Skocz do zawartości
Nerwica.com

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Medikinet CR)


Badziak

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      52
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Kalebx, tobie metylo pomogło między innymi na nerwicę? (czytalem wczoraj troche ten wątek i tak jakoś mi sięzapamiętało....) Jeśli tak to o jakiej nerwicy mówimy? Nerwicy natręctw czy takiej zwykłej w stylu rozdygotanie nerwowo cielesne , napiecie psychiczne, jakieś niepokoje uogólnione itp.

 

Jak sie pytalem 2 miechy temu o ten lek psychiatry to ta powiedziala ze to pochodna amfetaminy czym mnie jakby zniechęciła ale ja wyczytalem ze to pochodna PEA - fenyloetyloaminy , tak samo pochodna PEA jest amfa. Więc są to dwie rozne substancje ale pochodzące od tej samej substancji - PEA . DObrze piszę?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan B , jeśli chodzi Ci o odstawienie to stokroć trudniej odstawic Paro niz Metylo .

Xynonymous metylo mi pomogło/ pomaga ogarnąć życie z tą szajba jaka w sobie noszę . Uspokaja mnie wewnętrznie ( nie jak benzo , tylko czujesz ,że trzeźwo panujesz nad swoim rozj-ebaniem .Zamiast napięcia jest wyciszenie . Na niepokoje to raczej nie jest lek , ani na lęki , a tym bardziej na depresje .

Zawsze brałem / biorę metylo z Paroksetyną . Samo metylo to byłby raczej na pewno u mnie niewypał.

Ja się nie znam na nazwach PEA , fetylo,,, nie znam się na stronie teoretycznej za bardzo . Są Tu inni znawcy ich się zapytaj.

Większość ludzi Metylo pobudza , mnie wycisza , usprawnia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sie zapytam jeszcze o baclofen tutaj Ciebie. BO coś pisałeś że mozesz spokojnie wypic jedno piwo i wiecej nie musisz. MIałeś problem z alkoholem? PRzeczytalem teraz na gazeta.pl forum , ktoś pisał że w leczeniu alkoholizmu trzeba stosowaćdawki od 3ech do 6ciu razy wieksze niż zalecane do leczenia wskazań ulotkowych czyli na rozluxnienie miesni... A mam w rodzinie alkoholika i dlatego pytam - moze nie takiego żę codziennie jest pijany, bo nieraz nie pija pare dni , bywal tez na terapiach wielokrotnie i nie pił jakiśczas, ale zdarzaja mu sie ciagi ponad tygodniowe i co pare dni musi cos wprowadzic do organizmu. JAk by mial kasy pod dostatkiem to by sie chyba zapil na śmierć a dlatego ze krucho z kasa u niego to automatycznie czesto nie ma za co pic albo musi se jesc kupić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tylko trzy leki , które mogą sobie poradzić z alkoholizmem ( oczywiście Terapia jest NIEZASTĄPIONA I bezcenna w tej chorobie ), a mianowicie : Baclofen , Naltrexon i Akamprozat.

Baclofen - ja brałem max 50 mg /d . starczało i starcza . Po większych dawkach miałem nieprzyjemne uboki .

A co chcesz wujka poratować ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten mój brat cioteczny to chodzi na taką terapie teraz co jest raz w tygodniu ale to tylko dlatego aby dostawac pomoc z mopsu bo wiedza ze jest pijakiem. BYł już wielokrotnie na terapiach takich codziennych i juz madrzejszy jest od tych terapeutek ze sam moglby terapie prowadzic tylko sam siebie oszukuje bo nieraz mowi ze on moze kontrolowac picie; tylko jak alkoholik moze to kontrolowac jak wlasnie ta choroba polega na utracie kontroli? Tylko ze chodzi na to a i tak pije a dzis jak do niego zadzwonilem to normalnie tak był opity ze mówił jakby miał kluski w ustach i jak jest wypity to niemozna sie z nim dogadać i w ogole agresywny sie robi i jest po*ebany.... Problem w tym żę on kocha pić. Lubi sie tym odurzać. Kiedyś jak chodził na terapie to się matki zapytał: "to jak to, to ja już nigdy nie bede sie mógł napić?" :) Tylko na terapie to nigdy z wlasnej woli nie poszedl bo albo sie bal policji jak narozrabial w domu itp. Wydaje mi się że chyba chcialby byc wolny od tej choroby i moze bym sie go zapytal czy by niechcial sprobowac takich lekow.... On ma już 50 lat i większość życia pił więc nie wiem czy jemu cokolwiek może pomóc, jak alkohol był nie odłącznym elementem jego zycia i jak mowi najlepsze wspomnienia to ma zwiazene z alkoholem itp itd. Jest muzykiem ale przez alkohol to juz nigdzie nie gra bo zawsze sie uchla i narozrabnia.

