Skocz do zawartości
Nerwica.com

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Medikinet CR)


Badziak

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      52
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie odpoczywam od Metylo, mam zamiar zrobic sobie 40 dniowa przerwę ( dzis 19 dzień ) , inna sprawa to to ,że biorę teraz Moklobemid ( którego z metylo nie wolno ). Działanie Metylo nie osłabło , ale zmieniło swój profil na bardziej wyrównany, stabilny (prawie nigdy nie wyszedłem poza 20mg dziennie )

Dzięki, bo właśnie boje się żeby nie przestał działać za szybko bo będzie lipa, ale jak Ty już tyle czasu bierzesz i dalej działa to spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA jak pierwszy raz brałem lek a byla to sertralina to przez pierwsze 10dni bylem pobudzony. Latałem jak z motorkiem w dupie, moze nie byla to akatyzja ale takie pobudzenie i niezbyt naturalne a potem sie zmulony zrobilem....

Na wikipedii jest taki obrazek i klasyfikacja roznych substancji jako stymulanty delirianty neuroleptyki depresanty i leki ssri za skategoryzowane jako posiadajace wlasciwosci stymulanta i neuroleptyka http://pl.wikipedia.org/wiki/Substancja_psychoaktywna

 

 

A powiedzcie mi jak się odczuwa to uspokojenie po metylofenidacie bo ponosc on i pobudza i uspokaja.

Czy on jakoś rozjaśnia umysł (podnośi poziom śiadomości) i sprawia ze sie jest skoncentrowanym ? Ja czesto bywam jakis taki jakby dziwnie nadpobudliwy i mam zamet w glowie. Naduzywam kawy bo wieczenie senny jestem i kawa juz zbytnio nie dziala bo i tak spie w dzien czesto. Wyjątkiem jest jak nie usne w dzien. A sen mnie w ogole nie regeneruje zbytnio nieraz sie budzilem zmeczony rano a wieczorem sie troche poorawiala albo i nie. A metylofenidat to jecst pochodna amfetaminy?? CZy to uzaleznia psychicznie? Bo amfa ponoc fizycznie nie uzaleznia wiec pewnie czlowiek nie bedzie mial skutkow odstawiennych jak po antydepresantach.

 

BYlem dzis u lekarki cos wspomnialem i o syndromie przewleklego zmeczenia ktore mi sie przypaletalo (wiekszosc objawow mam wiec chyba to mam) i ze ponoc metylofenidat sie na to stosuje jak i inne leki ale generalnie chyba nie ma przy zadnym leku wskazania do leczenia przewleklego zmeczenia a stosuje sie rozne leki "OFF Label" na tą dolegliwosc. COś powiedziala lekarka ze to na rozowa recepte ze concerta ale jakis taki bylem zamotany i o roznych rzeczach gadalem ze w koncu tylko zoloft wziolem a podejrzewam ze moglaby mi to przepisac tymbardziej ze juz prawie wszystkie leki bralem i mi niepodchodza albo skutki uboczne i sama nie wie, najlepiej to sie samemu zdiagnozowac i jeszcze powiedziec jaki lek sie chce:/

 

Co to wlasciwie jest "różowa recepta"? MOzna to doroslemu przepisać jak nie jest dzieckiem z adhd? Generalnie inne leki mozna wypisywac do innych zastosowan ale na 100%. Medikinet jakas tam dawka to 60zł kosztuje to mozna przebolec.

