Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz męczę się z niedobranym lekiem. Widziałam że pisaliście o paroksetynie, to był mój pierwszy lek na pierwszą ciężką depresję z zaburzeniami lękowymi. Dawno to było, ale wiem że pomogło mi bardzo.

Później cital pomógł. Niedawno escitalopram - miesiąc brania i była katastrofa psychiczna. A do tego jadłam baaardzo dużo i w miesiąc przytyłam 5 kg. Lekarz zmienił mi na seralinę. Wcześnie czytałam o tym leku, koleżanka też brała - miałam duże nadzieje ze w końcu jakiś lek mi pomoże... że w koncu wyjdę z domu bez lęków i ... ? Mijają ponad 2 tygodnie. Co mogę powiedzieć ? Zauważyłam, że nie mam takich myśli jak kiedyś, że mam schizofrenię itp. Nie skupiam się na swoim zachowaniu tak bardzo i nie mam myśli że zaraz oszaleje... Za miesiąc zaczynam terapię. Niedawno kolejny psycholog (na szczęscie już trafiony na takiego który mi podpasował) stwierdził że nie mam żadnej schizofrenii.. Depresja z zaburzeniami lękowymi. Mam brać leki...

ALE kiedy minął mi lęki ??? Boję się z kimś spotkać że znów nagle dostanę całkowitego odrealnienia... :( Ponad 3 tygodnie to za mało żeby zaczeły działać ??? Hellpppp........

Ostatnio też miałam dziwne ''coś''. Przyjaciólka wyciągnęła mnie na spacer.. płakałam cały czas po chwili smiejąc sie.. To było jakoś z 4 dni temu może 3... Takie dziwne uczucie to było.

Czekac jeszcze z dzialaniem na lek ??? biorę 50 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy tak, paroksetyna to był mój pierwszy ssri, brałem 8 miesięcy u mnie na wszelkie zaburzenia lękowe działała bardzo dobrze. Nie chce mi się rozpisywać na jej temat bo się skupić nie mogę i nie widzę sensu w tym co piszę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już zdycham, nie moge normalnie funkcjonowac, jestem arcydrażliwa, nie widzę na oczy przez zawroty głowy, a clorazepat nic (łagodnie ujmując) nie pomaga, wręcz przeciwnie - ledwo wstałam i jestem ospała, jeszcze bardziej wnerwiona. Może macie jakieś genialne rady?

 

Xanax 0,5mg rano i 0,5mg wieczorem niewiele pomagał, a clorazepat 10mg lub nawet 15mg nic, nic, nic! Jakieś propozycje, co wziąc doraźnie na taki histeryczny stan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę obecnie 100mg sertry,100 mg amitryptyliny oraz 15 mg aripiprazolu i wciąż czuje pobudzenie .

 

Właściwie to każdy z tych leków z osobna może pobudzać, a co dopiero w tercecie. Pytanie czy jest to w miarę pozytywne, zdrowe pobudzenie, czy jednak nieznośna akatyzja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×