Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, no nie wytrzymam... :(:cry::x:-| ...

Błagam pomóżcie mi znowu...

Czemu jak coś mówie albo robie "rrr" mam wrażenie, że struny drgają mi w szyi tylko z lewej strony? I jak głowę maksymalnie w dół biorę i otwieram usta to mi ewidentnie ciśnie z prawej strony w szyi coś jakby...

:cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to też z prawej. Podejrzewam że albo każdego tak ciśnie albo i zasugerowałem się Twoimi objawami i teraz też tak mam ;). Mnie to nie martwi to Ty się też nie martw. Głowa do góry lampko!

A do psychiatry idź dla spokoju, tylko współczuję tego, że leki dostaniesz zapewne ( jestem do nich uprzedzony, chociaż wiem że pomagają większości).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka!

Myślę, że wizyta u psychiatry powinna Cię uspokoić, więc polecam :)

A co do Twoich objawów, to tez tak mam, a raczej miałam, że jak pomyślałam o jakiejś chorobie to zaraz odczuwałam jej objawy :? Teraz trochę się to u mnie uspokoiło. Nie martw się tym, bo to normalny objaw hipochondrii ;) Pomyśl sobie dlaczego nie odczuwałaś tego zanim zaczęłaś się na tym skupiać? ;)

Nie zamartwiaj się tylko szoruj do specjalisty :smile:

Trzymam kciuki :smile:

 

Adam ja też jestem uprzedzona do leków, ale jak komuś pomagają to nic tylko się cieszyć ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi... skoro Adam Ciebie też tak ciśnie z prawej strony to może to jest normalne, tylko po prostu zwróciliśmy na to większą uwagę... ;) Aczkolwiek jeszcze mnie to niepokoi, ale w coraz mniejszym stopniu... Dzisiaj rano jak się obudziłam pierwsze co to głowa w dół, ciśnie z prawej i panika znów... ale weszłam na forum i trochę uspokajam.

Oczywiście, że udam się do psychiatry! Pójdę tam za dwa tygodnie w środę... Mam nadzieję, że mi pomoże...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie sa wezly pachwinowe??? mam chyba powiekszone!!! o matko ;(:( czytalam na necie ze to moze byc rak. tak sie boje, prosze, pomozcie!! :(:( nie wiem juz co mam zrobic, nie wiem czy to to, czy nie to ale boje sie straszliwie!! naprawde mam wrazenie ze sa powiekszone!! BOJE SIE!! :(:cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszcie mi cos, prosze!! ja dostaje paranoi naprawde sa powiekszone!! nie ma guzkow tylko sa powiekszone.. nie wiem co mam robic.. :cry::cry: juz nie moge ze soba. mysle ze to jest ten rak :cry::cry: jak wygladaja powiekszone wezly pachwinowe?? niech mi ktos napisze!! :cry::cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://tnij.org/wezly tam gdzie zaznaczone tam mniej więcej są te węzły ;)

Kitty nie bój się, naprawdę! Albo zapytaj tej koleżanki z medycyny ona raczej będzie wiedziała czy są powiększone na pewno czy dramatyzujesz ;) . A skoro węzły chłonne Cię "prześladują" to idź do lekarza niech ostatecznie rozwieje Twoje wątpliwości.

Ja dzisiaj byłem zajęty wymyślaniem sobie choroby żołądka - czy to na pewno wrzody? A może kandydoza jelit albo refluks? masakra, nic nie wymyśliłem. No ale w przyszłym tygodniu już na szczęscie wizyta u gastrologa :D

Pozdrawiam wszyskich hipochondryków!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kitty - jakiś czas temu zauważyłam zgrubienie pod pachą, wtedy też byłam niemalże przekonana, że to węzły, że mam raka, itp... Jakiś czas z tym chodziłam i marudziłam, miałam depresję że nie wiem co... a z czasem moja przyjaciółka pokazała mi, że ma tak samo i okazało się, że to już tak jest. Że nic tam nie mam (a zgrubienie ciągle jest), po prostu pod prawą ręką tak już mam... A Ty gdzie wymacałaś te zgrubienia??? Z czasem oczywiście przestało mi to przeszkadzac, bo okazało się to KOLEJNYM wymysłem mojej hipochondri...

