Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku jeden raz Zoloft bardzo zaszkodził - dobił całkowicie, z łóżka nie byłem w stanie wstać.

Potem, niecały rok później jak zacząłem brać - lek nie zaszkodził... dawał taki pozytywny napęd, nie działo się nic złego. Po miesiącu przestałem brać, a dobry stan utrzymał się przez 4 miesiące. Także lek mi bardzo pomógł w pewnym etapie życia, a pewnym prawie zniszczył studia.

Jako jedyny zadziałał zdecydowanie pozytywnie na nastrój..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

devnull, a czemu przez sertrę bierzesz więcej środków przeciwbólowych? jakiego typu masz bóle?

 

-- 09 sie 2014, 11:41 --

 

nobody25, i co, prbowae brać sertrę wieczorem? I jakie wnioski?

 

Ja wczoraj wzięłam wieczorem razem z mirtą i chyba tak będę teraz robić. Jest to znacznie wygodniejsze, nie trzeba budzić się wcześnie rano żeby wziąć sertrę, także ja zostaję przy braniu obu leków na noc:) Ciekawa jestem tylko, czy jak zwiększę dawkę sertry do 100 mg. to czy nadal będę mogła brać ją wieczorem, bo taka dawka to już może pobudzać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985, wziąłem wieczorem, ale efekt był dokładnie taki jak przypuszczałem. Czyli zerowy. Dosłownie nic nie czułem, jak bym wziął placebo. Zacząłem brać ją znowu rano, z każdym dniem przymulenie przychodzi ale jest coraz mniejsze. Ty masz fajny mix :), niestety ja na takim tyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16. dzień na sercie. Powiem krótko. Ogień. Dzisiaj od rana jeżdżę na rolkach naładowany pozytywnie, upał, wszyscy zmęczeni marudzą, a mi już nic nie przeszkadza. Kask, rękawiczki i w drogę.

W ostatnich dniach męczyło mnie jeszcze zgrzytanie zębami jako skutek uboczny, ale już prawie zeszło. Z tego wszystkiego tylko potliwość została, co jest uciążliwe.

Z każdym dniem doładowanie rośnie. Psychiczne i fizyczne.

 

Jedynie problem ze snem dalej mam i dalej podjadam zopiklon, czasem pół, czasem całą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo źle. Coś jak przy odstawce Xanaxu. Myślałem, że oszaleję i z 4-5 razy chciałem przerwać.

Cały ten okres praktycznie miałem zamknięte biuro i starałem się jakoś wyciszyć. Jeszcze nie czuje się w pełni w porządku, ale jest mega skok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, miałam zdać relację z brania sertry i mirty razem na noc, więc piszę:)

 

hmm....największy plus brania tych leków razem na noc, to wygoda, nie trzeba rano pamiętać, że są jakieś leki do wzięcia.

 

Ale rano mam ogromny problem z dobudzeniem, dziś dzwonił mi budzik, a ja go wyłączam i spałam dalej, tylko, że jak biorę sertrę rano, to też tak mam i wydaje mi się, że to zasługa mirty.

 

I co jeszcze zauważyłam, gdy biorę sertrę razem z mirtą na noc, to zanika to przyjemne uczucie senności i przymulenia, jakie wywołuje mirta, zawsze godzinę po wzięciu tabletki. Teraz gdy biorę te dwa leki na noc, tego uczucia nie ma i nie chce mi się za bardzo spać.

 

Mam wrażenie, że miałam lepszy nastrój, gdy brałam sertrę rano.

 

-- 10 sie 2014, 12:47 --

 

16. dzień na sercie. Powiem krótko. Ogień. Dzisiaj od rana jeżdżę na rolkach naładowany pozytywnie, upał, wszyscy zmęczeni marudzą, a mi już nic nie przeszkadza. Kask, rękawiczki i w drogę.

 

 

To niesamowite, co może zdziałać jedna malutka biała tableteczka:) oby tak dalej:)

Biorę taką dawkę jak Ty, 50mg. ale u mnie aż takiego powera nie ma. Przede wszystkim nie mogę się dobudzić, żeby wstać z łóżka, a u Ciebie nie ma z tym żadnego problemu. Chyba czas podnieść dawkę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, jakie leki masz na myśli? może jak zwiększę dawkę, to z tym dobudzaniem będzie lepiej....

 

-- 10 sie 2014, 21:56 --

 

nobody25, spróbuję od jutra, już prawie miesiąc jestem na 50 mg. A dodatkowo chcę się wspomóc benzo, bo to lek idealny na lęki.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, jakie leki masz na myśli? może jak zwiększę dawkę, to z tym dobudzaniem będzie lepiej....
'

Nie bedzie lepiej raczej po zwiekszeniu dawki

 

U mnie jest ;).

 

Mam problem. Otóż psychiatra powiedziała że przy Zotralu mogę trochę alkoholu wypić, a ze teraz biorę Sertagen to nie wiem :bezradny: .

W sumie już prawie zostałam abstynentką.

 

Różnica polega na tym że w ulotce Zotralu pisze:

W trakcie stosowania leku Zotral należy unikać spożywania alkoholu.

 

A w ulotce Sertagenu:

W trakcie stosowania leku Sertagen nie należy spożywać alkoholu.

 

Unikać, a nie spożywać to chyba nie to samo? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma imho większego sensu podbijanie sertraliny powyżej 50 mg, ktoś tu kiedyś napisał o badaniach, które wskazywały na najlepsze działanie dawek 50 lub 200 i słabsze pośrednich, zgadzam się z tym, albo w zasadzie jestem zdania, że jakiej dawki nie weźmiesz to się do niej psrzystosujesz szybko i nie doznasz poprawy, pewnie dużo większe znaczenie ma czas brania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czwartku jestem na sertrze 50mg dam jej szansę po miesięcznej separacji w końcu nasz związek trwał 2,5 roku choć nie była już taka fajna jak na początku i myślałem że już mnie nie chcę więc wolałem ją rzucić pierwszy.Wiem że miesiąc to mało żeby się zmieniła ale może mnie rozkocha na nowo jak zacznie dobrze działać.Fajna jest bo nie mam wcale skutków ubocznych może lekko się pocę w jej towarzystwie(ale nie jest to uciązliwe jak przy esci i citalu). i mnie pobudza ale pożyjemy z miesiąc zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.Wolę być mocniej pobudzony,mieć więcej motywacji i czekać na działanie przeciwlękowe sertry niż zamulać się paro i w przyszłości tyć dodatkowo.Mógłbym sobie już podwyższyć do 100 ale może po czasie nawet 50mg zadziała.Choć boję się że nie zadziała tak jak 2 lata temu na początku brania w kńcu przez ten czas organizm się przystosował, a nie brałem jej teraz tylko miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reiben, ale ludzie tutaj pisali, że zwiększając dawkę z 50 do 100mg. odczuwali dwukrotnie większą poprawę, tzn. że wszystko się zmieniło na lepsze, że lepsze było samopoczucie i mniejsze zamulenie i mniejsza potrzeba snu/ Pewnie nie pozostaje mi nic innego jak wypróbować na sobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×