 

-- 29 lip 2014, 16:48 --

 

Badanie odnosnie zastosowania metylo do leczenia przewleklego zmeczenia http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16443425

 

To jesli metylo to narkotyk na rozowa recepte to jak "Oni" to mogą przepisywać dzieciom. Dziecom narkotyki dawac? Ite dzieci potem zamieniają sięw uzależnionych od narkotyku narkomanów? :D

 

-- 29 lip 2014, 16:49 --

 

Czyli leczenie dzicka na ADHD polega na tym aby ualeznic dziecko od narkotyku? Czyli co sie bedzie dzialo po dluzszym braniu tego leku (jak dlugo mozna go brac) i jego odstawieniu , bede odczuwał głód narkotykowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanonymous tyle tych pytań zadałeś w swoim poście powyzej ,że nie wiadomo od czego zacząć , aby Ci trochę o tym leku powiedzieć . Jeśli cierpisz na głęboką i nawracającą depresję ( zaznaczm głęboka , wielką endogenną depresję i tylko taką ) to jaknajszybciej zapomnij o tym leku . Jesli masz tylko jakięś fobie , nerwice , jesteś pobudzony , wyczerpany , masz kłopoty z pamięcią , kojarzeniem etc to lek ten w połączeniu z odpowiednim SSRI potrafi zdziałać cuda . Jednak jeśli nie sprawdzisz go na sobie,,,to sobie możemy o nim tu opowiadać prawie jak skecze .

I żaden to narkotyk , tego bądż pewny.

Jak mozesz wyrwać od lekarki lek do nad niczym się nie zastanawiaj . Różowych recept juz od ponad 2 lat nie ma . Teraz są białe , ale z jakimiś specjalnymi kodami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferdynand , przechodziłem ostatnio epizod psychotyczny , który przeszedł w ciężką upierdliwą depresję ( jakiej w życiu całym swoim nie miałem ) z silnymi lękami . Musiałem odstawić Metylofenidat , bo tylko przynosił mi w tamtym stanie pogłębianie się depresji . Czuc to było bardzo wyrażnie , juz po godzinie od wzięcia leku , ostra jazda w jeszcze wiekszy dół . Dlatego odradzam go wszystkim , którzy cierpia na jakieś poważne depresje .

W innych rzeczach i niemocach Metylo to bardzo "pożyteczna" rzecz. Przez trzy lata bardzo mi pomógł w walce z nerwicą, fobiami i tego typu hu-jstwem .Poprawił też niezmiernie pamięć , kojarzenie , elekwencje nawet i lepszy dobór słów. Słowem OK .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanonymous tyle tych pytań zadałeś w swoim poście powyzej ,że nie wiadomo od czego zacząć , aby Ci trochę o tym leku powiedzieć . Jeśli cierpisz na głęboką i nawracającą depresję ( zaznaczm głęboka , wielką endogenną depresję i tylko taką ) to jaknajszybciej zapomnij o tym leku . Jesli masz tylko jakięś fobie , nerwice , jesteś pobudzony , wyczerpany , masz kłopoty z pamięcią , kojarzeniem etc to lek ten w połączeniu z odpowiednim SSRI potrafi zdziałać cuda . Jednak jeśli nie sprawdzisz go na sobie,,,to sobie możemy o nim tu opowiadać prawie jak skecze .

I żaden to narkotyk , tego bądż pewny.

Jak mozesz wyrwać od lekarki lek do nad niczym się nie zastanawiaj . Różowych recept juz od ponad 2 lat nie ma . Teraz są białe , ale z jakimiś specjalnymi kodami .

 

A zapewne mógłbym wyrwać taką receptę jakbym dobrze zagadał. Wchodzić w to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wenla nie działa tak samo?

 

w teorii ( na której nie znam się za bardzo ) wszystkie leki z tym swoim wyłapywaniem przez receptory itd do siebie podobne ,,,, ale wez metylo , a innym razem weż wenlę toooo zobaczysz róznicę aż Ci paczałki z oczu zlecą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przypuszcza się, że metylofenidat hamuje zwrotny wychwyt noradrenaliny i dopaminy przez neurony presynaptyczne oraz zwiększa uwalnianie tych monoamin do przestrzeni pozaneuronalnej"

 

To wenla nie działa tak samo?

