miechow i pozbylem sie[wszystkich tych trzech rzeczy - erekcji/libido, emocji oraz lękow]. Minelo juz kolejne pol roku, a efekty nie znikaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricah, no wiesz nie stworzyli idealnego leku na wszystkie bolączki,

Wystarczy spojrzec na problemy seksualne po SSRI, tak samo jak anhedonie po SSRI
coś za coś, no ale czego oczekiwać po prochach które tylko nas ćpają, leki robią z nas małpki, programujemy się sami, patrzymy z innej perspektywy na problem już bez tej całej otoczki emocjonalnej, (czyli jak czujemy to jesteśmy ludźmi, a jak nie to kim jesteśmy :>) pozwala to nam znaleźć inne rozwiązanie może czasami niekonwencjonalne, a w rezultacie żyjemy tylko w sztucznie stworzonej, wyimaginowanej nadziei że wreszcie się coś odmieni.

Mózg-Pain, ave

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×