Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

warrior11, bo u niektórych osób w tym u mnie, branie leków a nie branie jest wyborem pomiędzy dżumą a ebolą. Nie spotkałem jeszcze na swojej drodze leku, który by pomagając na jedno nie szkodził na drugie. Wyjątek benzo, ale rośnie tolerka. Dupa, dupa i jeszcze raz dupa, ale alternatywy nie mam. Jak się ma lekką bądź średnią depresję SSRI pomogą. Jak ciężką, to wszystko przypomina rosyjską ruletkę: wiesz, że każdy ruch może Cię pogrążyć, ale musisz w to grać. Nie masz wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami,

Ja to wszystko rozumiem,ale też widzę,jaką pułapką jest jest lekomania,obserwuję to u wielu osób,również na tym forum..ludzie długotrwale biorący leki psychotropowe często męczą się,źle się czują na tych lekach,zmieniają je,co chwilę,ale też nie są w stanie się od tej chemii uwolnić..przypomina to błędne koło,z którego naprawdę trudno jest wyjść..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenla bardziej miazdzy sfere seksualna, na paroksetynie sie chce ostro, ale ciezko z dojsciem, za to na wenli wogole o sex nie mysle, jakby /cenzura/ nie istnial hehe, /cenzura/ zapilem kroplami zolodkowymi zolpidem, w bani mi sie fajnie zrobilo haha :twisted:

 

To prawda na wenli znieczulenie totalne,tak jakbyś tam nic miał nie czuć w ogóle sfery seksualnej, zero popędu pisior jedynie służy do sikania.Tak jakby ktoś ci odebrał całą seksualność i wykastrował z tych uczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic chyba nie brałeś klomi nie wiesz co to skutki uboczne albo innych starszych antydepów.

no nie wiem, zgaduje, potliwość?MDR18.gif

 

Nie na przykład to że można z wysiłku po klomi zemdleć i mieć poważne kłopoty z sercem a na potliwość znalazłeś sobie pretekst żeby się przypierdalać i będziesz drążył już ci wyjaśniłem ja, nobody że nie każdemu uśmiecha się lanie potu ze łba do jedzenia,na meble,po spacerze po wyjeździe gdzieś zmienianie co chwilę koszulki.Przy lekkim wysiłku mieć ciągle mokrą głowę nie ważne czy ludziom obok jest zimno czy gorąco z człowieka się leje.My już skończyliśmy a ty dalej drążysz.Pierdolnij się łeb serio powinno pomóc lepiej niż leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a idze idze, mialem na niektorych SSRI tez nasiloną potliwość i jakoś żyłem, odstawialem przez duzo powazniejsze problemy, jakbym przez cos takiego za kazdym razem robil larmo wszedzie dookola to bym chyba zadnego leku nie mogl brac bo na kazdym cos jest co teoretycznie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale potliwość po SSRI to jest ogromny problem. Wiesz z jakiego powodu? Z takiego, że nie możesz normalnie pracować. Wyobrażasz sobie spotykać się z Klientami kiedy jesteś przesiąknięty potem a ręki nie podasz, bo fontanna się leje? Koszulka mokra, cały w plamach. Co innego jak sobie jesteś studentem czy siedzisz w domu, to możesz przeboleć, ale nie gdy musisz jeździć samochodem, spotykać się z Klientami i reprezentować firmę. Oczywiście, że poważniejszym ubokiem jest wzrost depresji czy lęków, ale z fizycznych nie ma nic gorszego niż basen z ciała po SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale potliwość po SSRI to jest ogromny problem. Wiesz z jakiego powodu? Z takiego, że nie możesz normalnie pracować. Wyobrażasz sobie spotykać się z Klientami kiedy jesteś przesiąknięty potem a ręki nie podasz, bo fontanna się leje? Koszulka mokra, cały w plamach. Co innego jak sobie jesteś studentem czy siedzisz w domu, to możesz przeboleć, ale nie gdy musisz jeździć samochodem, spotykać się z Klientami i reprezentować firmę. Oczywiście, że poważniejszym ubokiem jest wzrost depresji czy lęków, ale z fizycznych nie ma nic gorszego niż basen z ciała po SSRI.

 

Dobrze prawisz :P Pozdro dla normalnych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale potliwość po SSRI to jest ogromny problem. Wiesz z jakiego powodu? Z takiego, że nie możesz normalnie pracować. Wyobrażasz sobie spotykać się z Klientami kiedy jesteś przesiąknięty potem a ręki nie podasz, bo fontanna się leje? Koszulka mokra, cały w plamach. Co innego jak sobie jesteś studentem czy siedzisz w domu, to możesz przeboleć, ale nie gdy musisz jeździć samochodem, spotykać się z Klientami i reprezentować firmę. Oczywiście, że poważniejszym ubokiem jest wzrost depresji czy lęków, ale z fizycznych nie ma nic gorszego niż basen z ciała po SSRI.

 

Dobrze prawisz :P Pozdro dla normalnych :P

Pozdro dla nie zapoconych :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że akurat ten ubok nie przechodzi z czasem np. po dwóch tygodniach.Tylko zostaję przez cały okres leczenia.Wiecie co jest ciekawe akurat przy sertralinie.Sertralina działa tonizująco na układ współczulny przejawiający się m.in. osłabieniem aktywności neuronów noradrenergicznych i gdy ktoś poci się np. na tle nerwowym to po tym leku to przechodzi.Jak byłem nastolatkiem czasem pociłem się z nerwów a po sertralinie nie był sytuacji stresowej w której zakręciło by mi się w głowie,pocił bym się,kołatania serca czy inne objawy somatyczne.Akurat na nerwice bardzo dobry lek.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×