Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Ale potliwość po SSRI to jest ogromny problem. Wiesz z jakiego powodu? Z takiego, że nie możesz normalnie pracować. Wyobrażasz sobie spotykać się z Klientami kiedy jesteś przesiąknięty potem a ręki nie podasz, bo fontanna się leje? Koszulka mokra, cały w plamach. Co innego jak sobie jesteś studentem czy siedzisz w domu, to możesz przeboleć, ale nie gdy musisz jeździć samochodem, spotykać się z Klientami i reprezentować firmę. Oczywiście, że poważniejszym ubokiem jest wzrost depresji czy lęków, ale z fizycznych nie ma nic gorszego niż basen z ciała po SSRI.

jest od cholery preparatów w aptekach hamujących potliwosć,zarówno miejsccowo jak i na powierzchni całego ciała jezeli to juz tak bardzo duzy problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale potliwość po SSRI to jest ogromny problem. Wiesz z jakiego powodu? Z takiego, że nie możesz normalnie pracować. Wyobrażasz sobie spotykać się z Klientami kiedy jesteś przesiąknięty potem a ręki nie podasz, bo fontanna się leje? Koszulka mokra, cały w plamach. Co innego jak sobie jesteś studentem czy siedzisz w domu, to możesz przeboleć, ale nie gdy musisz jeździć samochodem, spotykać się z Klientami i reprezentować firmę. Oczywiście, że poważniejszym ubokiem jest wzrost depresji czy lęków, ale z fizycznych nie ma nic gorszego niż basen z ciała po SSRI.

jest od cholery preparatów w aptekach hamujących potliwosć,zarówno miejsccowo jak i na powierzchni całego ciała jezeli to juz tak bardzo duzy problem

 

Takie preparaty nie zahamują pocenia po SSRI nie ma bata jak ktoś się poci od tak to może pomogą.Ale jeśli to jest skutek uboczny leku to tego typu preparaty nic nie zdziałają.Przykładowo perspi block kiedyś jak byłem nastolatkiem to się mocniej pociłem od hormonów wieku dorastania to taki perpsiblock nawet pomógł.Ale to z wiekiem przeszło.Próbując teraz z ssri to tak jakby depresje melisą leczyć bez szans ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj minął tydzień od wznowienia sertraliny rano zwiększyłem do 100mg jeśli do końca sierpnia nie ruszy kombinuję dalej.Jest ta przewaga że nie mam żadnych ubocznych tam jakbym jej wcale nie odstawił.Nie brałem miesiąc a teraz zaczynając od nowa nie czuję wchodzenia na lek i żadnych z tym związanych dolegliwości.Trochę szkoda bo gdyby były uboczne jak na początku, miał bym większą nadzieję że zadziała od nowa na depresje jak 2,5 roku wcześniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, ty nie rozumiesz o co chodzi widzę. To nie jest potliwość na skraju przebiegnięcia kilku kilometrów w bluzie latem. To jest coś znacznie gorszego. A perpsiblock jest gównem na skraju placebo

 

-- 14 sie 2014, 20:22 --

 

Chada, po tygodniu zwiększasz do 100 ? dobry jesteś :P ja bym chyba po takim czasie zwariował. Sertra to silny lek, bynajmniej dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, ty nie rozumiesz o co chodzi widzę. To nie jest potliwość na skraju przebiegnięcia kilku kilometrów w bluzie latem. To jest coś znacznie gorszego. A perpsiblock jest gównem na skraju placebo

 

-- 14 sie 2014, 20:22 --

 

Chada, po tygodniu zwiększasz do 100 ? dobry jesteś :P ja bym chyba po takim czasie zwariował. Sertra to silny lek, bynajmniej dla mnie.

 

 

Dokładnie na citalopramie chodziłem cały czas z mokrą głową gdy się umyłem i wyszedłem zaraz się spociłem bo mycie powoduję ruch więc po 20 minutach byłem tak mokry jak wcześniej w wannie.Do tego po citalopramie był straszny dziwny zapach od tego przy escitilu już ten pot tak nie śmierdział ale wystarczyło się przejść po domu i plecy mokruśkie jadąc samochodem wszystkie szyby otwarte,szyberdach a dupa spocona i każdy ruch powodował mokre plecy a spacer kapanie potu z czoła i nosa :mrgreen: Do tego jestem nerwicowcem i wszystko co nie od choroby a od leków mnie wkurwia ,po pierwsze to leki nie powinny szkodzić.

