LAMOTRYGINA(Lamotrix,Lamitrin,Danoptin,Epiral,Trigidon,Symla

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
50
71%

Nie
14
20%

Zaszkodziła
6
9%

Liczba głosów : 70

przez kofel 22 wrz 2016, 14:23
Lamo nie wpływa w żaden sposób na potencje. :) Podwójnego widzenia ja nie uświadczyłem i zawrotów głowy również. Chopie tyś nie brał depakiny, która ma w czarnej ramce ostrzeżenie o toksycznym zapaleniu trzustki i zapaleniu (czy tam marskości) wątroby. Bierz i sie ciesz, że dostałeś dobry lek.
Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x50mg
Topiramat - 2x150mg
Klonazepam 2mg - doraźnie

'Know your body, know your mind, know your substance.'

przez wisnia80 22 wrz 2016, 18:46
kofel napisał(a):Lamo nie wpływa w żaden sposób na potencje. :) Podwójnego widzenia ja nie uświadczyłem i zawrotów głowy również. Chopie tyś nie brał depakiny, która ma w czarnej ramce ostrzeżenie o toksycznym zapaleniu trzustki i zapaleniu (czy tam marskości) wątroby. Bierz i sie ciesz, że dostałeś dobry lek.

łykasz tylko 1x50mg ?

Miałem brać 1 - 1 - 1 po 25mg

przez kofel 22 wrz 2016, 21:34
Od wczoraj 75mg. Dawka maksymalna to 400mg/doba.
Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x50mg
Topiramat - 2x150mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kucharz 26 wrz 2016, 18:00
Hej,

Czy ktoś zauważył u siebie napęd po Lamitrinie?

Bralem kiedys dawke 200 mg i zadzialala tak, teraz jestem na 100mg od tygodnia, czuje troche wyciszenie, ale jakis rozlazly jestem.

Chodzi mi i to czy ktos z Was zaobserwowal u siebie taki pozytywny skutek jak wyzszy naped po tym leku. Bede wdzieczny za wymiane doswiadczen.

przez nowakowski84 27 wrz 2016, 14:19
Witajcie! dostałem od swojego doktora 50mg lamotryginy. Pytanie do tego escitalopram 10mg czy 30 mianseryny?
Czy jest szansa że na zestawie Elicea 10mg i Lamotrix 50mg będę spał. Bierze ktoś taki zestaw?Jak się sprawdza w Chad plus nerwica natręctw, lęki,
fobia społeczna. Jednym słowem wszystkiego po trochu w przebiegu chad. Z góry dziękuję za opinie. P.s. do tego bezsenność.

-- 27 wrz 2016, 14:33 --

aha jeszcze taka sprawa że po ssri boję się anhedonii a po mianserynie tycia. Dawka docelowa lamo to 100mg.
Czy samo lamo ewentualnie wystarczy żeby zapobiegać głównie epizodom depresyjnym.

przez kofel 13 paź 2016, 13:44
No jest... jest coraz lepiej. Z każdym 25mg czuje sie lepiej i totalnie żadnych uboków. Niesamowite... Pewnie wjade na jeszcze wiekszą dawkę, bo nie należę do osób najdrobniejszych. Jakby cofnąć czas i zamiast tej durnej Depy dali mi Lamitrin. :(
Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x50mg
Topiramat - 2x150mg

przez leonz 20 paź 2016, 22:52
Cześć

Czy ktoś bierze lamitrin z trittico? bo u mnie to tak:
Dostałem Lamotryginę i Brintellix. Sporadycznie przedtem zażywałem tranxene, właście w celu wyciszenia, ale pomyślałem, że tak długo się nie da. miałem brać tritico, ale po 3 dawkach i wystąpieniu przykrych początków priapizmu w nocy, nie zażywam go. Lekarz więc pozostać kazał na dwóch lekach.
Tylko, ze jestem dość spięty - juź po pierwszej dawce wieczornej lamotryginy gorzej spałem, pod koniec dnia epizod większego lęku, zołądek ściśnięty, choć nastrój niezbyt zły. uspokoiłem się tranxene. Po drugiej i trzeciej dawce Lamotryginy ledwo co spałem, pomogłem sobie apapem noc. w dzień ścisk zolądka na parę godzin.
Lekarz mówi, że to nie od lamitrinu, tylko moje lęki, które mam. dziwnie się to złożyło... nie wiem, może wyszły przez to, że nie brałem już tranxene.
I nie wiem, czym się wspomóc - bo tranxene nie chcę, choc lekarz mówi, że w tami razie na początku przez parę dni mogę w razie czego brać. Ale może brać do tego pramolam, który gdzieś tam jeszcze mam a który nie wywołuje uzaleznienia? Choć po nim branym kiedys solo miałem lekkie pobudzenie, co oznaczało raczej stan normalny ;-)

