Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dzienne Wrony - Nocne Darki (czynne 24 h na dobę)


shadow_no

Rekomendowane odpowiedzi

Variable, a nie można zrobić jakiegoś kursu na GOPR?

Gdybyś miała skończone jeszcze pielęgniarstwo, to pewnie znalazłabyś szybko pracę.

A jak jest na SOR? Mogą tam pracować ratownicy?

 

-- 27 mar 2014, o 13:47 --

 

na_leśnik, aż takich uboków nie mam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, w przyszlym roku chce isc na pielegniarstwo bo innego wyjscia nie widze. Mozemy pracowac na SOR, ale problem jest taki, ze jest nas za duzo i nie ma pracy bo miejsca sa pozajmowane, a jak jest nabor to przyjmuja po znajomosci albo z duzym doswiadczeniem :bezradny: Podobno ma wejsc ustawa dzieki, ktorej bedziemy mogli pracowac tez na OIOMie, ale kiedy to nie wiem.

 

Zeby jechac za granice to musiala bym znac bardzo dobrze jezyk bo inaczej to dupa.

 

-- 27 mar 2014, 14:57 --

 

magnolia84, gopr odpada to bez sensu i ciezko sie dostac, a do gor mam 100km ( do tych wysokich) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aranjani, dobry :)

Na jakim etapie remont?

 

Variable, wczoraj w wiadomościach mówili, że w kraju brakuje pielęgniarek więc moim zdaniem mogliby lukę zapełnić ratownikami.

Co do pielęgniarstwa, to w jakimś wątku pisałam o swoim byłym, który będąc ratownikiem musiał ze względu na nową ustawę o ratownictwie medycznym pójść na studia pielęgniarskie. Teraz klepie dwa etaty - jeździ w Warszawie w karetce i pracuje na SOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, hej piękna :D

Kuchnia skonczona... czyli zostala cała reszta 8) Salon, sypialnia, garderoba i w cholere mebli do wniesienia :shock: Ale najwazniejsze ze jakos do przodu ;)

A Ty jak tam? Cos mi sie obilo o uszy ze prace zaczynasz od wtorku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, taaak, ale pielegniarki sie na to nie zgodza bo nie lubia ratownikow tak samo jak my pielegniarek wiec wiesz :D A poza tym to co moze ratownik i pielegniarka to tez sa roznice. Generalnie my mozemy wiecej rzeczy wykonywac niz pielegniarki i raczej na oddzialach typu ortopedia czy wewnetrzny nie jestesmy potrzebni bo tam robota ogranicza sie do podawania lekow, robienia kroplowek i mycia ludzi czego np nas nie uczono jak pielegnowac pacjenta tylko jak go ratowac. Ech mozna by pisac i pisac... Ta cala slozba zdrowia jest o dupsko rozbic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aranjani, :oops:

Łoooooooo to szalejecie! :D

A no od wtorku zaczynam. Najgorzej będzie z wczesnym wstawaniem, bo praca zmianowa 7-14 i 14-21 ale powolutku przyzwyczaję się. Jeżeli chodzi o zmianową pracę, to bywało gorzej - od 7-19 i 19-7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, i tak robia. Zapierdalaja na dwa etaty i blokuja miejsce innym, ktorzy tez chca pracowac. Ustawa weszla w 2005r lub wczesniej wiec ci co jezdzili na karetkach jako sanitariusze musieli isc do szkol zrobic ratownika lub na studia bo inaczej wypad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, chcemy skonczyc jak najszybciej co by parapetowe móc zrobic ;)

Do zmain jakos da sie przystosowac. Na pewno na poczatku bedzie ciezko ale pozniej pojdzie :) Dasz rade :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Variable, wiem wiem ale skoro brakuje pielęgniarek, to poprzesuwaliby je tam, gdzie są niezbędne, a resztę uzupełniliby ratownikami, którzy na SOR bardziej nadają się niż pielęgniarki. No ale jest tak jak piszesz - cały ten system jest do bani i wątpię, czy szybko coś się zmieni na lepsze. Trzeba samemu kombinować.

 

-- 27 mar 2014, o 14:09 --

 

Aranjani, nie spieszta się! :D Na parapetówę jest czas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, wlasnie z Sor powinni usunac pielegniarki na inne oddzialy i nas tam wrzucic, ale znajac zycie to by jedze taki strajk zrobily ze nic z tego :bezradny: Lekarze maja izbe lekarska, pielegniarki - pielegniarska, a my nie mamy nic tylko wojewoda sprawuje nad nami "opieke". Generalnie caly system raownictwa w Polsce jest jeszcze bardzo mlody i zanim to bedzie mialo rece i nogi minie kilka ladnych lat.

 

Np. w malopolsce juz wszedl przepis, ktory mowi, ze ratownik ma wybrac czy chce pracowac w pogotowiu czy na SOR i wybiera jedna opcje, a nie, ze pracuje w obu miejscach. Poza tym w tym roku juz zamykaja szkoly policealne wiec zostana tylko licencjaty co pozwoli na "odkorkowanie" tego calego nawalu ratownikow, ktory tworzyl sie po szkolach policealnych.

Tak wiec reasumujac mooooze za kilka lat to jakos sie wszystko wyprostuje i bedzie latwiej prace dostac jak nie bedzie takiego wyscigu szczurow i tylu pracujacych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, ;) wiem wiem... chcemy po prostu jak najszybciej skonczyc zeby mieszkanko fajnie wygladalo ;) bo na razie wszedzie graty, kurz, pył i takie tam 8)

No to sie szykuj :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, niestety, a na razie pozostaje zaczepic prace gdzie indziej bo nadziei nie widac, a nie mam niestety takich znajomosci zeby sie gdzies dostac bo gdybym miala to by to cakiem inaczej wygladalo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×