Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

MI dzisiaj psychiatra zapisał Citabax 10 mg. Czy po tym leku się tyje ?? Bo strasznie się tego boję. Już jest mnie sporo, a co dopiero jakbym miała przytyć. Teraz siebie nawet akceptuje, bo myślę, że wyglądam dobrze, ale jakbym miała przytyć to się załamię... Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się cieszę :) Serio nie chcę przytyć :P Może opinie na forach były spowodowane tym, że jak człowiek się lepiej poczuł to i apetyt mu wracał ?? :P Dobra już o tym nie myślę ;]

 

-- 18 kwi 2013, 09:22 --

 

Hej. Dzisiaj powinnam wziąć druga dawkę Citabaxu, ale tak się zastanawiam czy ja w ogóle powinnam go przyjmować. Z domu wychodzę, siedzę na zajęciach (oczywiście trochę się na nich męczę, ale wytrzymuje), ze znajomymi się spotykam (oczywiście niestety czasem dostaję duszności, czy źle się czuję, to wtedy wracam do domu). Po prostu mam leki przed uduszeniem, bo niestety miewam duszności dość często , często coś mnie boli co wywołuje niepokój, ale czy psychiatra powinien mi od razu przepisywać tabletki? Co o tym sądzicie?

 

-- 18 kwi 2013, 09:25 --

 

Do tego mieszkam ze znajomymi śmieje się z nimi. Mam takie dni, ze ciężko mi się oddycha i lepiej żeby nie podchodzili, czasem lęki, ale to definiuje mnie do brania leku?

 

-- 18 kwi 2013, 11:10 --

 

I dodam, ze na razie biorę pół tabletki czyli 5 mg i czy to możliwe, żebym już czuła skutek uboczny? Bo otyłość oddycham i mam lęki. Czy to może po prostu strach przed skutkami ubocznymi ? Proszę o odpowiedź...

 

-- 18 kwi 2013, 11:12 --

 

Nie otyłość tylko płytki miało być :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatm:) ja lek citalopram 10 mg biore juz jakies 4 miesiace. jestem odecnie w angli i lekarz u ktorego bylam powiedzial ze poprawa nie jest widoczna od razu tylko po dluzszym czasu jego brania. ale powiam wam ze mi on pomogl bardzo, czuje sie o wiele lepiej jak bym zaczela zyc od nowa:) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jolemka:)

claro que si.rację pełną masz.

jestem krolikiem juz lat...o nie tak duzo :))własnie policzyłam!!!dopiero 3 lata.

 

-- 26 kwi 2013, 17:45 --

 

bo ja mam marzenie ...zeby wrocic na monoterapię bo to co mam to sama sobie łatam tak naprawdę.

zejsc z drogiego edronaxu plus ciągle cos nowego probowanego po 3msc nie działającego jak zwykle...a samo edro nie dla mnie...

czas sajko zmienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei citalopram aktywizował, od pierwszej tabletki, co nie przytrafiło mi się na żadnym antydepresancie w mojej karierze. Dokładniej, od połowy tabletki (10mg). Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony że jakikolwiek SSRI może zrobić różnicę tak szybko, teraz biorę 20mg do wenlafaksyny i jestem bardzo zadowolony. Jedyny problem to kłopoty ze spaniem, no i to pierwotne pobudzenie z biegiem tygodni minęło. Na sen, ale też napięcie i fobię społeczną, dostałem ostatnio 5mg olanzapiny. Na jedno i drugie bardzo pomogło, do tego stopnia że myślę żeby brać też 5mg olanzapiny rano, efekt usypiający nie jest tak silny jak mógłbym się spodziewać, za to przeciwlękowy całkiem znaczny. W każdym razie, citalopram oceniam bardzo pozytywnie, powiedziałbym że po sertralinie to najlepszy SSRI jaki brałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

