Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to są objawy nerwicy?-WĄTEK ZBIORCZY


mysia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Chciałbym się Was zapytać czy podczas ataku paniki zdarzyło się Wam że mieliście stan podgorączkowy? Dzisiaj podczas ataku miałem 37.7 stopnia, nie jest to co prawda super wysoka temperatura ale jako gość ze skłonnościami do hipochondrii oczywiście dopatruję się wczesnego stadium raka xD

 

Teraz jestem po 0.5mg Afobamu i jak to czytam to się śmieje ale dla pewności jutro lecę zrobić podstawowe badania krwi i moczu. A co do tego raka, to miałem rok temu robione zdjęć płuc i było git więc chyba sobie tylko wkręcam :)

 

Popieprzona ta choroba, naprawdę ;/

 

Pozdrawiam, trzymajcie się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się Was zapytać czy podczas ataku paniki zdarzyło się Wam że mieliście stan podgorączkowy? Dzisiaj podczas ataku miałem 37.7 stopnia, nie jest to co prawda super wysoka temperatura ale jako gość ze skłonnościami do hipochondrii oczywiście dopatruję się wczesnego stadium raka xD

 

 

I słusznie stan podgorączkowy podczas paniki to wczesny objaw nowotworu.

Musisz natychmiast zgłosić się do lekarza. Z tym nie ma żartów !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda żadnej sensownej odpowiedzi tudzież opinii nie dostałem ale przynajmniej już wiem czyje posty zlewać ciepłym moczem.

 

Nie powiem wku***łeś mnie tym, wiesz ja akurat jestem na tyle zdystansowany że nie nakręcę się ot tak ale kto wie jak inny człowiek na taką odpowiedź zareaguje. Radzę pomyśleć 2 razy zanim coś napiszesz. To nie miejsce na trolowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wiem czyje posty zlewać ciepłym moczem

 

Zapewne moje. Mam nadzieję, że zauważyłeś/as gdzie jesteś ? Po prostu nakręcasz się i już. Podkręcasz się tym co wyczytasz. Zacznij słuchać siebie a nie wariatów na forum w tym mnie.

 

Mam nadzieję, ze rozumiesz aluzję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DragonEye, Atak paniki powoduje podwyższenie ciśnienia i pulsu. To tak jakby człowiek biegł stojąc w miejscu. Podwyższona temperatura to normalny objaw fizjologiczny, zupełnie nie groźny i normalny. Wypij 100 g i po 10 min zmierz temp. gwarantuję, że będzie podwyższona. Ten sam schemat. NIC CI NIE GROZI !!! Ale pamiętaj. Nie słuchaj i nie czytaj innych SŁUCHAJ SIEBIE ! Bo popadniesz w paranoję.

 

Tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.Wrociłam tu po klilku miesiacach bo sobie ze soba nie radze:(moja nerwica trwa juz 2 lata i wogole sie nie leczyłam ani nie lecze.Nie wyobrazam sobie zażywać jakies leki.Boje sie ze bede po nich ospała;(i wogole wygladała jak wariatka.Miała takie same objawy jak wy na poczatku (kołatanie serca, klucha w gardle itp.) teraz zaczyna sie cos okropnego:(wmawiam sobie ze mam schizofrenie:(czytam o niej na rożnych stronach internetowych.Jestem przygnębiona.Mam taki dziwny nieuzasadniony lek.Pomozcie prosze.Przczytałam ze nieleczona nerwica prowadzi do schizofrenii lub innych schiz:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieleczona nerwica to koszmar.Ja po pierwszych atakach zaczęłam szukać pomocy,Najpierw poczytałam,potem od razu zapisałam się na wizyte u psychiatry.Od miesiąca biorę leki. Depralin 10 mg i Lamitrin 2 razy dziennie.Ponieważ wychowuje dzieci,więc lekarz zapisał mi leki,które kompletnie nie wpływają na mnie usypiająco ani otepiająco.dobry lekarz na pewno dobrze dobierze leki.ja np. normalnie prowadzę auto, normalnie funkcjonuje,a i lampkę wina wypiję.mam tylko lekko rozszerzone źrenice,ale dla niewtajemniczonych nie zauważalne.pamiętaj,że leki są po to,aby pomóc.nerwica jest chorobą,a chorobę się leczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.Wrociłam tu po klilku miesiacach bo sobie ze soba nie radze:(moja nerwica trwa juz 2 lata i wogole sie nie leczyłam ani nie lecze.Nie wyobrazam sobie zażywać jakies leki.Boje sie ze bede po nich ospała;(i wogole wygladała jak wariatka.Miała takie same objawy jak wy na poczatku (kołatanie serca, klucha w gardle itp.) teraz zaczyna sie cos okropnego:(wmawiam sobie ze mam schizofrenie:(czytam o niej na rożnych stronach internetowych.Jestem przygnębiona.Mam taki dziwny nieuzasadniony lek.Pomozcie prosze.Przczytałam ze nieleczona nerwica prowadzi do schizofrenii lub innych schiz:(

