Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Paganini: Uczeń diabła - pod względem muzycznym arcydzieło, ale niestety fabuła znacznie obniża wartość filmu jako całości. Szkoda.

 

-- 18 lis 2014, 19:54 --

 

Lucy - świetna produkcja. Co prawda jest trochę podobna do Jestem Bogiem, ale warto moim zdaniem obejrzeć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, widziałam w końcu interstellar i muszę przyznać, że spoko. Oczywiście, jak ktoś ma mało przesuwalny margines tolerancji na napakowane rzewnymi monologami poprzeplatanymi z dziarsko-żenującymi tekstami (w momentach kulminacyjnych) amerykańskie filmy, to niech odpuści. Choć procentowo było tego i tak duuużo mniej niż w beznadziejnej wg mnie grawitacji, której jedynym plusem były już tylko kosmiczne widoki w 3d (film tak słaby, że nie mogę sobie za nic przypomnieć nawet zarysu fabuły, po co ona w ten kosmos poleciała i czemu/jak/po co wróciła, pamiętam tylko kosmos i tandetne podrywy kluneja, jego uśmiechnięta mordę za szybą statku kosmicznego). I faktycznie lepiej zobaczyć to w kinie, bo niektóre krajobrazy naprawdę robią wrażenie i to film z gatunku tych, co się po prostu nie godzi oglądać na kompie. Oczywiście ta cała fizyka chyba mocno przerysowana, momentami tak absurdalnie, że zapominałam o wzruszeniu tylko wywracałam oczami, ale kino to właśnie mają być piękne bajki pozwalające zapomnieć na moment o nerwicy :D Fajnie jakby ktoś się jeszcze wypowiedział a propos filmu, ciekawa jestem opinii, bo nie wiem, na ile to wszystko zasadne, a na ile po prostu paląca miłość do mcconaughey'a od czasu obejrzenia true detective (dokładnie ta sama zresztą maniera gry)... Coś jak z avatarem, niby kit, a jednak hit i wspominanie filmu przez tydzień :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe bo na filmwebie recenzent napisal, ze po tym filmie doceni sie grawitacje, wgl strasznie zbesztal interstallera m.in. za newageowską propagadnę, ale i tak sobie wypozycze.

grawitacja mnie akurat zafascynowala, pamietam, ze zaraz po obejrzeniu sciagnalem sobie symulator statku kosmicznego na pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypożyczaj, do kina :D Chyba czytałam tę pseudointelektualną celem dowartościowania się przez autora recenzję :D I nie mogłam zrozumieć jak komuś się mogła podobać bardziej grawitacja, dalej nie mogę. Inter to jest naiwna, ale i piękna opowiastka, nic nie szkodzi się zrelaksować w kinie te 3 godziny. A z grawitacji chciałam wyjść i czułam zażenowanie po seansie. Fajny kosmos to pewnie można zobaczyć w filmie dokumentalnym bez tej całej otoczki holiłudzkiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mnie kina i inne zaludnione miejsca nie wplywaja relaksujaco ;) ale postaram sie chociaz na tv obejrzec a nie na lapku.

no grawitacja to glownie piekne widoki, ale mnie sie podobal jeszcze motyw improwizorki, alienacji, walka popedu smierci z popedem zycia i ładnie ukazana obojetnosc przyrody.

 

a propos smutnych filmow to The Luv 2012 jeszcze oglądałem, wprawil mnie w posepny nastroj, nie dając w zamian nic ciekawego, wiec nie polecam raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedyne, co mnie właśnie w grawitacji ujęło, dobrze ukazana surowość i ogrom kosmosu i motyw popjerdolenia z powodu izolacji

 

A dla mnie wyznacznikiem tego, czy film jest coś wart albo nie, jest to czy dostaję ataków paniki, co jest u mnie normą w kinie/teatrze. Tutaj 3 godziny na pełnym luzie bez potrzeby upuszczenia pęcherza, więc film się sam poleca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zebrec

Boski, Dustin Hoffman mając wtedy 30tkę z kawałkiem grał dwudziestokilkulatka - nie za bardzo wyglądał na te 20 kilka.

Hello darkness my old friend...

@kupmitrumne

Ooo, też świetny film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×