Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

a jest jakis moment, kiedy stezenie wenli jest najwieksze po wzieciu dawki ? Czy raczej jest tak, ze w ciagu calego czasu jest podobne? Bo zaczelam sie zastanawiac czy nie jest tak, ze np. w polowie jest najwieksze i najbardziej dziala, wiec wtedy przy braniu na noc - wlasnie rano bylby najwiekszy efekt. A przy braniu rano - na wieczór. Ale nie wiem jak to jest z tymi wolno-uwalniajacymi się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierniczę, czuję się kurna tak zajebiście zmęczona po tej wenli, że nawet energetyki nic nie pomagają, leżę i czuję, że ze zmęczenia mnie całe ciało boli i leżę i odpocząć nie mogę. wysypiam się i budzę się zmęczona i tak jest całymi dniami

nawet umycie się sprawia mi cholerny wysiłek, siedzę głodna, bo ciężko mi sobie zrobić coś do jedzenia i nawet na jedzenia siły nie mam

oglądać filmów ani czytać książek nie mogę, bo nie mogę się skoncetrować

 

najchętniej zaczęłabym znowu żreć wellbutrin, ale te lęki :( to piękne życie na nim bez zmęczenia, nawet muzyka zdawała się bardziej wciągać i wiele rzeczy cieszyło

 

ale muszę trwać w tym co jest, bo już wolę to zmęczenie niż lęki i podłą somatykę, która i tak raz na kilka dni daje o sobie znać :(

 

co za życie, żeby mieć coś za coś, albo wykończenie albo lęki uniemożliwiające wyjście z domu

nie wiem czy kiedyś uda mi się żyć tak, żeby nie musieć wybierać pomiędzy tym a tym, tylko funkcjonować nie tyle, że zajebiście, ale normalnie, jak kiedyś, jak przed tym całym bagnem, które teraz zdaje się nie mieć końca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lejdis, teraz biorę jakoś od połowy sierpnia, wcześniej brałam od grudnia do prawie końca lipca, cały czas i było zmęczenie każdego dnia, więc u mnie tak jest, że w ten sposób reaguję na ssri i snri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lejdis, bo próbowałam różne i z dwojga złego w miarę znośnie jest na wenli, bo po innych lekach albo chodzę za bardzo zmulona albo zbyt aktywizowana i mam lęki i bezsenność

 

a ty dlaczego przeszłaś na wenlę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam ,ze Cymbalta jest dużo lepsza od Wenli ,ale cena ,,,znowu. :evil:

Jednak nie wszystkich na nią stac , bo nie jest refundowana a kosztuje na miesiąc około 180 zł. Może jednak kogo będzie stać , to polecam . Brałem to swego czsu w dawce po 15mg/d. do paroksetyny . Nasrtrój wyrażnie szedł w górę , ale u mnie wszelkie noradrenaliki powodują nerwowośc . I dlatego odstawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy a wenlafaksyna dobrze u Ciebie działa przeciwlękowo, może jak czujesz się apatycznie na wenli to spróbuj połączyć ją z wellbutrinem który jak pisałaś wcześniej zmniejszał anhedonie i dodawał motywacji i energii do działania.

Możesz spróbować też większych dawek wenlafaksyny ale wątpię żeby to coś zmieniło, moim zdaniem to aktywizujące działanie wenli szybko słabnie zwłaszcza u osób które reagują na ten lek tak jak Ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiół, brałam jakiś czas wellbutrin i wenlę razem, ale wellbutrin indukował mi nawet na tym zestawie lęki :(

poza tym teraz na wenli nawet nie mam całkowitej kasacji lęków jak to bylo gdy ją poprzednio brałam i czasem sobie już z tymi lękami nie radzę, nie wiem co robić

lekarz chciał mi dołożyć escitalopram do tego, żeby zadziałało tak przeciwlękowo bardziej, ale nie wiem jak to by w praktyce działało, już nawet mogłąbym być bardziej zmęczona byleby nie budzić się od rana z lękiem i napięciem z powodu tego, że ktoś się chciał ze mną spotkać :(

 

a wyższe dawki wenli indukowały mi lęk, ze względu na pobudzenie, działanie na noradrenaline. u ciebie tak nie było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Biorę 150mg xl weneli.....mam nerwice lękową i teraz pytanie czy jest jakiś lek,ktory zwieksza wydzielanie edorfiny?Lub co dołożyć do veneli co by mialo duzo endorfiny,albo coś w klimacie veneli z dużą porcją endorfiny?Bardzo prosze Was o odpowiedz,może coś doradzicie.......stan ktory daje wzmożoną aktywność edorfiny dziala u mnie super przeciwlękowo..........stad pytanie

pomocyyyyyyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cala w trawie, ja polecałbym pregabalinę, jako że z tym specyfikiem miałem do czynienia, choć przez krótko. Ale pisze się w necie że pregabalina to taka lepsza, mocniejsza wersja gabapentyny, także wiesz... Tylko oczywiście ta niedorzeczna cena Lyric'y, tragedia. Poczytaj na erowid.org opinie użytkowników o gaba i pentynie. Jest też opcja środkowa, czyli topiramat, również jak oba wymienione wcześniej środki działa na gaba, a jest wiele tańszy. Sam o nim myślę.

 

-- 23 wrz 2013, 00:58 --

 

CórkaNocy, wow, nie wiedzialam, że można łączyć wenle z wellbutrinem, oprócz lęków miałaś jakieś uboki? Psychiatra przepisal ci takie kombo bez problemu?

 

Fakt, można łączyć wenlę z well, ale ja to przerabiałem, w dawce 75mg+150mg i mam tylko złe wspomnienia, straszna nerwowość, lęki, bezsenność. Może z czymś innym well, ale jak dla mnie na pewno nie z wenlą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×