Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Tańczący z lękami, no esci ma działać jeszcze bardziej wybiórczo. Wg producenta to wpłynie na skuteczność leku i zminimalizowaniu uboków. Ale ja wiadomo czasami leki o szerokim spektrum oddziaływania są najskuteczniejsze. Faktycznie interakcja z sertraliną "Możliwy wzrost stężenia we krwi i nasilenie objawów toksycznych lamotryginy."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, tylko dlatego po ponad roku czasu żegnam sertę. Po citalopramie żadnych nadzwyczajnych pozytywów oczywiście się nie spodziewam, bo podobnie jak Ty wiem z czym to się je... Aczkolwiek zauważyłem, że spanie po eseserajach jest u mnie lepsze niż bez nich. Lamo fajnie to wygładza i chroni przed deprą, co czuję już po kilku dniach/tygodniach po jej obniżkach. Słowem zostaję na trójcy leków.

A jak spanie po kwetiapinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutna82, na wszystko: na lęk, na nerwicę, na depresję, na kłopoty ze snem, słowem by żyło się lepiej, jak to ktoś na forum napisał. Ogólnie mój romans z SSRI trwa już ponad 10 lat...Oczywiście próbowałem odstawić paro (bo ten lek brałem nieprzerwanie przez 7 lat), ale wyszła mi bezsenność, której nie miałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, na szczęście od kilku dni coraz lepiej. Był mały zryw, po odstawieniu -branej na cito przez 3tyg - karbamazepiny i w ogóle nie odczuwałem jej działania w dawce 100mg-0-200mg. Ale od kilku dni zasypiam po niej, śpie 6-7 h, a nie trzy. Więc jest lepiej.

Nie wiem czy o taką odpowiedź Ci chodziło, kwetiapinę tylko na sen stosuje się w dawce 50mg z dobrym skutkiem. Ale ja zaczynałem od 100mg,150mg,200mg i 300mg w ciągu 4 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutna82, tajemnicą poliszynela jest, że te leki długo się rozkręcają. Zatem odpowiedź na wszystko o co pytasz brzm : jak najbardziej może. To co mnie pomaga na napięcia/lęki i chyba większości ludzi to nieforsująca dawka sportu: wolny bieg, pływanie, rower albo długi spacer- wszystko to tak naprawdę działa jak niewielka dawka benzo, zresztą działając na te same receptory opioidowe. Także polecam to naturalne "ćpanko", które jest zdrowe dla organizmu. Grunt to się nie forsować

elfrid, cieszę się, że lepiej śpisz, to baaaardzo ważne i życzę Ci powrotu do zdrowia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami,

ja tez dopiero 3 dzień przejścia ale po pełnej dawce sertry nie mam w ogole senności, na paro było to nie do pomyślenia, wiec jestem dobrej myśli

 

-- 19 sty 2014, 14:47 --

 

w zasadzie tylko w pierwszym dniu miałem skutki uboczne, na szczęscie chyba juz minęły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie cita reguluje sen?

czy to tez zależy od dawki?

 

Witaj smutna82

mam wrazenie, ze chlopaki Cie ignorujå, skoro dwukrotnie nie zauwazyli (?) Twojego pytania. Wybacz im prosze !

 

O ile dobrze pamietam, to bierzesz cital juz chyba z tydzien. Nie wiem jak lekarz Tobie zalecil ale standardem jest branie polowy dawki citalu przez pierwszy tydzien a potem juz cala dawka czyli 20mg. Ja na przyklad w ogole nie mialam problemu ze snem, ale nie bylam tez w takim stanie jak Ty. Wiec na zlagodzenie Twoich dolegliwosci bedziesz musiala troszke poczekac i uzbroic sie w cierpliwosc. Poza tym jak juz wiesz kazdy organizm inaczej przyswaja SSRI tak wiec trudno jednoznacznie odpowiedziec Tobie kiedy poczujesz sie lepiej, kiedy zaczniesz spac dobrze i jaka dawka wplywa na Ciebie najbardziej optymalnie.

 

Mam jednak nadzieje smutna, ze chcociaz minimalnå poprawe poczulas po tygodniu brania citalu. Napewno troszke sie wyciszylas i juz nie widzisz swiata w tak czarnych kolorach jak na poczåtku. Ta choroba wymaga czasu i sprawia, ze przestajemy wierzyc w magicznå rozdzke.

Daj sobie czas na zaaklimatyzowanie sie leku. U jednych zaczyna on dzialac bardzo szybko, u innych ze sporym opoznieniem ale mysle, ze w ciågu 2-3 tygodnich powinnas miec znacznie lepszy nastroj.

 

Trzymaj sie Smutna i rozchmurz sie :D

Chce ujrzec Twoj usmiech chocby byl taki malusienki i niepewny !!!

Pozdrawiam Cie serdecznie i czekam na odzew :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chlopaki mnie kompletnie zignorowali :)

 

dziekuje Nova,za,wyczerpująca odpowiedz

narazie nadal kiepsko sie czuje,ale mam juz mniej ataków...

nadal biore tylko 10mg,wizyte mam28 stycznia,wtedy pewnie mi podniesie dawke.

a w nocy jak zasnę,to ok,ale budzę,sie po dwóch,trzech godzinach i jest mi ciezko zasnąć..

 

-- 20 sty 2014, 09:41 --

 

Nova,czekam na ten dzien z utęsknieniem...kiedy sie uśmiechnę,kiedy wyjdę z domu bez strachu...

dzis 12 dzien na polowie tabletki.

nie czuje jakiejs specjalnej poprawy w psychice,ale ataków mam mniej...

mimo to,gdzieś w glowie zostal zakodowany ten strach i tak ciezko sie,go pozbyc.

 

dziekuje Kochana za mile slowa,dodalas mi trochę otuchy...

pożycz tez troche cierpliwosci,żeby dotrwać do pelnego dzialania leku.

no ja rzeczywiście,bylam i jestem w gorszym stanie,psychicznym niż Ty.

zdecydowanie :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REWELACJA ! Jak sie poczujesz dobrze, to w zadnym wypadku nie przerywaj kuracji !!! Przestrzegam ! Powinienes zazywac CITAL minimum 6 miesiecy.

Po 3 tygodniach tak sie dobrze poczulam, ze przerwalam kuracje i 4 dnia zaczela sie jazda ! Wrocilam ponownie do citalu i teraz nie ma bata aby przerwac branie leku przez conajmniej pol roku albo i dluzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×