 

Сzarnula ,

Lęk właśnie na tym polega, że boisz się nawet brać leki , boisz się wszystkiego tak naprawdę

uwierz mi znam to jak nikt , bo samo przez to przeszłam

leki dadzą Ci niewyobrażalną ulgę, żeby umieć na trzeźwo wszystko przemyśleć i przeanalizować. Zrozumieć ze ten lęk to tylko choroba, nie Ty

Nie bój się zwrócić do lekarza. Dobry psychiatra szybko Cię postawi na nogi

Jeżeli chodzi o lęk zachorowania na schizofrenię , to nerwicowcy dzielą się na tych, co się boją że mają schizofrenię i tych , ktorzy są pewni że mają jakiegoś raka

 

Jestem chora na nerwicę lękowa ponad rok i już bardzo dobrze sobie radzę. Czasami jest gorzej ale przestaję zwracać uwagę

Mogę polecić super psychiatrę w Krakowie , na niego też nie od razu trafiłam , a to jest bardzo ważne żeby trafić na tego z którym będziesz czuć się bezpiecznie

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Leczę się na nerwicę lękową ponad 2lata, chociaż z perspektywy czasu wiem że mam ją od dziecka. Oczywiście należę do jednej z 2 gr . nerwicowców -tej, która podejrzewa u siebie :s raka. :shock: Dla wszystkich, którzy zastanawiają się czy mają nerwicę, powiem za moją panią psychiatrą-wszystkie objawy somatyczne, skrajne, których nie da się połączyć w jedną chorobę, są w istocie jedną chorobą-nerwicą lękową. Z objawów somatycznych miałam: bóle głowy, pleców, mdłości, zawroty głowy, zburzenia równowagi, palpitacje serca, skoki i spadki ciśnienia, bezsenność, wędrująca od gardła do serca gula. Z lęków- dominujący lęk przed śmiercią. Piszcie czy ktoś z Was też miał takie lęki i jak sobie z nimi radził. Dodam, że ja od 2 lat stawiam na farmakologię-z rożnym skutkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELENKEY Ja mam cały czas lęki o to ze zemdleje. Cały czs wydaje mi sie ze sie robi czarno.Ale to tylko mi sie wydaje:)JA radze sobie jak narazie z nimi poprostu tłumacze sobie ze wszystko jest ok ze nie zemdleje itp. Ja od 2lat juz z tym cierpie.I narazie nigdzie nie poszłam po pomoc.Mam zamiar isc w srode.Bo juz naprawde czuje ze sie cos zemna dzieje nie tak.Tez na poczatku miałam ataki typu dusznosci kołatanie serca itp.Gdy sie z nimi uporałam i wiedziałam ze wszystko jest ok tylko ze to mi wszystko siedzi w głowie to zaczeły sie leki.O to ze mam schizofrenie wszystkie choroby ze w każdej chwili zemdleje ze dostane wylew do mózgu i bardzo dużo innych rzeczy.Naprzykład ide jutro przygotowywac sie na sylwestra do kosmetyczki i martwie sie czy tam nie zemdleje itp.

 

 

ZDROWIUTKA Dziekuje Ci za super rade.:)W srode napewno pojde sie zapisac gdzies na taka terapie.Bo juz zaczynam sobie z soba nie radzic.Jutro Sylwester a ja sie niczym nie ciesze...Boje sie ze jak pojde do tej kosmetyczki i fryzjera to ze zemndleje albo nagle dostane tam jakiegos leku:(bo to troszke potrwa.Powiedz mi tez tak masz ze masz takie dziwne uczucie w głowie jak by sie tak przelewało w niej czy cos?Leki niewiadomo przez co:(?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

od 4 miesięcy byłam na coaxilu i tranxenie doraźnie do momentu aż odkryłam, że mam niedoczynność tarczycy i choruję na hashimoto.