 

 

Czytalem kiedys to na wiki, Nawet sobie zapowilem 5gram PEA z jednego sklepu ale jeszcze nie probowalem. Ponoćtrza brac na pusty zoladek i w ogole szybko go rozne enzymy rokladaja i chyba tak z zoladka to slaba przyswajalnosc jest tego PEA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

szukam kogoś ze Śląska, który zna normalnego psychiatrę, który pomoże mi w moich problemach związanych z koncentracją, z którymi męczę się już od dobrych kilku lat. Byłem już u kilku i albo odsyłają na badania hormonów/biochemii etc (co już robię co pół roku u wszystko w normie) albo polecają jakieś ziółka i Lucetam. Po przeczytaniu wielu postów na forum myślę, że metylofenidat to to, co mi pomoże, jednak już od dwóch lekarzy usłyszałem, że to tylko dla dzieci. Jeżeli ktoś ma naprawdę wyrozumiałego lekarza, proszę o kontakt, jestem z Katowic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lekarz nie może rzepisaćdorosłemu tego leku a tylko dzieciom? Czy nadal ten lek jest na różowąrecepte bo słyszałem że od połowy 2011 roku jest jużna zwykla recepte?

 

-- 07 paź 2014, 13:30 --

 

diego2222, Moze sie wybierz prywatnie do jakiegoś psychiatry i powiedż od razu na wstępie że masz problem z koncentracją i czy ci przepisze ten lek bo proboiwales roznych juz i jeśli nie to mu niezaplacisz za wizyte i wyjdziesz ;0

 

-- 07 paź 2014, 13:32 --

 

diego a pijasz kawę? http://www.doz.pl/newsy/a8548-Kawa_lekiem_na_ADHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakie są zasady wypisywania recept przez lekarzy na tego typu leki (np. Medikinet )

gdy jestem osobą dorosłą (około trzydziestki) ze stwierdzonym kilka miesięcy temu

ADHD JAKO STANEM CHRONICZNYM TRWAJĄCYM OD DZIECKA (plus do tego stany depresyjno-lękowe)?

Chciałem od razu wspomnieć o tym, że póki co przebywam w małym mieście, gdzie wszyscy się znają więc

nie ma tam mowy aby dyskutować z jakimkolwiek psychiatrą na tego typu tematy-zresztą szkoda

na to pieniędzy,czasu i zdrowia, bo leki antydepresyjne i uspokajające to może mi bez problemu wypisać

moja stara . Więc póki co biorę WelLbutrin i hydroksyzynę-ale sam Wellbutrin może trochę zwiększał

moją sprawność psychomotoryczną, ale na pewno nie wpływał pozytywnie na poprawę mojej koncentracji-

być może nawet jeszcze bardziej ją destabilizował a dodatkowo potęgował moje stany lękowe-mimo iż

biorę go prawie rok, a one zamiast ustąpić to paradoksalnie jeszcze bardziej się nasilały do tego stopnia,

że bałem się wsiąść do samochodu, a jeżeli już wsiadłem to jechałem po mieście ze strachu,

max. 30km/h a poza miastem 60km/h. Więc poszedłem prywatnie z tą diagnozą (ADHD i stany depresyjno-lękowe)

do lokalnego psychiatry-a ona wypisała mi na uspokojenie Risolept-więc chyba pomyliły się jej schorzenia,

a receptę to od razu wyrzuciłem do kosza i zamiast tego zacząłem brać hydroksyzynę i wszystko minęło jak ręką odjął.

Stąd moje pytanie jest o to gdzie się udać pod właściwy adres z tą diagnozą (chodzi mi o ADHD)?

Czy to może być to dowolny lekarz psychiatra (ale rozsądnie myślący),czy musi być to wyłącznie specjalista psychiatra

zajmujący się leczeniem tego typu zaburzeń i mający uprawnienia do wypisywania tego typu recept?

Chciałbym jeszcze wspomnieć o tym, że jestem już skazany za przemyt znacznych ilości narkotyków (pochodne

amfetaminy) i nie chciałbym-póki nie wyjadę z tego kraju być znowu gdzieś przypadkowo złapany za posiadanie amfetaminy

(nawet niewielkich ilości)-chociaż nie mam sądownego zakazu spożywania środków psychotropowych, tylko odurzających,

zresztą Sędzia w uzasadnieniu wyraźnie podkreśliła że substancja za którą zostałem skazany to środek psychotropowy,

a nie jak twierdził w akcie oskarżenia prokurator, że jest to substancja odurzająca. Stąd moje pytanie-do kogo się wybrać,

bo nie chcę ponownie leczyć się sam. Jeżeli chodzi o psychiatrów to w grę wchodzi Warszawa i Białystok.

Z góry dziękuję (osobom mającym podobne problemy i może bardziej orientującym się w temacie) za wszelki sugestie

i info (także na priv).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze na hyperreal.info popytaj albo weź telefon i obdzwon roznych psychiarow i zapytaj czy ci wypiszą.

