Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

9. dzień na sercie.

Można w zasadzie powiedzieć, że tydzień miałem wyjęty z życiorysu.

Wszystkie spotkania musiałem przełożyć na bliżej nieokreślony termin (tłumaczyłem się niespodziewanymi sytuacjami osobistymi i potrzebuje ok. 2 tygodni). Niestety, ale uboki miałem kiepskie: zalany potem (przesiąkałem cały od góry do dołu), sraczka (laremid <3), piekielna bezsenność, w cholerę nieprzyjemne pobudzenie i napięcie psychicznie (mniej więcej podobne jak przy odstawce Xanaxu). Uniemożliwiło mi to pracę (nawet siedzenie przy kompie). Nawet nie mogłem się skupić 15 minut na oglądaniu telewizji. Na szczęście wszystko zdecydowanie i nagle odchodzi na bok. Niemal z dnia na dzień. Już z górki powinno być. Mam mega kopa z samego rana od kilku dni. O 4 rano jestem wyspany i naładowany. Wcześniej nie miałem siły się zwalić z łóżka i kisiłem ogóra do 9 (a wstawałem, bo musiałem), a cały dzień czekałem tylko na to, aby był wieczór i iść spać. Serta spowodowała odwrócenie sytuacji - nie chcę łóżka ani nie chcę myśleć o spaniu.

 

I co to bardzo mi się rzuciło oczy (bardzo subiektywnie) na sercie. Czas spowolnił. Doba trwa 48h. Może to kwestia tego, że na mianserynie człowiek był stłumionym warzywkiem i percepcja czasu była zaburzona przez zamulenie i życie spie***ło między palcami nieprawdopodobnie szybko. Chyba, że sama serta "otworzyła" tak umysł. Też chętniej sobie bezinteresownie zagaduje do ludzi.

 

Podsumowując: energia x 100, aktywizacja x 100, elokwencja x 100. W końcu chyba przełom w moim leczeniu i zanosi się na najlepszą decyzję w sprawie włączenia serty. Psychicznie też już o niebo lepiej, ale jak dalej ma być jeszcze lepiej to git majonez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9. dzień na sercie.

Można w zasadzie powiedzieć, że tydzień miałem wyjęty z życiorysu.

Wszystkie spotkania musiałem przełożyć na bliżej nieokreślony termin (tłumaczyłem się niespodziewanymi sytuacjami osobistymi i potrzebuje ok. 2 tygodni). Niestety, ale uboki miałem kiepskie: zalany potem (przesiąkałem cały od góry do dołu), sraczka (laremid <3), piekielna bezsenność, w cholerę nieprzyjemne pobudzenie i napięcie psychicznie (mniej więcej podobne jak przy odstawce Xanaxu). Uniemożliwiło mi to pracę (nawet siedzenie przy kompie). Nawet nie mogłem się skupić 15 minut na oglądaniu telewizji. Na szczęście wszystko zdecydowanie i nagle odchodzi na bok. Niemal z dnia na dzień. Już z górki powinno być. Mam mega kopa z samego rana od kilku dni. O 4 rano jestem wyspany i naładowany. Wcześniej nie miałem siły się zwalić z łóżka i kisiłem ogóra do 9 (a wstawałem, bo musiałem), a cały dzień czekałem tylko na to, aby był wieczór i iść spać. Serta spowodowała odwrócenie sytuacji - nie chcę łóżka ani nie chcę myśleć o spaniu.

 

I co to bardzo mi się rzuciło oczy (bardzo subiektywnie) na sercie. Czas spowolnił. Doba trwa 48h. Może to kwestia tego, że na mianserynie człowiek był stłumionym warzywkiem i percepcja czasu była zaburzona przez zamulenie i życie spie***ło między palcami nieprawdopodobnie szybko. Chyba, że sama serta "otworzyła" tak umysł. Też chętniej sobie bezinteresownie zagaduje do ludzi.

 

Podsumowując: energia x 100, aktywizacja x 100, elokwencja x 100. W końcu chyba przełom w moim leczeniu i zanosi się na najlepszą decyzję w sprawie włączenia serty. Psychicznie też już o niebo lepiej, ale jak dalej ma być jeszcze lepiej to git majonez.

 

Heheheh dokładnie tak samo reagowałem na początki brania sertraliny po miesiącu wszystkie objawy depresji,nerwicy odeszły w siną dal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzytkownik, to super, że działanie leku jest w ten sposób u Ciebie widoczne. Jeśli tak działa na Ciebie 50 mg. to Ci na prawdę zazdroszczę. Oby ten stan trwał jak najdłużej. Ja jestem już 15 dzień na sertralinie i nadal rano nie chce mi się wstać z łóżka, rano spadki nastroju, w ciągu dnia duże lęki, chcę przeczekać jeszcze parę dni i zwiększam dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, czyli lek miałabym na ponad trzy miesiące, no to jeszcze się kala. A czy Ty to może zażywałeś albo planujesz?