 

Kokaina też jest inhibitorem wychwytu zwrotnego dopaminy i noradrenaliny(a uściślając to SNDRI), a porównywać wenlę do kokainy to jak porównywać niebieski długopis do różowego słonia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wenla nie działa tak samo?

 

w teorii ( na której nie znam się za bardzo ) wszystkie leki z tym swoim wyłapywaniem przez receptory itd do siebie podobne ,,,, ale wez metylo , a innym razem weż wenlę toooo zobaczysz róznicę aż Ci paczałki z oczu zlecą ;)

 

Ja mam podejrzenie o bycie ADHD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam takie podejrzenia z 10 roznych chorob psychicznych mozna przypiac pod moje objawy ja mam stwierdzona fobie a podejrzewam ZOK ADHD zaburzenia osobowosci i najgorsze straszne skapstwo i przeliczanie pieniedzy ktore nie wiem do czego zaliczyc a najlepsze jest to ze spozyciu amfetaminy wszystkie objawy znikaja i czuje sie w 140 % nie wiem czy amfetamina dziala tak na wiekszac ludzi dziala czy jestem jakims wyjatkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najlepsze jest to ze spozyciu amfetaminy wszystkie objawy znikaja i czuje sie w 140 % nie wiem czy amfetamina dziala tak na wiekszac ludzi dziala czy jestem jakims wyjatkiem

-nie jesteś wyjątkiem Dark K.

Tak samo jak z amfą , jest z wódą . Stajesz się debilnie rozrzutny , i jesteś zdolny przechulać z kompanami w trzy dni całą wypłatę . Lepiej się nie lecz amfą z ulicy , bo zimą będziesz w trampkach chodzić . ;)

Już lepiej bierz metylo , nie zdurniejesz po nim do końca ,,, a jak Ci pisałem juz to pamietaj,że dobre leki nie chodzą po 3,20 zł. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADHD może pojawić się w dorosłości a być nie obecne w dzieciństwie i wieku nastoletnim? Nie wiem czy dobrze zapamiętałem ale na wiki pisało chyba że jeśli ktos ma miećstwierdzone adhd w wiku dorosłym to i musiał je miećwcześniej jako dziecko/nastolatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADHD może pojawić się w dorosłości a być nie obecne w dzieciństwie i wieku nastoletnim? Nie wiem czy dobrze zapamiętałem ale na wiki pisało chyba że jeśli ktos ma miećstwierdzone adhd w wiku dorosłym to i musiał je miećwcześniej jako dziecko/nastolatek.

 

aha, tyle że jak ja byłem nastolatkiem, to o tym że jest coś takiego nikt jeszcze nie słyszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADHD może pojawić się w dorosłości a być nie obecne w dzieciństwie i wieku nastoletnim? Nie wiem czy dobrze zapamiętałem ale na wiki pisało chyba że jeśli ktos ma miećstwierdzone adhd w wiku dorosłym to i musiał je miećwcześniej jako dziecko/nastolatek.

 

---a po co Ci te rozkminy ? Miał , nie miał , dziecko , dorosły . Książke piszesz na temat rozwoju ADHD ?

Albo sie leczysz , albo teoretyzujesz i szukasz dziury w całym .

Kiedys nie było takich terminów jak ADHD , mówiło się głąb , robaki w dupie , żywe srebro ,etc . Potem lekarze, naukowcy stwierdzili ,że co niektórzy ludzie ( mniejsi i więksi ) mają podobne do siebie problemy , borące się z nieodpowiedniego wykształcenia ośrodków hamujących w przednim płacie czolowym mózgu . Resztę doczytaj w internecie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwieksz roznica pomiedzy dzialaniem metylofenidatu a wenlafaksyny jest taki ze metylofenidat powoduje wyrzut neuroprzekaznikow dopaminy i noradrenaliny i wylapuje je z powrotem do komorki mozgowej, wenlafaksyna tego nie robi ona tylko wylapuje dany neuroprzekaznik, wenlafaksyna nie jest stymulantem ale specyficznym lekiem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×