 

-- 12 paź 2014, 04:32 --

 

Czytam jedno forum (addforums.com) na temat amfetaminy i metylofenidatu i dziewczyna pisze tam żę działanie tych dwu substancji moze być zupełnie różne u róznych osób (jak z każdym innym lekiem). U niej Addreal (sole amfetaminy) wyrażnie nasilał niepokój podczas gdy Concerta (metylofenidat) łagodził ten niepokój u niej. pisze także żę ludzie z tego forum zupełnie odwrotnie reagowali na te dwa leki niż ona, tzn. metylo u innych nasilalo niepokoj a amfetamina łagodziła - więć nie ma reguły. Ogólnie mówi sięze amfa speeduje i daje duzo motywacji do działania a metylo az tak bardzo nie dziala na omtywacje ale daje energie a jednocześnie pozwala sięzrelaxować. Ale każdy innaczej moze zareagować. PIsze teżze na dawkach metylo 18, 27 i 36 mg spala lepiej niz kiedykolwiek w zyciu ale na dawce 54mg znowu sen sie jej pogorszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest inhibitorem zwrotnego wychwytu dopaminy co oznacza, że zwiększa poziom tego neuroprzekaźnika w połączeniach synaptycznych.

 

Jedna z najnowszych hipotez zakłada jednak, że hamowanie zwrotnego wychwytu dopaminy, a tym samym zatrzymywanie tej substancji w przestrzeni synaptycznej, powoduje jednoczesne hamowanie dalszego wydzielania dopaminy do synapsy. Dzieje się tak ze względu na działanie autoreceptorów dopaminowych, więc poziom dopaminy ulec może obniżeniu,

 

Dlaczego ten lek jest uważany za niebezpieczny (nie chodzi mi o wykorzystywanie w duzych ilosciach przez hyperealowska spolecznosc)? Czym dopamina rozni sie od serotoniny, ze jej wychwyt zwrotny prowadzi do zmniejszenia jej poziomu? SSRI zwiekszaja przeciez poziom serotoniny poprzez wychwyt zwrotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno mialem badanie qeeg dla m.in. potwierdzenia diagnozy adhd i generalnie wyszedl mi ten najczestszy wynik w adhd, czyli podwyzszone theta / beta w pasie czołowym i centralnym głownie na srodku. Z tego co przeczytalem w niektorych książkach, źródłach na temat adhd wynika z tego, że osoby z takim wynikiem generalnie najlepiej reagują na stymulanty, np:

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12139997

 

Generalnie oznacza to niedostateczne pobudzenie (czyli za dużo wolnych fal) w czołowych częściach mózgu, czyli wiadomo o co chodzi. Należy jednak pamiętać, że zaburzenia koncentracji występują także przy innych wynikach eeg, a jest duża część ludzi mających adhd, którzy nie mają podwyższonego współczynnika theta/beta, dlatego nie można stosować qeeg do diagnozy adhd jako głównego wyznacznika... Sam na sobie tego jeszcze nie przetestowałem, gdyż jeszcze nie byłem u psychiatry z prośbą o wypisanie metylo (jak ktoś ma dobry adres to można podsyłać :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaba aktywność kory przedczołowej to najczęstsza przyczyna ADHD, a leki zwiększające dopaminę i noradrenalinę zwiększają aktywność tej części mózgu, więc stąd stymulanty. Wyboru dużego nie masz bo w Polsce dostępny jest tylko metylofenidat, więc jak na niego nie "pójdziesz" to innej alternatywy za bardzo nie ma (poza czystymi lekami noradrenalinowymi). Leczenie ADHD w Polsce jest jakieś 20 lat za USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ogólnie lepiej idą na sole amfetaminy (Adderall), ale jak widać nie dla psa kiełbasa

---w kwesti Adderalu mogłoby u bardzo wielu zaburzonych ( a nawet i zdrowych ) dochodzić do nadużyć . Dla mnie to bardzo dobrze ,że ten Adderal jest w praktyce niedostepny w Polsce ( bo juz widzę kruszenie tych tabletek i robienie z nich tzw. ścieżek donosowych ;) ) , a Metylo to inna bajka , leczy , a nie uzależnia. I chwała Bogu ,że mnie nie spętał ,,, jak inne piżdż-dziewia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....ja swoją na 10l zgubiłem po powrocie taki zamotany byłem w Amsterdamie na lotnisku XD OMFG

 

Poza tym o wizy obecnie jest trudniej niż kiedykolwiek ....i huj im w DE

 

...a fakty są takie ,że w Usrałelu blackMob wprowadza do aptek wszystko na czym da się zarobić ) ....oni już przejmują rynek Amfetaminy/Metamfy i chodzi o to byś płacił za 'lepsze' samopoczucie tworowi niż dilowi jak chcesz dobrze przyćpać.

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legalnie tak ,pod 'kontrolą... a owszem, jakaś tam jest.... taka jak u nas przy SSRI itd. No jak paczkę zjesz to 'przedawkujesz' ale petarda będzie z 2-3dni .... a za wszystko zapłacisz; ...rozumiesz co mam na myśli.

 

 

Chodzi mi tylko o to by świadomie podchodzić do życia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×