 

Sertra może silny lek ale gdybym zwiększył nawet w pierwszym tygodniu do 150mg to lekko by mnie pobudziło i tyle.Zna ten lek mój organizm przez 2,5 roku się przy zywaczaił do tej substancji i działa jak ziółka.Wiem czego się spodziewać po niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz po 3 tygodniach była już poprawa nastroju,większy napęd,uśmiech na ryju taki :lol:.Po miesiącu zaczęła działać na lęki tak że mogłem spokojnie książkę przeczytać nie pędziło tak szybko wszystko,brak napięcia,rozdrażnienia.Pełny efekt był po 3 miesiącach.Z tym że ja brałem sertre wraz z dwoma stabilizatorami nastroju Lamotryginą i Depakiną która mocno wzmacnia działanie SSRI bo miałem podejrzenie Chad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, mnie sie to jeszcze pojawia, głownie rano albo w sytuacjach stresujących, kttórych ostatnio mam bardzo wiele zgtowoanych przez pewne osoby z rodziny. W ogóle przez to nie mam przyjemnosci ani z pracy ani codziennych czynnosci, wszystko robie na siłę.

A jakie leki teraz bierzesz, bo ja wchodze teraz na paroksetyne, narazie jestem na dawce 10mg, ale mam brac 20mg, choc przy mojej chorobie to napewno bede musiala brac wiecej. Mam tylko nadzieje, ze paroksetyna mi pomoze, bo juz jestem zmeczona tym ciaglym szukaniem leku,który zadziała. A w praktyce albo nie działa wcale albo przez krótki czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tianeptyne biore i czasem do tego amisulpiryd bo inne silniejsze mi mocne skutki uboczne dawały, co do paro to wlasnie probowalem ostatnio dołożyć do tianeptyny ale po 3 dniach nie dałem rady wytrzymać zamulenia i musialem odstawic, to samo mam z lekami, nawet jak po jakims było dobrze to było to tylko chwilowe i albo przestawał działać albo po poł roku np potrafił zaczać dawać takie skutki uboczne ze nie dało rady brać dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chada, i czemu przestałeś brać depakinę? Bo rozumiem, że kiedyś, gdy sertra przestała działać, to już było na etapie po odstawieniu depakiny?

 

Zgadza się.Dlatego że mieściłem się już tylko w jedne spodnie miałem taką opnę na brzuchu że było ją na plecach widać.Mieli bekę ze mnie że mi brzuch na plecach rośnie :mrgreen: Ręce się trzęsły jak staremu pijakowi,do tego pamięć zerowa bo tak działa połączenie dwóch leków przeciwpadaczkowych kwas walproinowy i lamotrygina.Do tego bardzo słaba koncentracja,zmęcznie po depakinie.Do tego wpadłem wtedy w jakąś hipomanie więc wolałem już przestać brać depakine i niż antydepa.Do dzisiaj nie odzyskałem tej wagi co przed depakiną.Depakina dość ciężki lek dla organizmu ale stabilizator świetny.Ja nie potrzebuję stabilizacji tylko silnego dobrego efektu przeciwdepresyjnego.

 

Może ja rzeczywiście mam Chad i bez dużych dawek stabilizatorów moje życie to codzienna męka.Wtedy po ostawieniu depakiny już przestałem być na takiej fazie że miałem wene twórczą,cały czas gadałem,miałem ochotę wszystko robić,pewność siebie jak nigdy.No ale dla człowieka który zawsze dbał o sylwetkę chciał się uczyć jakoś wyglądać po depakinie wiesz co jest do tego najpierw jeszcze rzuciłem olanzapine ale jak ją rzuciłem dopiero się poczułem jak człowiek. :P To wszystko jest skomplikowane do teo wiesz dopiero mam 20 lat a już taki bagaż doświadczeń z lekami i z chorobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu idę do dilera po nowe dragi. Obecnie na 150mg serty i 25mg trazodonu na spanie. Serta dość mocno podnosi mi lęki i taki wewnętrzny niepokój. Fakt, że 150mg biorę od kilku tygodni, może się to uspokoi. Dziwne, że lek w domyśle przeciwlękowy może podnosić stopień lęków. Na razie się posiłkuję jakimiś ziołowymi na uspokojenie, melisa, neomag stres itp., hydroxyzynę źle toleruję, chlorprotixen również, po mianserynie i mirtazpinie okrutnie tyłem. Chyba wskoczę na paroksetynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chada, może się okazać, że dzięki stabilizatorom działanie antydepa jest bardziej zrównoważone i trwalsze. skoro będąc na samej sertralinie ot tak przestała ona działać. Ile czasu to było po odstawieniu depakine?

