Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Tańczący z lękami wenla działa na dopaminę, ponoć to inhibitor wychwytu dopaminy w większych dawkach, działanie NRI też podnosi dopaminę, poza tym działa na opioidy.

 

robotnica tylko u osób predysponowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lili7,

ja biorę Asertin od 17 czerwca w dawce 50 mg - początki były trudne ale warto było się "przemęczyć".

Objawy uboczne zupełnie ustąpiły a ja czuje się o "niebo" lepiej.

Balladyna , a ile trwały uboki , od jakiej dawki zaczęłaś brać lek i co to były za uboki , szczególnie interesuje mnie profil antylękowy sertaliny.Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3

Psychiatra zaleciła mi abym zaczęła od dawki 0,25 mg (rano) - trwało to 5 dni, a następnie 50 mg (rano).

Doraźnie dostałam Hydroksyzynę 25 mg i w pierwszych kilku dniach brałam ją na noc.

Skutki uboczne jakie mi towarzyszyły to: okropny ból głowy, zawroty głowy, kołatanie serca, wrażliwość na dźwięki.

Jeśli chodzi o stan lękowy to w zasadzie przez jakieś pierwsze dwa tygodnie nie odczułam aby lęki się nasilały lub znacząco ustąpiły.

Po drugim tygodniu w zasadzie z dnia na dzień zaczęłam odczuwać poprawę i na dziś lęki ustąpiły.

W międzyczasie zapisałam się również na psychoterapię. Byłam póki co na dwóch rozmowach a regularne spotkania z psychoterapeutką zaczynam od 21.08. Nie mam zamiaru brać przez całe życie leków, chce poznać podłoże moich lęków i nauczyć się sobie z nimi radzić. :D

 

Pozdrawiam Cię serdecznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balladyna, wiem, tylko ciężko mi przejść przez te pierwsze 2 tyg :(

teraz biore ćwiartkę tabletki 50mg a i tak dzisiaj mam mętlik w głowie. Mam tak brać przez tydzień, póżniej po pół tabletki i w końcu całą.

Zobaczymy, mam nadzieję że się uda.

Jesteś dobrym przykładem na to że można i że warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miravil a kobiece sprawy.

 

Witam, czy u którejś z was wystąpiły krwawienia po zażywaniu miravilu bądź chlorporthixenu? Ja ostatnio miałam takie krwawienie choć miesiączkę miałam mieć dopiero za 15 dni, a na ulotce Miravilu przeczytałam, że jest to jeden z możliwych skutków ubocznych. :( Miała któraś z was może podobnie? Udałyście się z tym do lekarza? Pozdrawiam. :smile: PS. Leki już brac skończyłam! :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, widzę, że wiele osób ma problem ze skutkami ubocznymi :/ Lekarz powiedział, że dostaję Setaloft bo to najsłabszy, delikatny lek. Wzięłam 1/2 tabletki na noc kilka dni temu i rano myślałam, że oszaleję. nie byłam w stanie wyjść do pracy. Wszystko się nasiliło :((( Kolejnych dawek nie wzięłam....

Ja wiem, ze początki są trudne ale mam problemy w pracy, które są jednym ze źródeł mojego lęku i nie mogę pozwolić sobie na gorszy stan i żeby mnie jeszcze taką oglądali :(((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miravil a kobiece sprawy.

 

Witam, czy u którejś z was wystąpiły krwawienia po zażywaniu miravilu bądź chlorporthixenu? Ja ostatnio miałam takie krwawienie choć miesiączkę miałam mieć dopiero za 15 dni, a na ulotce Miravilu przeczytałam, że jest to jeden z możliwych skutków ubocznych. :( Miała któraś z was może podobnie? Udałyście się z tym do lekarza? Pozdrawiam. :smile: PS. Leki już brac skończyłam! :D

Najlepiej byłoby udać się do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asertin 100mg dał mi nowe życie. oczywiscie ze zmniejsza intensywnosc emocji. dodatkowo bardzo skuteczny na zachowania kompulsywne i fobie. i na derealizacje tez.czuje jakbym sie obudzila.

mysle ze wazne jest by wybrac dobrego psychiatre. najlepiej poczytac opinie w necie, ale wziac do serca te opierajace sie na faktach, nie na subiektywnych emocjach pacjentow.opisac najbardziej dokuczliwe objawy. pod te objawy lekarz przepisuje leki, ale to pacjent sobie je dobiera biorac pod uwage reakcje organizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest masa różnych informacji na temat leku. Tez czasem czytam komentarze innych osób i sama zastanawiam się: może warto wypróbować. Na każdego inaczej działa: mnie może pomóc a komuś zaszkodzić. Trzeba samemu sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ponad tydzień brałam Asertin ćwiartkę tabletki, dziś wziełam pół tabletki za tydzień mam zamiar brac juz po 1 tabletce dziennie.

Skutków ubocznych prawie żadnych a nawet dziś po połowie tabsy czuje się ok.

Kilka tyg temu zaczęłam od połowy tabletki ale skutki uboczne były takie że przerwałam.

Teraz jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asertin 100mg dał mi nowe życie. oczywiscie ze zmniejsza intensywnosc emocji. dodatkowo bardzo skuteczny na zachowania kompulsywne i fobie. i na derealizacje tez.czuje jakbym sie obudzila.

mysle ze wazne jest by wybrac dobrego psychiatre. najlepiej poczytac opinie w necie, ale wziac do serca te opierajace sie na faktach, nie na subiektywnych emocjach pacjentow.opisac najbardziej dokuczliwe objawy. pod te objawy lekarz przepisuje leki, ale to pacjent sobie je dobiera biorac pod uwage reakcje organizmu.

 

Ten post i kilka innych ostatnio napisanych dają mi wielkie nadzieje! Pod koniec tygodnia zacznę swoją przygodę z Asertinem. Też mam problem z derealizacją, nasila się zawsze, gdy próbuję zacząć studiować, ale w tym roku może pójdzie mi to trochę lepiej. Jeśli obniży kompulsywne zachowania i choćby lekko opadnie derealizacja, nie trzeba będzie mi niczego więcej.

 

Jak zacząć dawkowanie sertraliny z mianseryną? 30mg miansy i 25/50 sertry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie kombinowała ze zmiejszaniem dawek leków po uzyskaniu poprawy, to prawdopodobnie teraz nie miałabym nawrotu silnej depresji. Nie wiem jak mogłam być taka nieodpowiedzialna a lekarz sam przystał na moja propozycje zmiejszenia leku, oczywiscie nie winie go za to, poprostu zabrakło mi odpowiedzialności :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzejm, ja biorę 100mg (1tabletke) asertinu. jak lekarz pozwoli zamierzam brac dwie. za cenę tego co jest teraz do końca zycia nawet.

nie moge powiedziec ze jest to lek, który wywołuje salwę radości. jego działanie trudno mi opisać tak do konca. na pewno stuprocentowo zniósł derealizację. czuję siebie bardzo dobrze. nie wiem jak to sie stalo,ale wszystkie moje zachowania kompulsywne zniknęły.myślę jakoś inaczej i zdyscyplinowalam sie.i czuję się jak przebudzona po wielkim śnie.a raczej koszmarze.teraz widze jaka bylam chora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×