 

 

Meg 1985 tak zażywam do porannej kawy już koło 3 lat z przerwami , planuję również zażywac i będę zażywał jeszcze bardzo długo . Lek znakomity na dopaminkę, to co sobie będe żałował. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, jasne, jeśli jesteś zadowolony, to pewnie, bierz leki. Ale jak pewnie zauważyłeś biorąc pod uwagę to co pisze uzytkownik, podobny stan można uzyskać na samej Sertralinie:) Oj zazdroszczę chłopakowi, u mnie nie jest tak kolorowo. Może dlatego, że biorę Mirtę na noc. Ale ona powinna chyba pomóc, a nie szkodzić no nie? U mnie sertra spowodowała jedynie większą śmiałość w stosunku do obcych ludzi i to jest fajne,chętniej z nimi rozmawiam, ale lęki, złe samopoczucie w ciągu dnia i natrętne myśli nadal pozostały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani,biorę sertrę trzy tygodnie, jest nieźle, czuję jej działanie, ale lęki są nadal i nie wiem co zrobić. Za tydzień jadę na krótkie wakacje i niestety czeka mnie lot samolotem. Strasznie nie lubię latać, a teraz, po tej katastrofie malezyjskiego samolotu, mam tą tragedię cały czas przed oczami. Co robić, zwiększyć Sertrę od razu do 100, czy może do 75 mg. Z lekarzem już w ciągu tego tygodnia się nie spotkam....nie wiem właśnie co zrobić.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani,biorę sertrę trzy tygodnie, jest nieźle, czuję jej działanie, ale lęki są nadal i nie wiem co zrobić. Za tydzień jadę na krótkie wakacje i niestety czeka mnie lot samolotem. Strasznie nie lubię latać, a teraz, po tej katastrofie malezyjskiego samolotu, mam tą tragedię cały czas przed oczami. Co robić, zwiększyć Sertrę od razu do 100, czy może do 75 mg. Z lekarzem już w ciągu tego tygodnia się nie spotkam....nie wiem właśnie co zrobić.....

 

Zwiększ do 100mg z tego co pamiętam to ja nie miałem ubocznych jak zwiększyłem a jak zwiększyłem to poczułem pełne działania o 50% większe niż na 50mg.Jeśli będzie to może lekkie pobudzenie góra 2 w najgorszym wypadku 3 dni.Tylko ja po miesiącu zwiększyłem ewentualnie zwiększ do 75mg to mała zmiana a może zadziała lepiej.Jak nie to zwiększ do 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani,biorę sertrę trzy tygodnie, jest nieźle, czuję jej działanie, ale lęki są nadal i nie wiem co zrobić. Za tydzień jadę na krótkie wakacje i niestety czeka mnie lot samolotem. Strasznie nie lubię latać, a teraz, po tej katastrofie malezyjskiego samolotu, mam tą tragedię cały czas przed oczami. Co robić, zwiększyć Sertrę od razu do 100, czy może do 75 mg. Z lekarzem już w ciągu tego tygodnia się nie spotkam....nie wiem właśnie co zrobić.....

 

Zwiększ do 100mg z tego co pamiętam to ja nie miałem ubocznych jak zwiększyłem a jak zwiększyłem to poczułem pełne działania o 50% większe niż na 50mg.Jeśli będzie to może lekkie pobudzenie góra 2 w najgorszym wypadku 3 dni.Tylko ja po miesiącu zwiększyłem ewentualnie zwiększ do 75mg to mała zmiana a może zadziała lepiej.Jak nie to zwiększ do 100.

Skoro odczulas dzialanie w tak krotkim czasie to ja bym nic nie zwiekszal, bo to nie pomoze od razu, a po co cos zmieniac skoro jest dosc dobrze, wez benzo doraznie na godzine przed lotem i to ci pomoze najlepiej i najszybciej, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę wenlę i odczuwam po niej senność

a powiem Ci ,że ja też coś za często senny chodzę , a spać to bym mógł i mógł . Nie wiązałem tego z Wenlą , bo zawsze jakiś speedowy mi się ten lek wydawał . Dzisiaj po 36 dniach przerwy wziąlem 10 metylo do Wenli i normalnie nie poczułem najmniejszego walnięcia . Jutro nie biorę wenli samo Metylo i wtedy obadam skąd to sie bierze , czy faktycznie Wenla ma tak paradoksalne działanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej :) mam pytanie do dziewczyn :) bierze któraś z was sertraline na silmy pms? 2 tygodnie przed każdą miesiączką czuję się strasznie psychicznie jakieś głupie myślenie typu myśli samobójcze i ogólne złe psychiczne samopoczucie taki ciężar psychiczny..

czytałam w necie że sertralina podobno dziala dobrze na pms a zwlaszcza zoloft

wie któraś coś o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim, mam kolejne pytanie:) O której zazwyczaj bierzecie sertrę? Czy można brać ją niekoniecznie wcześnie rano?

I jeszcze mam tego typu problem, że biorę codziennie rano hormon na niedoczynność tarczycy. I muszę go brać zawsze na czczo, 30 min. przed posiłkiem. I nigdy nie wiem kiedy wziąć sertrę a kiedy hormon. Najczęściej biorę jedno po drugim od razu, a po 30 min. jem śniadanie, ale nie wiem, czy te dwa leki można brać razem. Nie spytałam lekarza, ale może wśród forumowiczów jest ktoś z niedoczynnością:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985, z reguły jest tak że lepiej wziąć ją wcześniej, zwłaszcza jak zaczynasz ją brać na początku, ponieważ może być tak że gdy weźmiesz ją później, będziesz mieć problemy z zaśnięciem. Z tego co wiem sertralinę można brać niezależnie od posiłku ( o ile dobrze pamiętam), ale przeczytaj ulotkę w celu dokładniejszych informacji jak to się ma z jej braniem. Ja mam problemy z wątrobą więc biorę ją rano po posiłku ( lub w trakcie). Z hormonami to nie wiem. A długo bierzesz hormony na tarczycę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minie ta potliwość po setralinie? pamiętam jak brałem ją rok temu i nie pociłem się tak jak teraz :/

 

A ile miałeś przerwę w nie braniu sertry?

 

-- 05 sie 2014, 15:33 --

 

minie ta potliwość po setralinie? pamiętam jak brałem ją rok temu i nie pociłem się tak jak teraz :/

 

A ile miałeś przerwę w nie braniu sertry?

 

Tzn przerwę w jej braniu? sory już sam nie wiem co piszę :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×