Tak jak teraz z tą szyją... Wiecie boli mnie dzisiaj ta szyja, ale to chyba po tym wczorajszym macaniu, jak to moja mama nazwała "po eksperymentach" ;)

Pozdrawiam wszystkich hipo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak scalić oba posty, dlatego piszę jeden pod drugim... :roll:

Chciałam jeszcze dodać, że (generalnie wieczorem) jak wyobrażę sobie promieniowanie jakiegokolwiek sprzętu w domu to... czuję w głowie jakby przechodzące fale... dziwne i pewnie hipochondryczne / nerwicowe ;) Ale czuję takie dziwne uczucie, muszę wtedy wszystko wyłączyć i iść spać... do rana mija, chyba że znowu sobie przypomnę ;)

Ma ktoś ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge oddychac normalnie!!!! juz nie mam sily.. :cry:

niczym sie nie denerwuje, nie mam ataku paniki ani lęku... a praktycznie caly dzien nie moge swobodnie oddychac.. najgorzej jest w samochodzie, nie wiem czemu?!

wydaje mi sie, ze to nie nerwica.. tylko jakas paskudna choroba....

BOJE SIE!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak... pewnie to nerwica... myślę, że nie powinnaś o tym myślec, że się dusisz to przestaniesz się dusic, skoro to nerwica a podejrzewam, że tak to tak to właśnie działa...

A ja dalej z tą szyją... ona mnie kuje z prawej strony przy schylaniu głowy... :cry: Wytłumaczcie mi to jakoś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie jak czytam wasze posty to jakbym widziala sebie sprzed paru miesiecy.jeszcze teraz czasem wlancza mi sie moj 'hipo'ale to nie to co bylo wtedy.(hoc 'hipo bede pewnie juz zawsze)

wszyyyystkie (powtarzam wszystkie )te objawy o jakich piszecie to typowe objawy choroby zwanej nerwica.poza tym nadmierne wsluchiwanie sie w swoj organizm doprowadza do tego ze czujemy to co chcemy czuc.jak myslisz o tym ze cie swedzi reka to sila sugestii (przy nerwicy bardzo dobrze dziala sila sugestii)sprawia ze zaczyna cie ta reka swedziec.poza tym somatycznymi objawami nerwicy sa dretwiena mrowienia uczucie jakby ktos siedzial na klatce piersiowej,uczucie goraca (przy normalnej temp ciala)szum w uszach moga sie dolaczyc krwawienia z nosa (wieczny stres) zaburzenia snu,poty nocne i milion innych objawow.dlatego polecam i namawiam do leczenia nerwicy bo ona potrafi sie nasilac ...a to nie jest fajna sprawa.tez zwlekalam z leczeniem a gdy nerwica doprowadzila do depresji i unieruchomila mnie w domu ( a zaczelo sie niewinnie) to poprosilam o pomoc bo sama nie dawalam juz rady.i jedyne czego teraz zaluje to tego ze zwrocilam sie po pomoc tak pozno.nerwica zabrala mi kupe czasu a mozna bylo sie leczyc od poczatku i nie przezywac tego koszmaru.dlatego dziwie sie ,ze niektorzy maja przepisane leki i ich nie biora....to jest tzw strzelanie samoboja....:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam temperature od kilku dni 37 stopni do tych wezlow.. okazalo sie ze moj chlopak ma tak samo jak ja powiekszone i ze tak chyba jest normalnie, a ja myslalam ze to to(rak). ale jakos wszedzie mnie boli tam gdzie sa wezly chlonne i jeszcze to 37 stopni od kilku dni.. caly czas mi sie wydaje ze mam goraczke, dotykam czola, mierze temp. co kilka godfzin i te 37 stopni(rowne) sie utrzymuje. jestem przed okresem - czy to moze byc tym spowodowane?? tak sie boje... juz nie wiem co mam zrobic, ide jutro do lekarza.. :cry::cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kitty - może to tak działa, że masz temperaturę o stale ją mierzysz, stale macasz się po węzłach, to one muszę boleć siłą rzeczy... Idź do lekarza, upewnij się - poczujesz się lepiej i miejmy nadzieję, że zapomnisz o wezłach, które tak na prawdę bronią organizm i bolą od macania ich stale...