W ogóle boję się tych leków. Parę lat temu wyszedłem z deprechy przez seronil. Dobrze działał,chwilowo przymulał i uspokajał. Nie pamiętam co do tego jeszcze brałem, ale juz po miesiącu wyglądałem lepiej.
Boję się zrobić mózgowi huśtawkę.

przez kofel 29 paź 2016, 20:21
Jest ktoś tutaj kto bierze lamotryginę w ilości +200mg? Pytam, bo będę wchodził na dawkę conajmniej 300mg, gdyż czuję na sobie jej niewykorzystany efekt terapeutyczny.
Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x50mg
Topiramat - 2x150mg

przez warning 30 paź 2016, 15:02
Hej,

Czy jest tu ktoś, kto przyjmował lamotryginę z wenlafaksyną? Jak oceniacie skuteczność tego mixu w zapobieganiu nawrotom depresji? Czy na tej kombinacji bardzo ucierpiała u Was zdolność kojarzenia i zapamiętywania?

przez ernest00 30 paź 2016, 16:35
Leonz

Powiem Ci tylko ze tranxene jest najslabszym lekiem z tego całego zestawu. Pramolan to pamietam moja kolezanka dostawala w kiciu jak jej detoks na cold turkey zrobili i nie mogla spac. Raczej mocny lek. I bardzo stary. Nie polecam. Choc dziala podobno dobrze. Niestety lekkie benzo to juz to nie jest. Moze na sen sprobuj mirtazapiny. Ogolnie jest to owocny lek nawet przeciwlekowo.
Ale nie moge zrozumiec toku twojej wypowiedzi. Bo bierzesz ten tranxene czy nie i stąd nawrót lękow? To jest wybiorczy lek. Jakos wpomagacz dla schodzenia z mocniejszych badz zlagodzenia niepozadanych objawow wywolanych benzo. Dziala bardzo dlugo ale jest bardzo slaby.
Nie rezygnowałbym z lamotryginy musisz brac zeby cos poczyc przynajmniej jakis dluzszy okres czasu.

przez kofel 30 paź 2016, 18:53
Powiem Ci tylko ze tranxene jest najslabszym lekiem z tego całego zestawu.

Niby takie słabe, a tranxene działa na mnie silniej niż klonazepam. Tranxene łupie w czerep, a po klonie kompletnie nie czuję żadnej różnicy. I weź tu człowieku zrozum benzo...
Pramolan to pamietam moja kolezanka dostawala w kiciu jak jej detoks na cold turkey zrobili i nie mogla spac. Raczej mocny lek. I bardzo stary. Nie polecam. Choc dziala podobno dobrze. Niestety lekkie benzo to juz to nie jest.

Pramolan to opipramol. To trójpierścieniowiec i nieuzależnia. :)

-- 30 paź 2016, 18:53 --

kofel napisał(a):
Powiem Ci tylko ze tranxene jest najslabszym lekiem z tego całego zestawu.

Niby takie słabe, a tranxene działa na mnie silniej niż klonazepam. Tranxene łupie w czerep, a po klonie kompletnie nie czuję żadnej różnicy. I weź tu człowieku zrozum benzo...
Pramolan to pamietam moja kolezanka dostawala w kiciu jak jej detoks na cold turkey zrobili i nie mogla spac. Raczej mocny lek. I bardzo stary. Nie polecam. Choc dziala podobno dobrze. Niestety lekkie benzo to juz to nie jest.

Pramolan to opipramol. To trójpierścieniowiec i nie uzależnia. :)

przez Blackenfiel 05 lis 2016, 19:43
kofel napisał(a):Jest ktoś tutaj kto bierze lamotryginę w ilości +200mg? Pytam, bo będę wchodził na dawkę conajmniej 300mg, gdyż czuję na sobie jej niewykorzystany efekt terapeutyczny.

Ja dopiero po roku czuję pełny efekt 200mg, a po 4 latach próbując zejść o 50mg (co 25mg) jest ciężko, tydzień na 150mg i pojawia się dolina. To chyba najlepszy dowód na działanie tego leku.

przez kofel 05 lis 2016, 21:52
wiem, ale u mnie nie chodzi o efekt stabilizujący. Chodziło mi tylko i wyłącznie o dawkę czy nie ucierpiały na tym funkcje poznawcze czy inne nieprzyjemności. Skończyło się na 400mg, miałem wchodzić od razu z 200 na 400, ale sobie rozłożyłem w czasie, bo nie chce tracić tak dobrego leku przez zbyt szybkie zwiekszanie dawki.
Lakozamid - 2x200mg
Lamotrygina - 2x50mg
Topiramat - 2x150mg

przez sulpiryd34 10 lis 2016, 22:40
Na stany depresji polecam Baclofen. Hipomania gwarantowana.
Escitalopram 10 mg
Baclofen 100 mg
Olanzapina 5 mg

Sortuj wg