Skocz do zawartości
Nerwica.com

[SZCZECIN]


Rekomendowane odpowiedzi

Ja sama chciałam iść na psychologię i bardzo przeżywałam to, że się nie dostałam. Ale gdy sama pochodziłam na psychoterapię, to przestałam żałować. Wcale nie odczuwałam, że osoba naprzeciwko mnie ma większą wiedzę czy potrafi pomóc. Czasami sama terapeutka była zdziwiona tym ile wiem, moimi interpretacjami. A ja przeczytałam zaledwie kilka książek wykopanych z biblioteki i wcale nie jakiś naukowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam jeśli zostanie to wzięte za spam, ale nie chcę rozpoczynać nowego tematu dla Szczecina.

 

Z racji tego iż spodziewam się, że znajdę tutaj przynajmniej kilka osób mających doświadczenie z lekarzami psychiatrami w Szczecinie chciałabym się zwrócić z prośbą o podanie jakiś namiarów, konkretnych miejsc, przychodni, gabinetów, nazwiska psychiatry (najlepiej kobiety), do którego można by się udać na pierwszą wizytę. Piszę "można by", bo mam pełno i coraz więcej wątpliwości i obawiam się, że podjętą decyzję o wizycie zmienię. Przede wszystkim ciężko zareagowałabym na reakcję psychiatry iż przesadzam, młoda jestem, wymyślam sobie sztuczne problemy, mam wziąć się w garść i tyle, bo w końcu każdemu jest ciężko. Będąc u psycholog coś takiego usłyszałam i powstrzymało mnie to na dobry rok od podejmowania dalszych kroków. Dosyć ważne jest to żeby była możliwość wizyty na NFZ, bo sama nie będę w stanie opłacać regularnych wizyt (pierwszą tak), a rodzice nie mają najmniejszego pojęcia o mnie i moich problemach i nie chcę im nic mówić. Od razu napiszę, że gdyby było potrzebne (tutaj) określenie na czym polega mój problem to będzie ciężko, bo jedyne co teraz przychodzi mi do głowy to "nie wiem", nawał wszystkiego i niczego, apatia jak nigdy. Dziękuję z góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hanails, nigdy nie wiesz na kogo tak naprawdę trafisz... Plusem jest to, że jeśli zrazisz się do jednego z lekarzy, możesz próbować dalej... Pamiętam, że osobiście dopiero po kilku latach miałem przyjemność trafić na naprawdę sympatyczną Panią doktor, z którą udało mi się złapać świetny kontakt... Wcześniej spotykałem się z wieloma przejawami całkowitego wręcz braku kompetencji... Pech też niestety chciał, że i ze wspomnianą doktor straciłem kontakt, więc namiarów Ci podać nie mogę... Próbuj jednak do skutku i absolutnie nie zrażaj się niepowodzeniami, na jakie masz szansę po drodze napotkać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusem jest to, że jeśli zrazisz się do jednego z lekarzy, możesz próbować dalej...

Problem w tym, że obawiam się iż jeśli już się zdobędę na wizytę u tego pierwszego psychiatry czy innego specjalisty i zostanę potraktowana z góry, to nie wiem czy zbiorę się żeby dalej próbować. Teraz dużo kosztuje mnie decyzja o poszukaniu pomocy. Wolałabym się nie uczyć na własnych błędach. Ale złotej rady nie ma, wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hanails, pamiętaj, że lekarze to też tylko ludzie, a ludzie jak wiadomo bywają różni ;) Nigdy nie wiadomo na kogo akurat trafisz.

Teoretycznie, z czystym sumieniem mógłbym Ci polecić doktor Beatę Nicewicz, którą to bardzo dobrze wspominam, i którą także polecono mi na tym wątku kilka lat wstecz.

Niestety nie potrafię powiedzieć co się z Nią w tej chwili dzieje. Odeszła jakiś czas temu z przychodni, gdzie przyjmowała pacjentów na NFZ, i pojęcia nie mam czy przyjmuje obecnie prywatnie, ani też czy w ogóle zajmuje się jeszcze typowymi konsultacjami psychiatrycznymi. Musiałabyś zorientować się już na własną rękę.

W mojej opinii była taką psycholog i psychiatrą w jednym. Zawsze potrafiła cierpliwie wysłuchać, gdy pojawiał się poważniejszy problem, coś doradzić...

Naprawdę bardzo sympatyczna kobieta :!:

A obawiać się na zapas też raczej nie masz co, bo najprawdopodobniej spora część psychiatrów nie będzie specjalnie drążyć co jak i dlaczego, tylko z marszu przepiszą Ci leki (o ile oczywiście zajdzie taka potrzeba), albo skierują gdzieś na terapię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie, z czystym sumieniem mógłbym Ci polecić doktor Beatę Nicewicz, którą to bardzo dobrze wspominam, i którą także polecono mi na tym wątku kilka lat wstecz.