Od tego czasu odstawiłam coaxil. Wykryto u mnie też torbiel szyszynki, ale podobno niegroźną, bo o wym. 5x7mm.

 

A piszę, ponieważ od 4 dni czuję jakby zaraz miała mi pęknąć głowa, nie mogę też długo stać, bo jest ciężka i muszę ją niemalże cały czas podtrzymywać dłonią. Napady gorąca/zimna i uczucie jakby coś mi się w środku ruszało, spływało, mrowiło. Ciężko mi to nawet nazwać, aż mnie mdli i muszę się położyć.

 

Zaznaczam również, że od 2tyg. noszę nowe okulary (zwiększone o 0,75 dioptrii, minusy).

Czy też tak czasem macie? Neurolog powiedział mi, żebym się nie przejmowała szysznką, bo jest mała i 'taka moja uroda'.

A na tarczycę od 3 dni przyjmuję euthyrox 50, zaczynam od 1/4 tab i, że moje objawy mogą być właśnie od tarczycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do momentu aż odkryłam, że mam niedoczynność tarczycy i choruję na hashimoto.

odkryłaś ? czy lekarz postawił taką diagnozę ?

A piszę, ponieważ od 4 dni czuję jakby zaraz miała mi pęknąć głowa, nie mogę też długo stać, bo jest ciężka i muszę ją niemalże cały czas podtrzymywać dłonią. Napady gorąca/zimna i uczucie jakby coś mi się w środku ruszało, spływało, mrowiło. Ciężko mi to nawet nazwać, aż mnie mdli i muszę się położyć.

Torbiel szyszynki wywołuje takie objawy , ale lepiej to jeszcze skonsultować z lekarzem , w końcu nikt diagnozy przez internet nie postawi.

Zaznaczam również, że od 2tyg. noszę nowe okulary (zwiększone o 0,75 dioptrii, minusy).

Nowe okulary mogą co najwyżej wywołać ból głowy , ale nie napady gorąca i zimna .

A na tarczycę od 3 dni przyjmuję euthyrox 50, zaczynam od 1/4 tab i, że moje objawy mogą być właśnie od tarczycy.

Mogą być od tarczycy , ale sprawdzałaś na ulotce leku który przyjmujesz , jakie mogą wystąpić działania niepożądane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz postawił diagnozę. Mam tsh ponad 10 (max 4.5), anty-tpo 151(max 6), anty-tg 5643 (max 2). Tak wysokie anty tg wskazuje na hashimoto. Konsultowałam z neurologiem, powiedział, żebym zajęła się tarczycą, bo torbiel szyszynki jest groźna, gdy jej rozmiar dochodzi do 1cm. Moje to 5x7 mm. A napady zimna raczej wiążę z niedoczynnością, a gorąca, gdy się pewnie poddenerwuję.

 

A działania niepożądane, to:" Lek jest na ogół dobrze tolerowany, objawy uboczne występują przy niewłaściwym dobraniu dawki i odpowiadają objawom nadczynności tarczycy. Podczas leczenia należy zwrócić uwagę na takie objawy jak: niepokój, zaburzenia snu, spadek wagi ciała, nadmierną potliwość, przyspieszenie czynności serca, podwyższenie ciśnienia tętniczego, uczucie kołatania serca, bóle głowy, skłonność do biegunek, bóle w klatce piersiowej, wypadanie włosów. W przypadku cukrzycy mogą wystąpić zaburzenia poziomu cukru we krwi - należy często kontrolować poziom cukru i przeprowadzić ewentualną korektę leczenia. Wszystkie wymienione objawy powinny ustąpić po zmniejszeniu dawki. Nie ma danych, że lewotyroksyna upośledza zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwanie urządzeń mechanicznych w ruchu. "

 

Ja zaczęłam od minimalnej dawki czyli 1/4 tabl. euthyroxu 50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałaś zdiagnozowaną nerwice lękową przed wykryciem tarczycy ? bo spotkałem się z kilkoma przypadkami , gdzie ludzie chorowali na nerwice i tarczyce jednocześnie przez co te dwie choroby nasilały swoje objawy . Więc może warto jeszcze poczekać jakiś czas , dopóki lęki nie zaczną działać albo ewentualnie wybrać się do lekarza i z nim to skonsultować . Co do samych objawów , u mnie też występowała te wszystkie , które opisałaś ( zdarzało się , że w tym samym czasie ) ale ja zmagałem się tylko z nerwicą lękową .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×