Skocz do zawartości
Nerwica.com

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Medikinet CR)


Badziak

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      52
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

mhm..bóg zapłać towarzysze, myślę, że połączenie opcji od 1 do 5 by coś ruszyło mnie lekko, tyle, że drogo wychodzi :/

A czy meklofenoksat w dużej dawce stymuluje jako tako?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze paroksetyne pobiore dluzej, ale czuje po niej akatyzje to mnie do niej zraza i tez spac nie moge, ciezko mi to przetrwac,a anafranl to znowu przeciwienstwo paroksetyny. Poprostu sie nic nie chce, a jak ktos sie pyta jak sie czujesz mowie: nie czuje sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhm..bóg zapłać towarzysze, myślę, że połączenie opcji od 1 do 5 by coś ruszyło mnie lekko, tyle, że drogo wychodzi :/

A czy meklofenoksat w dużej dawce stymuluje jako tako?

 

nie polecam metylo, ja po tym leku myslałam ze mi serce wysiądzie i byłam bardzo pobudzona, niezdrowo, dziwny lek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga zdziwilo mnie to ze wysmaliscie ten hipokampm bo gosciu ten jest pracownikiem naukowyk w klinice w lublinie, wiele lat byl ordynatorem tej kliniki a i ja cos tez czytalem w tej kwestii na necie. Ja przez 8 lat doswiadczalem niebotycznego stresu na cos ten stres musial wplynac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga zdziwilo mnie to ze wysmaliscie ten hipokampm bo gosciu ten jest pracownikiem naukowyk w klinice w lublinie, wiele lat byl ordynatorem tej kliniki a i ja cos tez czytalem w tej kwestii na necie. Ja przez 8 lat doswiadczalem niebotycznego stresu na cos ten stres musial wplynac.

To teraz widzisz jak się w POlsce załatwia robote XD I radzę na przyszłość uzywac tego mozgu do myślenia samodzielnego.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hipokamp

"Patofizjologia

 

Badania dowiodły, że hipokamp może ulec uszkodzeniu pod wpływem dużego stresu. Zbyt silny stres, którego następstwem jest zespół stresu pourazowego, doprowadza do wzrostu aktywności osi podwzgórze-przysadka-nadnercza, powodujący do wydzielania m.in. kortyzolu, uszkadzającego hipokamp[1]. Podobne działanie mogą mieć także inne glikokortykosteroidy, w tym stosowane leczniczo: stwierdzano zmniejszenie objętości i upośledzenie funkcji tej struktury mózgowia[2][3], także poprzez zwiększenie stresu oksydacyjnego[4] oraz wpływ na układ dopaminergiczny i neurotensynergiczny[5]"

 

Twój lekarz i naukowiec powinien żonglować w cyrku jak takie rzeczy opowiada jak "osłabiony hipokamp masz pan " XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A były sobie swego czasu ciekawe substancje w obiegu selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu dopaminy-mam na myśli amineptynę i mesocarb-czyzby były zbyt skuteczne ze zostały wycofane pod podstawionym powodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwi mnie, że na moje pytanie albo się śmiejesz, albo wklejasz coś z wikipedii, a na końcu pukasz się w głowę. Pytania na końcu też nie rozumiem, ale tak jak napisalem w ostatnim poscie :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci zapytam czy jezeli bylby niedobor dopaminy w korze przedczolowej to wyszlo by to na EEG?

 

 

chyba nie. Nie ma takich testów, ani na serotoninę (chyba).

 

Ale z takich ciekawostek opowiem o sobie. Byłem kiedyś na biofeedback. I tam, na początku badania kalibrują sprzęt. Tzn, pokazują Ci najpierw pusty monitor, a później jakiś obrazek, i sprawdzają co się w mózgu dzieję. U mnie było tak, że jak nastąpiła zmiana, tzn, pokazał się obrazek na monitorze, to mój mózg w ogóle nie zareagował, nie nastąpiła żadna zmiana we falach mózgowych, jakby na ekranie monitora nic nie było.

 

Tak więc nie dziwi mnie fakt, że spędzam kupe czasu na nauce a do głowy nic nie wchodzi.

 

Tylko co zrobić żeby tak nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×