Skocz do zawartości
Nerwica.com

[SZCZECIN]


Rekomendowane odpowiedzi

Już się udało. Terapeutuję się w ZIP-ie.

hanails, terapie rodzinne też tam są prowadzone, chodzi Ci o małżeńską? trzeba by zapytać. Ja na takiej byłam.

Nie, chodziło mi o stricte rodzinną, systemową. Mam psychiatre, która pracuje w ZIPie (ja do niej chodzę na Staromłyńska) i to ona zaleciła tą terapię więc wydaje mi się, że zaproponowałaby ZIP, ale dopytam :) Bo nie wiesz czy taka stricte rodzinną prowadzą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się udało. Terapeutuję się w ZIP-ie.

hanails, terapie rodzinne też tam są prowadzone, chodzi Ci o małżeńską? trzeba by zapytać. Ja na takiej byłam.

Nie, chodziło mi o stricte rodzinną, systemową. Mam psychiatre, która pracuje w ZIPie (ja do niej chodzę na Staromłyńska) i to ona zaleciła tą terapię więc wydaje mi się, że zaproponowałaby ZIP, ale dopytam :) Bo nie wiesz czy taka stricte rodzinną prowadzą ?

 

Niestety nie wiem. Zadzwoń i zapytaj, na pewno Ci powiedzą :) ja będę dopiero w piątek w ZIP-ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziłam raz na terapię na nfz...czekałam 7 miesięcy, chodziłam pół roku po czym skończyła się możliwość na nfz no i dramat...bo moja terapia dopiero się zaczynała...nie ma się co oszukiwać każdy lepszy terapeuta w końcu zaczyna przyjmować prywatnie bo to się bardziej opłaca. Taka rada jak szukacie terapeuty zapytajcie czy ma swojego nauczyciela co go sprawdza to się superwizor nazywa - to ponoć oznacza dobrego terapeutę. Moja kuzynka chodzi od roku do Małgorzaty Kelm - mówi że bardzo dobra, no i obiektywnie jej się poprawiło, tez się zastanawiam ale na razie nie mam kasy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak terapeuta ma superwizora to wiadomo, że lepiej bo też omawia sposób naszego leczenia z kimś kto nas nie zna, tak bardziej obiektywnie i "pilnuje" żeby terapeuta sobie i pacjentowi krzywdy nie zrobił :D.

 

Ja chodzę do ZIP'u, dopiero zaczynam indywidualną, czekałam rok i cztery miesiące. Więc w tym czasie zaliczyłam już inną terapię i akurat 4 miesiące odpoczęłam, żeby znów pójść i pracować nad sobą ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że byłyby jakieś problemy z przeniesieniem mnie do ZIPu kiedy chodzę na teraz do psychiatry w innej przychodni, ale ten lekarz przyjmuje też właśnie w ZIPie ? Mam zamiar rozmówić się z lekarzem w tej sprawie. To nie chodzi o lekarza ani nawet o terapeutkę, a o terapię, a właściwie jej śmieszne terminy (podziurawione), których mam już dosyć. Chyba nie byłoby problemu żeby znow mnie psychiatra skierowała na terapię tylko że w ZIPie ?

I zasadnicza sprawa, ile czekaliście w kolejce zanim dostaliście się na terapię w ZIPie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie powinno być problemu z przeniesieniem, terminy do psychiatry się zmienią. Jedyne co może niepokoić to zmiana terapeutki, powód takiej decyzji. A jak długo do niej chodziłaś? A jeśli chodzi o skierowanie na terapię, to nie ważne gdzie będziesz chciała, tylko nad formą się zastanowią. Na terapię w ZIP'ie czekałam rok i 4 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie powinno być problemu z przeniesieniem, terminy do psychiatry się zmienią. Jedyne co może niepokoić to zmiana terapeutki, powód takiej decyzji. A jak długo do niej chodziłaś? A jeśli chodzi o skierowanie na terapię, to nie ważne gdzie będziesz chciała, tylko nad formą się zastanowią. Na terapię w ZIP'ie czekałam rok i 4 miesiące.

7 miesięcy, ale to nie o osobę terapeutki chodzi czy jej podejście czy cokolwiek z nią bezpośrednio związanego, to jest złota kobieta, uwielbiam ją, ale chodzi o to, że "terapia" jest tak skonstruowana, że jak się zdążę zapisać takie mam terminy i wychodzi tak często, że przez miesiąc regularnie co tydzień chodzę, a później jest miesiąc przerwy czy dwa tygodnie. Teraz jest taka sytuacja, że po świętach chodziłam regularnie, a już od tego tygodnia jest dwumiesięczna(!) przerwa. Dla mnie to się mija z celem, po każdej takiej przerwie wraca się od początku do tego nad czym się pracowało, nie wyrabiam takich przerw, ostatnia nie skończyła się dobrze, a teraz staje przed następną. Chyba wolę poczekać ten rok z okładem i nie żyć od przerwy do przerwy w terapii i porządnie się wziąć za nią.

Tylko nie chciałabym zmieniać chociaż lekarza, dlatego ZIP :)

 

Dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, podbiję znów temat.

Byłam ostatnio w ZIPie - u Pana Mizgierta.

NIE POLECAM.

Wyszłam z płaczem.

Pan wiedział WSZYSTKO lepiej ode mnie, moje problemy bagatelizował, jeden z poważniejszych 'wyśmiał' (parsknął lekko pod nosem).

Leków mi przepisać nie chciał za to dał numer do super psychoterapeuty (dość drogiego), który okazał się jego szefem.

 

Ogólnie jak chciałam zakończyć konwersację, powiedziałam, ze siedzenie tu to strata naszego czasu Pan Mizgiert stwierdził, ze to ja tracę czas, on ma za mnie płacone ;)

 

 

Czy możecie polecić kogoś bardziej kompetentnego...? Najlepiej na NFZ, bo jak miałabym prywatnie trafić na kogoś takiego jak opisany przeze mnie Pan wyżej to ekhem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie polecić kogoś bardziej kompetentnego...? Najlepiej na NFZ, bo jak miałabym prywatnie trafić na kogoś takiego jak opisany przeze mnie Pan wyżej to ekhem...

dr Agata Lisiecka

Przyjmuje też w ZIPie w poniedziałki i czwartki.

Zawsze czuję się bardzo zaopiekowana przez Panią Doktor, interesują ją najmniejsze fakty z życia, nie wylicza czasu na wizytę, jeśli masz u niej siedzieć 2h to będziesz siedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×