Drodzy Użytkownicy,

Zmieniamy się dla Was!

W związku z tym informujemy, że ze względu na prace techniczne forum będzie dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu w dniach 21-28 maja.
Serdecznie zapraszamy Was do korzystania z nowej wersji forum.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Jednocześnie informujemy, że jakiekolwiek treści i zdjęcia dodane i edytowane w dniach 21-28 maja nie będą dostępne po starcie nowej wersji forum.

Pozdrawiamy ciepło,
Zespół abcZdrowie

Wiara czyni cuda

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

Wiara czyni cuda

przez Apek 01 kwi 2018, 19:49
Coś w tym jest. Dzisiaj znowu byłem w kościele i poczułem ulgę. Coś w tym jest. Mówię Wam!
Rano: kwas walproinowy 500mg.
Wieczór: kwas walproinowy 500mg, Mirtazapina 30mg

Doraźnie Klonazepam.

Wiara czyni cuda

przez Droga Prawda Życie 19 kwi 2018, 19:19
https://www.youtube.com/watch?v=hVt0zzzR2d4 - Biblia to nie baśnie, nie bajki

,
google : " jedyny lek na wszelką depresję beznadzieję bezsens strach lęki nerwice uzależnienia "
, życie ma sens, wspaniała przyszłość : http://mieczducha888.blogspot.com/2017/ ... y-dom.html

Wiara czyni cuda

przez nvm 26 kwi 2018, 16:27
Apek napisał(a):Coś w tym jest. Dzisiaj znowu byłem w kościele i poczułem ulgę. Coś w tym jest. Mówię Wam!
Oczywiscie, ze tak. Poczucie wiezi, wspolnoty, wsparcia, nadziei, itp.
Jednoczesnie zaspokojenie potrzeby podporzadkowania sie, posluszenstwa, uleglosci wobec silnego, poteznego autorytetu.
Niczym rycerz wobec monarchy.
Niektorzy odnajduja takie zaspokojenie w wojsku, inni w zakonie; kiedys rycerstwo.

Tylko, ze jest to transakcja wiazana...
nvm

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wiara czyni cuda

przez one man show 26 kwi 2018, 16:59
wydaje mi się że za bardzo racjonalizujesz wiarę, a postać Boga jest ponad pojmowanie.
nie możliwym jest żeby dwa prawdziwe twierdzenia się wykluczały. świat jest jak puzzle. coś w nim nie gra.

umierając powiem, to czego szukałem było ukryte w strachu.

Wiara czyni cuda

przez nvm 26 kwi 2018, 17:01
one man show napisał(a):wydaje mi się że za bardzo racjonalizujesz wiarę, a postać Boga jest ponad pojmowanie.
Nie mowilem o wierze tylko o koscielnosci i religijnosci.
nvm

Wiara czyni cuda

przez one man show 26 kwi 2018, 17:08
nvm napisał(a):
one man show napisał(a):wydaje mi się że za bardzo racjonalizujesz wiarę, a postać Boga jest ponad pojmowanie.
Nie mowilem o wierze tylko o koscielnosci i religijnosci.

nie wiem ja sam mam problem w odnalezieniu Boga w katolicyzmie i odnoszę wrażenie że ma nie wiele wspólnego z chrześcijanizmem. acz ignorowoałbym do pewnego stopnia jak to robiłem do tej pory. jednak kult częstochowski mnie przeraża.

mówię to w kontekście tego że religia musi istnieć. przecież Chrystus zwyciężył na krzyżu i zmartwychwstając. jednak coś tu nie pasuje...
nie możliwym jest żeby dwa prawdziwe twierdzenia się wykluczały. świat jest jak puzzle. coś w nim nie gra.

umierając powiem, to czego szukałem było ukryte w strachu.

Wiara czyni cuda

przez nvm 26 kwi 2018, 17:10
i odnoszę wrażenie że ma nie wiele wspólnego z chrześcijanizmem
Ja tez czuje ogromy rozdzwiek miedzy katolickim imperializmem a przeslaniem Jezusa Chrystusa.
Ma jednak katolicyzm to wspolnego z chrzescijanstwem, ze jest nosnikiem, na ktorym chrzescijanstwo zostalo rozpstrzestrzenione na caly swiat...
nvm

Wiara czyni cuda

przez czachuma 04 maja 2018, 21:32
zależy co dla kogo, ja uważam że trzeba uwierzyć w siebie , znaleśc codziennie rano siłę że dzis będzie lepiej

Wiara czyni cuda

przez BiełyjeRozy 05 maja 2018, 14:50
Mnie też wiara bardzo pomaga, szczególnie przystępowanie do Komunii, odmawianie różańca lub koronki do Bożego Miłosierdzia. Daje to niesamowite uczucie ukojenia, spokoju i odczucie Bożej miłości. ;)

Wiara czyni cuda

przez wiejskifilozof 05 maja 2018, 15:15
Ja wierzę w swoje szczęscie.
Zwycięzca konkursu Srebrne Usta 2017

Wiara czyni cuda

przez Agnieszka_Kk 06 maja 2018, 21:11
Apek napisał(a):Coś w tym jest. Dzisiaj znowu byłem w kościele i poczułem ulgę. Coś w tym jest. Mówię Wam!

Tak, coś w tym jest. Ja kiedyś nie wierzyłam w Boga, ale od półtora roku jestem osobą wierzącą. I z utęsknieniem czekam zazwyczaj na msze niedzielną. Doświadczyłam osobiście Bożej miłości.
Jest we mnie takie małe dziecko, które potrzebuje jak tlenu czułości, troski i zainteresowania...

Przystanek Wiara ZAPRASZAM --> https://www.facebook.com/Przystanek-Wiara-1217575315004362

Wiara czyni cuda

przez magic wolf 06 maja 2018, 21:15
Agnieszka_Kk napisał(a): Doświadczyłam osobiście Bożej miłości.

Co to znaczy, że osobiście doświadczyłaś Bożej miłości? Nie rozumiem tego.
Ayla-Dreamland
Ayla again, shut up and enjoy yourself

ignorowani-magic wolf, magic wolf i magic wolf, nie cierpię tego skurwiela, za to że próbuje być sobą, być swobodnym i wyrażać swoje zdanie, jednocześnie będąc przyjaznym dla innych, za to, że go nie rozumiem, nie cierpię go...

Wiara czyni cuda

przez BiełyjeRozy 07 maja 2018, 12:28
Ja też odczuwam Bożą miłość. Po prostu odczuwam uczucie miłości, która pochodzi od Boga. Praktyki religijne bardzo wzmacniają to uczucie, szczególnie przystępowanie do Komunii, szczera modlitwa różańcowa czy koronka do Bożego miłosierdzia.

Wiara czyni cuda

przez magic wolf 07 maja 2018, 20:22
BiełyjeRozy napisał(a):Ja też odczuwam Bożą miłość. Po prostu odczuwam uczucie miłości, która pochodzi od Boga. Praktyki religijne bardzo wzmacniają to uczucie, szczególnie przystępowanie do Komunii, szczera modlitwa różańcowa czy koronka do Bożego miłosierdzia.

A skąd wiesz, że pochodzi od Boga? Może pochodzi od Twojego wyobrażenia o Bogu? Nie wiem, tylko pytam ;)
Ayla-Dreamland
Ayla again, shut up and enjoy yourself

ignorowani-magic wolf, magic wolf i magic wolf, nie cierpię tego skurwiela, za to że próbuje być sobą, być swobodnym i wyrażać swoje zdanie, jednocześnie będąc przyjaznym dla innych, za to, że go nie rozumiem, nie cierpię go...

Sortuj wg