Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

cyklopka, ja ogólnie gustuje w literaturze obyczajowej, a katarzyna Michalak jest swietna, ciekawie pisze, dużo się dzieje ja szczerze polecam ;)detektywmonk, nie czytałam, ale to prede mną, ja dostaje w księgarni zawsze znizke 5 zl na ciastko mam swoja ulubiona ksiegarenke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyklopka, ja ogólnie gustuje w literaturze obyczajowej, a katarzyna Michalak jest swietna, ciekawie pisze, dużo się dzieje ja szczerze polecam ;)detektywmonk, nie czytałam, ale to prede mną, ja dostaje w księgarni zawsze znizke 5 zl na ciastko mam swoja ulubiona ksiegarenke

Ja bym też chciał dostawać ciastko,najlepiej czekoladowe :mrgreen: ale Michalak wypożyczam z biblioteki,a tam nikt mi nie daje ciastek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nagość życia. Opowieści z bagien Rwandy" Hatzfeld

 

Wstrząsające relacje ocalałych z ludobójstwa w Rwandzie. Cieżko czytać o takich okropnościach, ale takie książki powinno się przerabiać w szkole. Czytał ktoś może "Dzisiaj narysujemy śmierć" Tochmana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczęłam czytać ostatnio "Miniaturzystkę" Jessie Burton, zapowiada się bardzo dobrze.

Amsterdam, XVII w, jest klimatycznie, tajemniczo i z dobrym tłem historyczno-obyczajowym

no i dodatkowo to dość opasła powieść więc na takie długie jesienne wieczory idealna.

 

kiedyś czytałam z ogromną przyjemnością, teraz od lat nie trafiłam na książkę, która by mnie wciągnęła do swojego świata. i trochę przypomniałam sobie o tej przyjemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dzisiaj 8 książek, co kosztawało mnie około 230 zł.

 

"Psychologia wojny. Strach i odwaga na polu bitwy" Murray

"Einstein. Jego życie, jego wszechświat" Isaacson

"Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak" Hugo-Bader

"On wrócił" Vermes

"Człowiek w poszukiwaniu sensu" Frankl

"Muhammad Ali" Hauser

"Obłęd ' 44" Zychowicz

"Wszyscy ludzie prezydenta" Woodward, Bernstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joe Ambercrombie Bohaterowie-dla fanów fantasty,bez ogrów i smoków.Za to z dużo ilością walk.

Nora Roberts Prawdy I Zdrady-dla mnie romans z wątkiem,kryminalny.Lecz bez rewelacji.

David Schickler Pocałunki na Manhattanie-zbiór opowiadań,o mieszkańcach Nowego Jorku.

Andrzej Dziurawiec Bastard-mocny kryminał,rodem z Polski.Morderstwa na tle rasowym,dobrze się czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłam właśnie czytać Braterską więź N. Roberts. Książka niewymagająca myślenia. W sam raz na odpoczynek po nauce.

Teraz po raz drugi zamierzam przeczytać Po zmierzchu H. Murakamiego.

We wtorek lub środę może wybiorę się na jakieś książkowe zakupy... :105:

 

-- 30 lis 2014, 15:20 --

 

Czytał ktoś może Hrabinę R. Johns? Zastanawiam się nad kupnem tej książki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, z tego co pamiętam to czytałam Nigdziebądź i chyba coś jeszcze, ale fantasy pochłaniałam jak byłam młodsza, jakieś parę lat temu, więc zbyt szczegółowo już nie pamiętam książek tego autora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, z tego co pamiętam to czytałam Nigdziebądź i chyba coś jeszcze, ale fantasy pochłaniałam jak byłam młodsza, jakieś parę lat temu, więc zbyt szczegółowo już nie pamiętam książek tego autora.[/qT

Też znam,ale czytałem też Koralina i Księga Cmentarna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×