Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

jeśli chodzi o uboki to na początku mogą być nudności, u mnie zawsze występowały przy wprowadzaniu leków z tej grupy, ale spokojnie, nawet jeśli wprowadzałąm je na ostro, nie powoli, to nigdy nie zwymiotowałam i to przechodzi, u mnie jakoś max 2 tyg. trwa no i apetyt może się trochę zmniejszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Paracetamol mi nie pomaga na te bóle. :/ Muszę zadzwonić do swojego lekarza i dopytać, bo wczoraj jakoś wyleciało mi z głowy. Byleby się nie zerzygać, to będzie OK. :great:

 

Acha, a te nudności pojawiały się zaraz po zażyciu leku, czy w ciągu dnia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychotropka`89, różnie to było, generalnie na początku brania to budziłam się rano z nudnościami, potem jakoś po zażyciu i czasem w dzień też

ale nie sugeruj się, kazdy ma inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychotropka`89, tak, myślę, że zniweluje, przynajmniej u mnie tak było jak wprowadzałam coś powoli, nie ma co się tak spieszyć, bo można przeholować, jeśli ktoś jest wrażliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że póki co biorąc Sertralinę w dawce 25 mg przez trzy tygodnie na fobię społeczną i będąc zadowolonym z działania w pełni warto rozważyć dodanie jakiejś małej dawki czegoś na dopaminę np. wellbutrinu na uratowanie libido? Akurat potencja siadła mi zupełnie i przynajmniej moim zdaniem jest kilka przesłanek dla których mogę sądzić, że z dopaminą mam problem (już tak myślałem przed rozpoczęciem kuracji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajta zimy, bo dobrze prawi. Zima i ja jesteśmy najlepszym przykładem tego, że sertralina jest lekiem zajebistym. U mnie po depresji nie ma ani śladu, a sertra połączona z lamotryginą to bajka. Polecam wszystkim. Żadnych zjazdów, nastrój w miarę wyrównany. Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zima, tak, to moje zdjęcie, a co? ;)

Rozumiem, ja po prostu strasznie się boję wymiotów i dlatego tak się obawiam nowych leków, w których skutkach ubocznych widzę nudności i wymioty... :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychotropka`89, no to może ta fobia nie jest taka straszna, skoro wazniejszy jest brak wymiotów i nudności. ja zaczełam brac leki jak bylam na urlopie- były wymioty, nudności i straszny stan psychiczny, ale byłam gotowa zapłacic kazda cenę.

był tez jadłowstret i pojawia sie dalej okazyjnie, ale mi to pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychotropka`89, dziwne zima,

po mnie wszystkie prochy jak po kaczce spływały żadnych uboków

raz na paro+ryspe zwarzywienie nawet za laską się nie obejrzałem

na innych full nerwy nie strach a złość ale to chyba moja natura :twisted:

 

psychotropka wiesz który wilk bardziej wykarmiony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam fluoksetyne, sulpiryd, rudotel... Dużo tego ale nie mogę teraz skojarzyć nazw. Wiem, że fluo miałam łączoną z sulpirydem i było dobrze, poza zaburzeniem prolaktyny i brakiem okresu. Ja nie mam fobii społecznej tylko emetofobię.

 

Zima, nie będę się sprzeczać, czyja fobia gorsza, bo to bez sensu. Ja wiem swoje. Ty swoje. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychotropka`89, rozumiem twoją fobię, bo u mnie też tak było, dlatego najlepsze są na to leki przeciwwymiotne, które wręcz u mnie kasują nudności: np. ta mirtazapina, której nie chciałaś brać lub chlorprothixen, mianseryna

 

-- 22 wrz 2013, 09:26 --

 

wiem sama po sobie, że psychoterapia może niewiele pomóc, jeśli sam objaw - nudności pozostaną, dlatego dziwię się czemu nie chciałaś wytrwać na tej mirtazapinie, ale twoja sprawa

sertralina może po jakimś czasie zadziała na ciebie przeciwlękowo, nudności mogą się zmniejszyć, ale zmniejszyłyby się szybciej gdybyś nawet dołożyła tą mirtazapine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×