Byłam dzisiaj u lekarza z szyją i skierował mnie do laryngologa. Powiedział, że jak laryngolog nic nie znajdzie, to wyśle mnie też do endokrynologa. Macała mnie po szyji i nie wyczuła nieprawidłowości zadnych, nawet ze strony tarczycy. U laryngologa miałam badania (m.in. laryngoskopie, przy której myślałam że się uduszę i mi dusiła szyję itp i nic nie stwierdziła, prócz wysokiego tętna i powiększonych węzłów chłonnych). Tętno potwierdziło badanie ciśnienia. Mam 118. Czyli wysokie... Zapisała mi antybiotyki, po których może poczuje się lepiej... W sumie szyja mnie na prawdę ciśnie, ale przynajmniej jestem spokojna, że laryngologicznie jest w porządku i raki odpadają :) Zapytałam ją, czy możliwe że dusi tam bez powodu (przy skręcie i skłonie główy, przy ziewaniu itp po prawej stronie), powiedziała: tak. To teraz już zupełnie nie wiem co jest grane... Że niby bez powodu?

Jutro idę rano oddać mocz (ale to z innego powodu), a potem znowu do lekarza z szyją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos sie zna na wynikach krwi?? mam podwyższone monocyty do prawie 16"%, norma to 10.. miesiac temu mialam 13 wiec wzroslo.....

zdazylam przekopac internet i wmowic sobie milion chorob!!! teraz mam mega stracha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

reszta wynikow w normie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

teraz wymyśliłem sobie, że zrobię sobie badanie SATRO...będę już wiedział, czy serce, to aby na pewno mam dobre...tylko trzeba się zarejestrować. Tyle mogę dla siebie zrobić...potem znów będę szukał czegoś innego, może na końcu uwierzę, że to jednak kręgosłup...

Pozdrav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kajmanka - brałaś jakieś leki przed tym badaniem? Masz może jakąś niewielką infekcję? Cokolwiek? To może miec wpływ na podwyższoną ilośc białych krwinek...

 

Mam pytanie macie też tak, że możecie w głowie tak jakoś 'ściślic' powietrze, że szumi w uszach trochę? Możecie tak zrobic? Proszę odpowiedzcie!!! Tak głową, albo uszami sama nie wiem jak to opisac... takie jakby ciśnienie w głowie. Macie też tak, że możecie sami tak zrobic??? Coś takiego mniej wiecej jak przy ziewaniu, tyle tylko że nie otwierajac ust a robiac to "glowa", prosze odp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampka1, ja tak mam ;) mam nadzieje ze wiem o co Ci chodzi, tak jakby zetak w uszach sie zmienia, taki dziwny dzwiek slyszysz? ja tak mam..

boli mnie pod pachami, juz nie wiem co mam ze soba zrobic.. juz nie czuje goraczki, moja psiapsiola wyperswadowala to ze mnie pokazujac mi skale temperatury, 37 stopni to normalna wiec juz nie czuje ze mam temperature, boli mnie pod pachami, nie wiem o co chodzi, boje sie jak cholera, mysle tylko o tym. ogolnie jest taka beznadzieja, ten lek nie daje mi normalnie i spokojnie zyc :cry: ech.. juz nie moge,naprawde! :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kitty - myślę, że boli Cię od tego że ciągle macasz i sprawdzasz, myślisz o tym! Przysięgam Tobie, że ja też miałam "okres" węzłów pod pachami! Miałam i też mnie bolały, bo zauważyłam że mam zgrubienie pod pachą! Na prawdę miałam to samo! Musisz w to uwierzyc, że to nerwicowe jest! Pomyśl, że bolą Cię te pachy od stałego sprawdzania, tak jak mnie szyja! Jestem prawie pewna, że u Ciebie to tak jak u mnie - nerwica! Byłam u laryngologa, wykluczył wszystko a mnie nadal dusi w tej szyji, bo nadal o tym myślę, ale już mniej mi to przeszkadza!

Teraz trochę mnie martwi to uczucie w głowie. Tak, chodzi o ten taki dźwięk w uszach, ale czy potrafisz go zrobic "glową"? Nie wiem jak to powiedziec... Tak jakby ciśnienie w głowie wytworzyc samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją nową chorobą jest borelioza. Objawy mam ksiązkowe - nudności, różne kłucia,tiki, czesto wykakujące wypryski na różnych częsciach ciała, problemy z zasypianiem itd. Ja to już jestem staruszek i mogę czekać tylko na śmierć.. Bo ciągle jest tylko gorzej i gorzej.. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×