PTSD po wojnie

Post-Traumatic Stress Disorder - PTSD - Forum wsparcia związane z tematem: stres pourazowy.

PTSD po wojnie

przez fatymid 19 maja 2013, 15:53
Jak leczy się PTSD w przypadku żołnierzy? Da się tego pozbyć?
Offline
Posty
28
Dołączył(a)
18 maja 2013, 20:52

PTSD po wojnie

przez Saraid 19 maja 2013, 16:36
fatymid, PTSD leczy się za pomocą farmakoterapii,oraz psychoterapii.

Metodami, które mają dużą skuteczność w pracy z pacjentem z PTSD są techniki poznawcze i behawioralne (np. desensytyzacja).W leczeniu PTSD próbowano również techniki EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing). Metoda ta odznacza się dużą skutecznością, przede wszystkim w zmniejszeniu lęku i unikania sytuacji, miejsc oraz osób, które - na zasadzie skojarzeń - lęk ten generowały.

Podobny do psychoterapii efekt przynosi leczenie farmakologiczne. W zależności od tego, jakie objawy są najbardziej nasilone, stosuje się różne grupy leków. Leki antydepresyjne najnowszej generacji, zwłaszcza z grupy SSRI, benzodiazepiny, stabilizatory nastroju, a także neuroleptyki (zwłaszcza w przypadku zaburzeń psychotycznych).

Dobre efekty wspierające terapię przynosi również relaksacja. Takie formy łagodzenia napięcia i leczenia nerwicy jak: wizualizacja, aromaterapia, medytacja, sauna czy regularny wysiłek fizyczny mogą z powodzeniem poprawić kondycję psychiczną.
Saraid
Offline

PTSD po wojnie

przez KonradGorak 05 cze 2013, 19:52
fatymid,

Najskuteczniejsza forma terapii w tym przypadku, potwierdzona w badaniach klinicznych, to Emotional Freedom Techniques. Coraz więcej żołnierzy z PTSD z Iraku i Afganistanu się tak leczy.

Tu masz materiał filmowy o tym, a jak chcesz wiedzieć jak pracuje się z weteranami tym sposobem to wejdź na stronę w moim podpisie i skontaktuj się przez email.

Link do materiału filmowego - mniej więcej w połowie jest mowa o badaniach przeprowadzonych na żołnierzach z PTSD i wspaniałych efektach w terapii EFT. http://www.youtube.com/watch?v=i1SamSneYIk

A tu dodatkowy materiał o tym jak pracuje się z EFT z ludźmi na Haiti którzy zostali dotknięci straszną katastrofą trzęsienia ziemi gdzie zginęło ponad 250 tys ludzi. Ogromna tragedia i masa osób cierpiących z powodu PTSD. Do tej pory wiele osób mieszka pod gołym niebem ze względu na lęk przed zawaleniem się budynków. Te wszystkie traumy są usuwane z pomocą EFT - http://www.youtube.com/watch?v=G6hzUdmKTGw

Napisz coś więcej - większość żołnierzy kwalifikuje się na taką terapię za darmo. To taki międzynarodowy układ między terapeutami, którzy w hołdzie za poświęcenie żołnierzy oferują darmową terapię.

Pozdrawiam,
Konrad Gorak
Podróżnik, Trener, Terapeuta, Tata,
Dawacz, Słuchacz, Mąż, Człowiek, Psycholog,
Odkrywca, Poszukiwacz, Rewolucjonista

Trener Sukcesu i Inteligencji Emocjonalnej
www.sukcescoach.pl
Offline
Posty
60
Dołączył(a)
05 mar 2013, 02:38
Lokalizacja
Warszawa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Przeskocz do