citronil jedna z rana,mianseryna 30 wieczorem,nie raz zamiast mianser to biore trittico.Od 1 lutego.Od tyg problemy z cisnieniem,nie raz mam bardzo niskie ,a nie raz za wysokie.Przewaznie wysokie mam z rana jak wstane i na wieczor gdy klade sie spac,tak jak teraz 140/100.Czy jak na sen biore mianseryne 30 mg to chyba jak na sen to obnizy cisnienie? Mial ktos cos takiego ze cisnienei skakalo? .Martwia mnie bole glowy i podwyzszone cis.....jak niskie to kawa i po problemie ale te wysokie.......................................moj zestaw to citronil z rana ,wieczor mianseryna 30......dostalem tez trittico zeby nie meic takiego apetytu i przechodzic na trittico ale narazie czekam.Prosze o rady dot cisnienia krwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj dzieciaki kochane napawacie mnie entuzjazmem:)))

jolemka a marzen mam wielee.kolejne dziecko,rozkręt firmy botoks na czoło i ...oj oj ojejj wiele

czasami jest cięzko do po..zz ...rania

ale i tak jest 100 razy lepiej u mnie niz od ...3 letniegodzieciaka(zły dotyk rodzina a to był only początek golgoty)

więc...nie ma bata.

DA SIĘ.

tylko trzeba miec cos co jest warte więcej niz nasze strachy.ja dostałam córkę od miłosci mojego zycia.i zaczełam walczyc zez całym tym tałatajstwem moim.muszę byc przykładem i wsparciem dla mojej 4latki.i jestem.

udaje mi się

więc skoro mi się udało a naprawdę duza teczka nieszczęsc moja jezzd to i wam sie uda

trzeba znalezc powod(ja sama dla siebie nie byłam wazna więc wisiało mnie co się ze mną..itd)

ja ..zaczełam cenic siebie w koncu.lubic siebie czasami.troszczyc się o siebie

patrząc na mnie....niewielu by powiedziało ze mam się tak jak mam(miewam)

jestem ładna,zgrabna z duzym biustem i słodką buzką.i wygladam o 10 lat młodziej niz mam w rzeczywistosci

ale ja to tez i -zły dotyk nerwica lekowa fobia społeczna zaburzenia odżywiania.

i rak

bywa cięzko strasznie

ale bywa tez i pięknie

ja potrafię to i ty jolemka plus reszta dacie rade

ZARZĄDZIŁAM;))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amelia83, Dzięki :)

 

Po tygodniu dzielnego łykania tabletek stwierdzam, ze jest OK, nastrój znakomity (wręcz bez przerwy odczuwam potrzebę uśmiechania się), jak na razie nie mam skutków ubocznych. Śpię jak niemowlę, a ziewam jak mam nudną zmianę w pracy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :) dziś moja druga tabletka Citalu. i muszę przyznać,że brałam wszystkie już leki z grupy SSRI , brałam MAO , benzodiazepiny ,głównie Xanax. kiedyś przeszłam terapię stabilizującą nastrój (kwas walproinowy). Ale tak dziwnego samopoczucia jak po Citalu nie miałam nigdy,nie w sensie że zle po prostu dziwnie.Szczękościsk, mdłości, położyłam się wczoraj o 21 - myślałam że bede spać,ale skąd.byłam niebywale pobudzona chociaż senna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grulewna

Pełna podziwu jestem dla Ciebie, Twojej mądrości, wytrwałości, siły. Szacunek.

Dzięki za zdanie "trzeba miec cos co jest warte więcej niz nasze strachy." Powieszę na ścianie, przykleję zółtą karteczkę na monitorze, Nich to będzie moje credo.

Zarządzenie mi się podoba, może na początek moje marzenie będzie takie, że chcę jeszcze marzyć. Póki co to ciężko z tym. Jeszcze raz dzięki za mądre i piękne słowa.

Oby cital okazał się być dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paulunia, miałem podobne objawy do Twoich kiedy zaczynałem brać citalopram, to pobudzenie nawet mi się podobało, gorzej z bezsennością. W każdym razie wszystko przeszło z czasem i teraz jestem z citalu zadowolony, zresztą od początku byłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×