Niestety nie potrafię powiedzieć co się z Nią w tej chwili dzieje. Odeszła jakiś czas temu z przychodni, gdzie przyjmowała pacjentów na NFZ

Hmmm... A nie na Staromłyńskiej ? Z tego co jestem w stanie zaleźć informacji to Staromłyńska mi się pojawia. I dzisiaj w innej przychodni podszepnięto mi właśnie Staromłyńską, bo "fajna doktor tam jest" :) Dziękuję w każdym razie za nawet takie informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hanails, no właśnie ze Staromłyńskiej odeszła niespełna rok temu :( Ja cały czas tam bywam, ale już u innej doktor... Kiedyś miałem spisane nazwiska wszystkich lekarzy stamtąd (chodziło o podjęcie decyzji do kogo chcę przychodzić), ale gdzieś już ta kartka zapewne dawno przepadła ;)

Jeśli chodzi o dr. Nicewicz, możesz sprawdzić jeszcze w Medicusie... Ale tam wizyty są zdaje się odpłatne, więc trochę nie bardzo...

Powodzenia życzę! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczepię się wątku :)

Czy znalazłby się ktoś z tu obecnych kto mógłby umieścić informacje w jakich dniach i godzinach można dzwonić do rejestracji na Staromłyńską ? Potrzebuję się skontaktować, a nie mam możliwości udać się do przychodni. Dziękuję z góry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczepię się wątku :)

Czy znalazłby się ktoś z tu obecnych kto mógłby umieścić informacje w jakich dniach i godzinach można dzwonić do rejestracji na Staromłyńską ? Potrzebuję się skontaktować, a nie mam możliwości udać się do przychodni. Dziękuję z góry :)

 

Nie zarejestrują Cię tam telefonicznie , nie ma szans.

Musisz udać się osobiście . A dzwonić możesz od 8 do 14 ,a tylko w środy od 12-30 do 18 .

 

-- 18 lip 2013, 19:59 --

 

Staromłyńska jest w ramach NFZ?

Tak , na NFZ.

Polecam doktora J.Mizgierta , kumaty ,mądry psychiatra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczepię się wątku :)

Czy znalazłby się ktoś z tu obecnych kto mógłby umieścić informacje w jakich dniach i godzinach można dzwonić do rejestracji na Staromłyńską ? Potrzebuję się skontaktować, a nie mam możliwości udać się do przychodni. Dziękuję z góry :)

 

Nie zarejestrują Cię tam telefonicznie , nie ma szans.

Musisz udać się osobiście . A dzwonić możesz od 8 do 14 ,a tylko w środy od 12-30 do 18 .

 

 

Nie chcę się rejestrować tylko zapytać na kiedy mam się zarejestrować jak już tam pójdę. W karcie jest, a ja po prostu nie pamiętam kiedy miałam przyjść, nie zapisało się, a pamięć baaaardzo zawodna :)

Dziękuję serdecznie za informację w każdym razie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kilku lat chodzę na Żołnierską. czuję się teraz b. źle. może dla tego, że zmieniłam ostatnio lekarza - głównie z powodu urlopu mojego a nowy zmienił mi leki.

Chodziłam do: Jędrzejczaka, Anders Powierzy, raz byłam u Mizgierta.

 

_________________________________

chętnie porozmawiam na temat moich doświadczeń.

 

_________________________________

@Nefertari u kogo byłaś na Żołnierskiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam psychoterapeutki/y (NFZ) w Szczecin. Terminy są zabójcze...

 

hej,

to prawda, może spróbuj na Żołnierskiej. I na Piotra Skargii 16 jest wojskowa bodajże przychodnia i chyba można się dostać, trzeba by zapytać, koleżanka czekała jakoś 3 miesiące ale nie jestem pewien. Na Żołnierskiej to terapia grupowa jest w miarę szybko dostępna, indywidualna nie wiem, można zapytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecały rok temu zaczęłam terapię małżeńską...czekaliśmy z miesiąc. Ale mąż zrezygnował z NAS...i udało mi się "zmienić" to na terapię indywidualną od razu (dwa dni temu). Ale wiem, że niektórzy czekają rok/dwa na termin. Miałam szczęście. Do psychiatry to kwestia 2tyg, oni są mniej oblegani niż psychoterapeuci.

 

Najlepiej do nich zadzwonić 91 422 60 60 albo pójść, powiedzieć co Cię interesuje i zapytać o termin. A i do psychoterapeuty trzeba mieć skierowanie od rodzinnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×