Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak zwykle do tutejszych specow :mrgreen:

Interesuje mnie podbicie wenli mianseryna/mirtazapina. Mam po cioci weli jadlowstret i bezsennosc, totez profil mixu wydaje sie prawie (no wlasnie, prawie) idealny. Otoz wyczytalem tu, i na wiki, ze te leki mocno wplywaja na receptory H, a podobna wlasciwoscia charakteryzuje sie hydroksyzyna...

I tu pojawia sie problem. Bo po jednej tabletce tego badziewia schodze na bite 12 h, a nastepne 12 jestem koszmarnie zamulony. Mogliby mnie tym trzymac w spiaczce farmakologicznej (a ponoc hydro to lajt, hee, a benzo mnie pobudzaja na ogol...).

Czy dobrze rozumiem, ze taka reakcja na hydro jest kiepskim prognostykiem na dobre dzialanie miansy/mirty? Czy nie przejmowac sie tym zbytnio, i w mysl zasady, ze cala ta psychiatria i ecie-pecie o hormonach, to jeden wielki burdel na kolkach, i wszystko sie moze zdarzyc? :pirate::mrgreen:

 

Jesli jest ktos, kto kiepsko reaguje na hydro, a dobrze reaguje na mianse/mirte niech nie wstydzi sie ujawnic. 8)

 

 

Z tego, co Was zrozumialem, mirta z mniejszych dawkach dziala nasennie, ale w wiekszych pojawia sie rownowazace dzialanie spidujace. Chyba w to powinienem celowac.

 

Wiecie, pytam, bo moj budzet ma osobowosc unikajaca, i czesto wcale go nie widac. A wydac pare dych na cos, co z gory mogloby okazac sie do dupy... Mhmmm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bierzesz ją przez jakiś czas to następuje downregulacja receptorów H1 i to zmulenie i senność nie są już tak odczuwalne. Poza tym hydroksyzyna to głównie antagonizm H1 a mirtazapina ma masę innych efektów które mogą pobudzać i przeciwdziałać temu zmuleniu i senności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marimorena, u mnie mirtagen powoduje rano lęk, prawie codziennie go mam, kiedyś jak brałam sam mirtagen bez wenli to miałam jeszcze gorzej z tym lękiem, dlatego marzę żeby móc odstawić ten mirtagen i zasnąć wreszcie bez niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem pare tygodni, lek działał tylko na lęk, a byłem wtedy też na innym leku i z niego zrezygnowałem. W sumie nie wiem czemu, może nie było zbyt odczuwalnego działania. Myślę, że to dobry zamiennik na benzo chociaż działa słabiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz, nie ma przeciwskazań do łączenia benzo z mirtazapiną. Brałem mirtę dość długo ale na mnie nasennie działała od pierwszej tabletki. Ale są ludzie którzy potrzebują więcej czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze potrzeba cierpliwości przy lekach przeciwdepresyjnych, chociaż działanie nasenne powinno pojawić się szybciej niż przeciwdepresyjne. Postaraj się nie brać za często benzo ze względu właśnie na ryzyko uzależenienia :) Być może jak 30 mg nie zadziała to lekarz spróbuje 45 mg lub 15 mg. Może duża dawka Cię zbyt pobudza i dlatego nie śpisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×