Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Wszedłem dziś z wenli na sertralinę znów. Na razie 25mg wziąłem. 1 dzień. Myślicie żeby od razu 50mg wziąć?

 

Od jutra weź.Myślę że nie ma co się pieścić z małymi dawkami.To nie jest twój pierwszy antydepresant.Jeśli nie chcesz nie potrzebnie czekać to bierz 50mg jak cie będzie korciło to za tydzień zwiększ do 75mg-100mg i czekaj aż będzie cacy :lol: Ja zacząłem od 50mg i równo tydzień już wszedłem na 100mg nic mi nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem dziś z wenli na sertralinę znów. Na razie 25mg wziąłem. 1 dzień. Myślicie żeby od razu 50mg wziąć?

 

Od jutra weź.Myślę że nie ma co się pieścić z małymi dawkami.To nie jest twój pierwszy antydepresant.Jeśli nie chcesz nie potrzebnie czekać to bierz 50mg jak cie będzie korciło to za tydzień zwiększ do 75mg-100mg i czekaj aż będzie cacy :lol: Ja zacząłem od 50mg i równo tydzień już wszedłem na 100mg nic mi nie było.

 

rada o tyle dobra o ile ktoś może sobie pozwolić na przeczekanie ewentualnych uboków w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem dziś z wenli na sertralinę znów. Na razie 25mg wziąłem. 1 dzień. Myślicie żeby od razu 50mg wziąć?

 

Od jutra weź.Myślę że nie ma co się pieścić z małymi dawkami.To nie jest twój pierwszy antydepresant.Jeśli nie chcesz nie potrzebnie czekać to bierz 50mg jak cie będzie korciło to za tydzień zwiększ do 75mg-100mg i czekaj aż będzie cacy :lol: Ja zacząłem od 50mg i równo tydzień już wszedłem na 100mg nic mi nie było.

 

rada o tyle dobra o ile ktoś może sobie pozwolić na przeczekanie ewentualnych uboków w domu

 

 

Ja ogólnie to nie doświadczałem do tej pory jakiś mocnych uboków. Wydaje mi się że sertra i wenla to prawie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens brac sertralne jezeli ona na poczatku mnie nie pobudza wogole??

 

-- 19 sie 2014, 14:31 --

 

Laczyl ktos serte z jakims innym antydepem ?? Jak tak to w jakich dawkach ?? Bo ja bym chcial 225 mg wenli + serta tylko nie wiem jaka dawka bedzie bezpieczna 100 mg ??

Moim zdaniem 225mg plus 100mg serty to za duzo, duze ryzyko zs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś kiedyś dobrze napisał w innym wątku cytuje "NIE MA CHORYCH NA DEPRESJĘ SIEDZĄCYCH SOBIE GODZINAMI PRZED KOMPUTERKIEM."

 

Nie znasz się.Zależy co kto robi na tym komputerze ja jak jestem w reemisji to nie siedzę i nie czytam takich forum i o lekach depresji itp. komputer wtedy mi służy głównie do pracy i kontaktu ze znajomymi.A teraz z nikim nie piszę nic nie robię tylko albo tu piszę albo przeglądam strony tak naprawdę nic nie robiąc do tego nie pracuję na kompie nawet przy swoich hobby.Ale w sumie było tak że nawet nie włączałem kompa bo od łóżka nie mogłem się oderwać ale po lekach już siedzieć mogę na luzie przed pc. I nie mierz wszystkich jedną miarę nie każdy w depresji nic nie robi nawet w domu a przed kompem może siedzieć cały dzień.Jeśli ktoś siedzi 24/h przy kompie a nie wychodzi w ogóle z domu a w internecie wnika kontaktu ze znajomymi to uważasz że nie ma depresji to jest normalne?Kurwa nie sądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w depresji, ale w depresji a nie w jakichs zaburzeniach depresjopodobnych, raczej bym nie mial siły ani ochoty przesiadywac przed komputerem i gadac sobie z innymi jak gdyby nigdy nic o roznych pierdołach, tyle co uwazam, zreszta odsyłam do ciekawej wypowiedzi na ten temat moklobemid-aurorix-mobemid-mocloxil-moklar-t22320-910.html

 

-- 19 sie 2014, 16:24 --

 

a moja depresja jest prawdziwsza od waszej depresji :pirate:

 

dajcie spokój. :hide:

no bo mi sie smiac chce jak ktos pisze o depresji w skali 93/100 a gawedzi i zartuje na czacie czy forum z innymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad sie wziela taka glupia dyskusja, jak ktos nie ma sil, albo ma potezne stany lekowe, to co ma robic, siedzi przed kompem co w tym dziwnego :roll:

 

Jemu nie wytłumaczysz on się przypierdala do co 2,3 posta,nie kuma że skala jest moja i pisana od mojego złego stanu depresja depresji nie równa.Moja 100 dla niego może być 50 dla Ciebie 200 a dla innego 500.Gość chcę mnie skompromitować i tak szuka :lol: Zresztą nawet mogę mu przyznać rację po ostawieniu leków nawet na chwilę nie dałem rady wytrzymać nawet przy kompie nie miałem siły przed nim siedzieć tylko łóżko spanie jedzenie fajki i łóżko.Ale na lekach mogę siedzieć to nie znaczy że jest w chuj dobrze bo jak jest dobrze to nawet nie czytam takich forów tylko do czego innego mi komp służy.Mogę siedzieć cały dzień na kompie a boję się wejść na fb,oglądać zdjecia znajomych,utrzymać kontakt z rodziną,znajomymi bo mam lęki a w depresji w internecie jestem tylko anonimowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha wiec nie zostajesz całkiem bez lekow

 

nie, na czas terapii mam stabilizatory bo rzuca mnie na skrajne bieguny emocjonalne.

No ale terapia BPD potrafi trwać długo :(

 

Mamy podobny zestaw.Czy twój stabilizator to lamo w dawce 25mg nadal? :lol:

 

nieeeee, przechodzę rozdtanie więc znów wróciłam do sertry 100mg zamiast schodzić z niej

a lamo odrazu przeszłam do 75mg... wiem, że głupio uzależniać dawki leków od tak marnych pobudek ale wiecie jak to jest, wyjdziesz z depresji i panicznie boisz się, że znów w nią wpadniesz ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się że lamo to może być strzał w dziesiątkę w borderu biorąc przy Chad i czytając o borderu bardzo prawdopodobne że ten lek będzie super bardzo dobrze wyrównuję lekkie chwiejności nastroju,zapobiega większym dołkom pomaga szybciej z nich wyjść.Jednak trzeba sporo wyczekać aż zadziała minimum miesiąc żeby wgl coś poczuć,po 1,5 miechu już zaczyna odczuwalnie działać po 2 miechach już konkretnie u mnie tak było.Biorę profilaktycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×