 

Dobrze kombinujesz widzę :lol: 1,5 roku byłem na samej lamo i sertrze.Wcześniej do tego zestawu miałem depakine 1500mg i olanzapinę 1mg wszystko po diagnozie stan mieszany w chad.

 

-- 15 sie 2014, 14:12 --

 

W przyszłym tygodniu idę do dilera po nowe dragi. Obecnie na 150mg serty i 25mg trazodonu na spanie. Serta dość mocno podnosi mi lęki i taki wewnętrzny niepokój. Fakt, że 150mg biorę od kilku tygodni, może się to uspokoi. Dziwne, że lek w domyśle przeciwlękowy może podnosić stopień lęków. Na razie się posiłkuję jakimiś ziołowymi na uspokojenie, melisa, neomag stres itp., hydroxyzynę źle toleruję, chlorprotixen również, po mianserynie i mirtazpinie okrutnie tyłem. Chyba wskoczę na paroksetynę.

 

Znam ten stan.Sertra na depresje :?: Ile czasu bierzesz sertralinę? Jeśli 100mg nie wyeliminuję lęków to 150mg tym bardziej tego nie zrobi jedynie bardziej cię pobudzi i nasili te lęki.No i odczujesz trochę działanie dopaminowe ale w tym wypadku ono nie jest przyjemne :mrgreen:Bo jeszcze bardziej pobudzi nakręci a lęk nie przejdzie, i dupa z tego pobudzenia skoro nie ma spokoju wewnętrznego i a lęki nadal zżerają ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na depresje + stany lękowe ale głównie depresja. Z sertraliną zauważyłem jeszcze inny problem, mianowicie kompletny antagonizm z kofeiną - wypiję jedną czarną herbatę z rana (o kawie już nawet nie wspominam) to świruję dwa dni po tym, mam mocno podwyższone lęki. Z drugiej strony bez takiej herbaty czy kawy kompletnie nic mi się nie chce robić, chodzę taki otępiały. Brałem sertę kilka lat, obecnie od około 2 m-cy po paromisięcznej przerwie. Chyba wskoczę na paroksetynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na depresje + stany lękowe ale głównie depresja. Z sertraliną zauważyłem jeszcze inny problem, mianowicie kompletny antagonizm z kofeiną - wypiję jedną czarną herbatę z rana (o kawie już nawet nie wspominam) to świruję dwa dni po tym, mam mocno podwyższone lęki. Z drugiej strony bez takiej herbaty czy kawy kompletnie nic mi się nie chce robić, chodzę taki otępiały. Brałem sertę kilka lat, obecnie od około 2 m-cy po paromisięcznej przerwie. Chyba wskoczę na paroksetynę.

 

No to mamy podobny problem :mrgreen: Oprócz jednego mnie po kawie nie nasila lęków tylko bardziej pobudza.Też przestała sertra działać na lęki w depresji po dwóch latach.Po miesiącu odpoczynku od sertry znów do niej wróciłem jeśli nie za trybi z niechęcią ale będę musiał przejść na paro bo esci/citalopramu nie toleruję wenla odpada w przedbiegach.A na ssri reaguję pozytywnie więc ostatnią deską ratunku jest dla mnie paro.Nie znalazłem do dzisiaj panaceum na pozbycie się lęków przy braniu sertraliny która na depresje działa nawet nawet ale na lęki już nie.Dołączyłem buspiron może troszkę dowali receptory serotoninowe i sertra ruszy tak jak 2 lata temu.Szkoda bo sertralinę toleruję jak ziółka ;p Też jestem na tym poziomie że po 2 latach muszę zmieniać sertre mimo to daję jej jeszcze szansę po miesięcznej przerwie.Wątpie że za działa ale przynajmniej nie zamula,nie tyję po niej,nie ma senności.Powiem ci że keidyś sertra wyciągnęła mnie z cięzkiej depresji z wieloma objawami do tego po miesiącu na lęki zadziała cudownie był spokój wewnętrzny,pewność siebie,napęd no wszystko :lol: Będę próbował łączyć paro z sertrą, bo na paro solo ciężko będzie żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×